شاهزاده رضا پهلوی در مونیخ: زمان اتحاد و تمرکز بر آزادی ایران است

 نشست: زن، زندگی، آزادی؛ چشم اندازی برای ایراننشست «زن، زندگی، آزادی؛ چشم اندازی برای ایران» با حضور سه چهره مخالف جمهوری اسلامی صبح روز شنبه به وقت محلی در کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد.

کنفرانس امنیتی مونیخ، امسال به جای مقامات جمهوری اسلامی میزبان مخالفان جمهوری اسلامی از جمله شاهزاده رضا پهلوی، مسیح علی‌نژاد و نازنین بنیادی بود که به همراه سناتور رابرت منندز و هانا نیومن، دو قانونگذار آمریکایی و اروپایی در یک نشست به بررسی موضوع ایران و اعتراضات ماه‌های اخیر پرداختند.

شاهزاده رضا پهلوی در بخشی از این نشست گفت: «باید اطمینان حاصل کنیم که همه ما وظیفه خود را انجام دهیم و هزینه گذار برای مردم ایران را به حداقل و سرعت گذار را به حداکثر برسانیم.»

مسیح علی‌نژاد نیز در این نشست در پاسخ به یک شهروند عراقی گفت: «ما در منطقه یک دشمن مشترک به نام جمهوری اسلامی داریم.»

نازنین بنیادی در بخشی از نشست «زن، زندگی، آزادی» در کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرد: «هر وقت زنان نقش رهبری در انقلاب داشته باشند، امکان موفقیت آن بیشتر خواهد بود.»

در این نشست سناتور منندز، رییس کمیسیون روابط خارجی سنای آمریکا نیز گفت: «باید به مردم ایران کمک کنیم که سازماندهی کرده و حکومت را ساقط کنند.»

هانا نیومن، نماینده آلمان در پارلمان اروپا نیز در سخنان خود گفت: «تا زمانی که رژیم مردم خود را می‌کشد، نباید به میز مذاکره برجام بازگردیم.»
شاهزاده رضا پهلوی: زمان اتحاد و تمرکز بر آزادی ایران است
شاهزاده رضا پهلوی روز جمعه ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در پاسخ به سئوال ناتالی امیری، خبرنگار شبکه یک تلویزیون آلمان در باره موضوع‌گیری‌های تند فعالان سیاسی خارج از ایران علیه یکدیگر گفت: «همانطور که در سخنرانی هفته پیش در واشنگتن گفتم، الان زمان اتحاد و همبستگی است و در آینده زمان برای رقابت خواهد بود».

در پی عدم دعوت از مسئولان حکومت جمهوری اسلامی، شاهزاده رضا پهلوی، مسیح علی‌نژاد و نازنین بنیادی به کنفرانس امنیتی مونیخ دعوت شده‌اند. آنها امروز شنبه ۲۹ بهمن (۱۸ فوریه) در میزگردی با عنوان "زن، زندگی، آزادی" شرکت می‌کنند.

رضا پهلوی همچنین افزود:« اینجا باید ثابت کنیم که قبل از هر چیزی می‌توانیم برای یک خواسته مشترک با هم کار کنیم؛ برای آزادی کشورمان. امیدوارم هم‌میهنان ما از هر طیف فکری اهمیت این موضوع را کاملا درک کنند».

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در مورد انتقادات از عملکرد پدرش گفت: «ما هر کدام مسئول عملکرد، روش و رفتار خودمان هستیم و انتظار دارم هر قضاوتی در باره من می‌شود، بر مبنای عملکرد و دیدگاه خودم باشد و نه دیگران».

شاهزاده رضا پهلوی پیش از آغاز نشست مخالفان جمهوری اسلامی در کنفرانس امنیتی مونیخ، در گفت‌و‌ با رادیو فردا گفت که هیئت ایرانی، «پیغام‌آور» مردم ایران برای جامعه جهانی است.

وی افزود که این هیئت برای «انتقال خواست» مردم ایران از جمله فعالان مدنی و زندانیان سیاسی و افرادی که تحت فشار قرار دارند و نمی‌توانند آزادانه مواضع خود را بیان کنند، در مونیخ حضور دارد.

