خالد پیرزاده: حکم آزادی من از قبل صادر شده بود و شامل «شعبده بازی عفو رهبری» نبودم

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی و قهرمان پیشین پرورش اندامرادیو فردا: خالد پیرزاده، زندانی سیاسی و ورزشکار پیشین، در پیامی از «عفو» رهبر جمهوری اسلامی با عنوان «شعبده‌بازی» نام برد و گفت که حکم آزادی او پیش از آن صادر شده بود.

آقای پیرزاده در این پیام خطاب به «ملت قهرمان ایران» اعلام کرد: «اینجانب درخواست عفو رهبری نکردم و شامل این شعبده‌بازی‌ها نشدم، بلکه آزادی من از قبل صادر شده بود.»

این قهرمان پیشین پرورش اندام روز ۲۲ بهمن از زندان شیبان اهواز آزاد شد.
تصویر منتشرشده از او در حالی که با کاهش شدید وزن روی ویلچر نشسته بود و ویدئوهایی از وضعیت کنونی او، واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.

این فعال سیاسی مشروطه‌خواه در خرداد ۱۳۹۸ توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و پس از مدتی از سوی دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» و «توهین به رهبری» در مجموع به هفت سال زندان محکوم شد.

او پیشتر با ارسال پیامی صوتی از زندان خطاب به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، گفته بود که در اثر شکنجه‌های گوناگون نیروهای جمهوری اسلامی به کلکسیونی از بیماری تبدیل شده است.

آقای پیرزاده همچنین ادعای مقام‌های جمهوری اسلامی درباره حقوق شهروندی را «یک دروغ بزرگ» خوانده و از شهریور امسال در اعتراض به عدم موافقت مقامات با مطالباتش از جمله درخواست «آزادی مشروط» اعتصاب غذا کرده بود.

در پی صدور بخش‌نامه موسوم به «عفو معیاری» که حکومت تبلیغات گسترده‌ای درباره آن انجام داد، شماری از بازداشت‌شدگان و کنشگران سیاسی و مدنی زندانی آزاد شدند.

از این میان برخی اعلام کردند که آزادی آن‌ها بدون درخواست عفو صورت گرفته است و بعضی نیز گفتند که پس از پایان دوره محکومیت خود آزاد شده‌اند.
+67
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  تو قهرمان ملتی۰۰ به امید روزی خامنه ای و بچه و نوه اش به این روز بیفتند۰ آمین.
  22
  22
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  این قهرمان ملت ، سند جنایت ج.ا میباسد
  19
  5
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.