آقای پهلوی گفته این افراد «از ما می‌خواهند که پیام‌شان را به دنیا برسانیم. این وظیفه و رسالت ما است.»
نازنین بنیادی: دشمن مشترک ما جمهوری اسلامی است
نازنین بنیادی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به افرادی که بر سر راه درست مبارزه با جمهوری اسلامی و نظام آینده ایران، با یکدیگر اختلاف دارند، یادآوری کرد که «دشمن مشترک همه ما جمهور ی اسلامی است. ما دشمن یکدیگر نیستیم».
مسیح علی‌نژاد: رفع تحریم‌های برجام نفعی برای مردم ایران نداشت
مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار در نشست «زن، زندگی، آزادی» در کنفرانس امنیتی مونیخ می‌گوید رفع تحریم‌ها پس از توافق برجام، نفعی برای مردم ایران نداشته و تنها به سود متحدان جمهوری اسلامی در منطقه و بستگان رهبران نظام بوده است.

خانم علی‌نژاد در ادامه صحبت‌های خود گفت: «پسر خامنه‌ای و خمینی در ایران برای خود بنیادهایی دارند و رفع تحریم‌ها پس از برجام به جیب أنها، حسن نصرالله، بشار اسد، سوریه و حزب الله رفته است.»
+69
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایرانی دبش - تهران، ایران

  اسرائیل چهل سال تلاش کرد نتونست آمریکا چهل سال تلاش کرد نتونست اما عربستان در مدت سه سال پیش شروع کرد جنگ با آخوند رو و تقریبا موفق شده پس معلوم می‌شه برای برنده شدن پول باید خرج کرد که پرنس عربستان از پول خرج کردن دریغ نمیکنن پس پیروز میشند پول عربستان جاسوس‌های اسرائیل و خود فرختگان آمریکایی یعنی آخوند نابود میشود به امید پیروزی ملت ایران نه پیروزی بد خواهان ایران
  35
  8
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rood120 - منچستر، انگلستان
  با چه رویی پرچم ایران را به کت خودت زدی ، صد میلیون دلار پدر جانت از کشور خارج کرد و تو با همان پول ها زندگی مرفه تو آمریکا داری بعد صحبت از رنج و درد مردم می کنی . پدر شما دزد کرباتی با ارتباط در امام چاهی بود و شما هم شریک جرم و از همان میلیون ها دلار که الان میلیارد ها دلار هست داری می خوری و زندگی مرفه دهری و آخوندهای دزد که نماینده امام چاهی بر روی زمین هستند و در حال چپاول . حالا مبارزه دو تا دزد و طرفداران هایشان و داستان به کجا ختم خواهد شد خدا می داند خدا رحم کنه به آخر و عاقبت کشور . نه شاه دزد می خواهیم ، نه آخوند دو ریالی دزد ، نه اصلاح طلب و نه مجاهدین خلق فاسد ، اینقدر روشن فکر و مبارز در داخل ایران و بازداشتگاه داریم که به امید خدا می توانند ایران بهتری بسازند نه یک مشت خارج نشین که هیچ درد و ستمی نکشیدند برای مردم تصمیم بگیرند .
  46
  53
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  لعنت بر انکس باد که اقای رضا پهلوی را میخواهد بخاطر عمل کردهای پدرش در حکومت سابق , محکوم کند. مردم نباید انقدر سنگ محمد رضا شاه پهلوی را به سینه بزنن و نحوه حکومت کردنش را باز گوئی کنن , شاه ایران و حکومتش 44 سال پیش سقوط کرد و رفت. حالا اقای رضا پهلوی و خانم مسیح علی نژاد و چندی دیگر از مردم ایران کمپینی درست کردن , استینهایشان را بالا بردن و میخواهند صدای مردم ستمدیده ایران در مجامع جهانی باشند و کارهای مفیدی را برای اینده کشور ایران انجام دهند و مردم را از استبداد نظام اخوندی نجات دهند. انانی که عرضه دارند به این کمپین بپیوندن و انهای که عرضه ندارند انقدر نق نزنن سرجایشان بنشینن و اتفاقات داخل و خارج از کشور مردم ایران را تعقیب کنن.
  23
  19
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  درود به رضا پهلوی وکیل مورد اطمینان ‌قشر عظیم و قدردان ایرانیان بخاطر سابقه درخشان خاندان ایرانساز پهلوی و میهن پرستی و روش هوشمندانه ایشان در مبارزه با حکومت ملایان، حرف ایشان حرف ما است .پاینده ایران مرگ بر حکومت ملایان
  26
  28
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ghooloo - آبادان، ایران
  چه راه حلی این شازده جلوی پای مردم گذاشته؟ هیچ! فقط همان سیاست تحریم کردن را که خود غرب سالیان سال است دارد انجام میدهد را پیشنهاد داد که همه میدانیم دود تحریمها فقط به چشم مردم ایران میرود! نفسشان از جای گرم بلند میشود!!!
  30
  35
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  rood120 - منچستر، انگلستان
  ببین زیاد خودتو جر نده! یک جوری داری پرت و پلا مینویسی انگار که خودت وسط چابهار هستی یا در دل کوههای لرستان!! تو خودت نوشتی که انگلستان هستی!! پس یک کم فیتیله ات را پایین بکش و کمتر زرت و زورت کن! شاهزاده هرگز نگفته که میخواد حکومت کنه و اگر در کشوری زمینه های دیکتاتوری وجود نداشته باشه قطعاً نه شاهزاده و نه کسی دیگر توان این رو نخواهد داشت که حکومت دیکتاتوری به راه بیاندازه و اگر همچین زمینه ای باشه آنوقت دیگه فرق نمیکنه که چه کسی! تو غصه پولهایی رو که شاه برد نخور اگر هم نبرده بود قطعاً آخوندها با اون پول واسه تو و خانواده ات خونه و املاک در بهشت نمیخریدند و تا الآن یا خرج حماس کرده بودند یا بشار اسد و حزب الله و بقیه تروریست ها پس خودت رو بیشتر از این واسه پولی که دستت رو نمیگیره پاره نکن
  32
  31
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  rood120 - منچستر، انگلستان
  جهالت تو در حد تیم ملی است، فهم و شعور به اندازه فندق. اولا اگر به کسی ایراد داری به پدر او چکار داری و از خودش انتقاد کن که اگر صحیح بود خواننده بپذیرد. دوما چه ایرادی میبینی که در خارج از کشور حمایت از مردم ایران بشه و برای دادخواهی اونا سعی و تلاش کنند؟ البته طرز بیان تو و امثالهم نتیجه ۴۴ سال حکومت آخوندی است که آدمی پر عقده مثل تو به اجتماع تحویل داده. تمام
  31
  30
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  rood120 - منچستر، انگلستان
  ... برو جلوی آخوند ها این حرف ها رو بزن. شمال ایران و دریا مازندران دادن به روسها و جنوب ایران خلیج همیشه فارس را به چین و عرب ها. حالا تو نگران صد میلیون دلار ۴۳ سال پیش هستی. ملیارد ملیارد این رژیم لعنتی به ایران ضرر زده ۵۰۰۰ آقا زاده با جیب های پر از دلار به اروپا و امریکا فرستاده. هنوز از گلوی بچه های ایرانی میزند و بخاطر خودشون پول به حساب عراقی ها و لبنانی ها تروریست واریز میکند. مشهد شده فاحشه خونه عرب ها، تو ای لعتتی ایراد از شاهزاده میگیری که چرا ایران به کت اش زده. تا بحال دیدی یکی از مسئولان این رژیم لعنتی این کار را بکند. هیچوقت، چون این ها مثل تو مشنگ ایرانی نیستند...
  26
  28
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rood120 - منچستر، انگلستان
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان. متاسفانه تو آلمان زندگی می کنی ولی مثل جهان سومی هنوز داری فکر می کنی ، اول یاد بگیر هیچ وقت از یک دزد یا شریک دزد چه آخوند باشه چه شاه یا فرزندان فاسد شان حمایت نکن . تو همان آلمانی که داری زندگی می کنی اگر یکی از مسئولان یک خلاف کوچک انجام بدهند عمر سیاسی شان به پایان می رسد و باید خداحافظی کنند و بروند غاز چرانی ولی تو جهان سوم داستان فرق می کنه و مردم هنوز سطح شور و فهم سیاسی شان به آنجا نرسیده که هر کس که سر کار می آورند جوابگوی کارهاش باشه . در آخر ادب یاد بگیر و تلاش کن به نظر های مخالف های عقیده خودت احترام بگذاری و بی ادبی نکنی ، برای رضا پهلوی که تو و مثل تو طرفدار اش هستند متاسف باید بود .
  24
  28
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  rood120 - منچستر، انگلستان
  اولا برو متاسف واسه خودت و عمه ات باش دوما تهمت دزدی به کسی میزنی که برای اثباتش آخوندها چندین وکیل استخدام کردند ولی در دادگاههای خارج که جنابعالی حکومتهاشون رو موجه میدونی نتوانستند ثابت کنند که این پول دزدی بوده سوما خودت فاسد هستی مگر شاهزاده چه کرده تو همچین تهمتی بهش میزنی؟ چهارم خودت و دوستانت ادب و شعور یاد بگیرید که اگر داشتید امروز اوضاع ایران اینطور نمیبود
  23
  20
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  rood120 - منچستر، انگلستان
  من خاطرم هست که پدر سرکار در طول عمرش چند اشتباه عمده مرتکب شده بود. لطفاً اگر امکانش هست تشریف بیارید تا دو تا مشت محکم بخاطر اشتباهات ایشون تو صورتتون بکوبم. این رو عرض کردم که در ادامه اضافه کنم که بزرگترین اشتباه محمدرضا شاه این بود که نسل “ایران بر باد ده” را بطور کامل از بین نبرد. و البته فکر میکنم که درست حدس زدید، در این مرحله از تاریخ کشور که حماقت یک اقلیت باعث افول یک فرهنگ چندهزار ساله شده بنده طرفدار، مشوق و حامی یک تطهیر “نژادی” کامل در میهن مان هستم. نژاد الاغ های هالو را باید از جمعیت واجد شرایط رای دادن در کشورمان حذف کنیم.
  23
  22
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  سوسمار ولایت - دهلی، اتیوپی
  مسیح اننژاد را اوردی کنارت که چی اخه؟ ما دوست داریم به شرط اینکه این افریته نباشه اونجا! این خودش یه نون به نرخ روز خور و حزب باد بوده که بعد از اینکه فرار میکنه امریکا جهت عوض میکنه. صدای ناله طور بیمار گونه . یه بار هم که با یه سری هنرمند سپاهی هم نشین شده بودی! مثله پدر گرامی خود که اخوند هارو نکشت . بسیار باهوش و خیر خواه، با استعداد، اما ساده هستی انگار مثل پدر عزیزت. کمی سخت گیر تر باش تو انتخاب اشخاص
  12
  4
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  خداییش رضا پهلوى راست میگه زمان اتحاده ، زمان راست گوییه ، زمان شفاف سازیه ، زمان رک و راست گفتنه ، رک و راست ،خب بگو د ، رک راست بگو چند میلیارد میلیارد پول از ایران خارج کردید ، چند میلیارد میلیارد خودت و خانواده ت طى این ٤٥ سال بریز و بپاش و سلطنتى زندگى کردید ، شغلت چیه ؟ چه بوده؟ پدربزرگت میلیاردر بوده ؟ جریان سرمایه گذاریهاى خارج از کشور پدرت چه بوده ؟ خب چرا انقدر مانع اتحادى ؟ چرا انقدر از ایران و ایرانى بدت میاد ؟ حالا درسته که برادر و خواهرت خودکشى کردن و پدرت رو هم دق دادن کشتن ولى دیگه اینهمه بدخواه یه ملت بودن درست نیست
  0
  0
  یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.