رئیس دفتر خامنه‌ای: «خانواده پهلوی تاج شاهی را با خود برد؛ فقط نیم تاج مانده است»

رادیو فرانسه: محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر علی خامنه‌ای، گفته است که شاه فقید و خانواده او به هنگام ترک ایران برای آخرین بار در دی ماه ۱۳۵۷ بیش از ۳۵۰ چمدان طلا و جواهر و از جمله تاج شاهی را با خود بردند و آنچه در ایران مانده نیم تاجی است که فرح پهلوی در مراسم تاجگذاری بر سر گذاشت.

رئیس دفتر علی خامنه‌ای سپس گفته است : از آنجا که خانواده پهلوی نمی‌توانست کارخانه‌ها و سایر اموال را نیز با خود ببرد، در اسفند ماه ۱۳۵۷ بنیاد مستضعفان جهت جمع آوری و توقیف این اموال تحت عنوان بنیاد علوی تأسیس شد.

ماه گذشته سخنگوی دولت ابراهیم رئیسی، علی بهادری جهرمی، برای اولین بار چهل و چهار سال بعد از تأسیس جمهوری اسلامی ایران ناگهان ادعا کرد که خانواده پهلوی هنگام ترک ایران برای آخرین بار تاج و نیم تاج پادشاهی را با خود برد. این ادعا تکذیب فرح پهلوی و نگرانی او و دیگران را از سرنوشت دو تاج شاهی در پی داشت. اندکی بعد از ادعای سخنگوی دولت ایران، وزیر گردشگری و صنایع دستی، عزت الله ضرغامی، با انتشار تصاویر خود در کنار دو تاج پادشاهی در موزه بانک مرکزی ایران ادعای دولت ابراهیم رئیسی را عملاً تکذیب کرد و گفت که تاج‌های پادشاهی هنوز در ایران هستند.

اکنون ادعای جدید رئیس دفتر علی خامنه‌ای مبنی بر ربوده شدن تاج شاهی توسط خانواده پهلوی به نگرانی‌ها و گمانه‌زنی‌ها در این خصوص دامن زده است.
+10
رأی دهید
-161

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  برو مفتخور فاضلاب پرکن، تو رو چه به تاج یا نیمتاج؟ تو عمامه ت رو بچسب که بزودی طناب دارت خواهد شد!
  5
  164
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  بارها همین تلویزیون میلی ایران تصویر هردو تاج را در موزه ملی ایران نشان داده، آنقدر مدرک و شواهد و مستندات غیرقابل انکار مبنی بر وجود جواهرات سلطنتی در ایران وجود دارد که به هیچ وجه نمیشود این حقیقت را انکار کرد که جمهوری اسلامی این جواهرات را در اختیار دارد، ولی این اراذل جنان وقیح و بی شرم هستند که از انکار ماه و خورشید هم ابایی ندارند!
  2
  143
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  ج.ا قصد دارد که تمام جواهرات سلطنتی را بالا بکشد.
  5
  147
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خر خودتی و رهبر چلاقت . بگو دزدیدیم یا قصد داریم بدزدیم فیلم هندی بازی نکن.
  4
  130
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران

  ای کاش با خودش میبرد
  5
  134
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  دقیقا اینا چون خودشون یک مشت خر و بیسواد و دزدن فکر میکنند همه همینطورن - کافر همه را به دین خود پندارد .
  1
  56
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران

  شما یک کشور رو با هشتاد میلیون انسان به غارت بردید حالا درید حرف مفت برای تاج میزنید.به کدوم صهیونیست تو انگلیس فروختینش
  3
  55
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  hamidesabz - لندن، انگلستان
  زمانش که برسه همش برمیگرده ایران - اگر جای دیگه این تاج پیدا بشه - راه های قانونی برای برگشتت بسیاره . الان فقط باید بر اتحاد تمرکز کرد - این در برابره دزدیهای این تازیها هیچه . اینم الان دارن بهش بال و پر میدن که ذهنها مشغول کنه . این خبر دقیقا تو زمان اعتراضات بهش بال و پر داده شده.
  2
  47
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اگر میخواست بِبَره ، همه رو میبرد ! حناتون رنگی نداره ، چون حنا نیست ، تاپاله گاوه ، خشک شده رنگش کردین سفیدش رو سر توی پفیوزه ، مشکیشم سر رئیس مافیا و دزد کبیر ، مفعول پاره پوره س !!
  3
  60
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  این دزدان دروغگو ، شرف را خوردند ، حیا را ر….ن
  3
  52
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  یه چیزی آقایون دارن که خانوما ندارن. بگو بالا کشیدیم...ندارین...
  3
  37
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  خفه شو تو آخوندک دوزاری ج.کش ابنهی. شماها تازی زاده های عن مگر بجز دزدی و چپاول و جنایت کاره دیگه ای هم بلدین؟ تمام این خصوصیات رو از پیامبر زن و بچه بازتون به ارث بردین. تو این ۴۴ سال برای همه ما کاملان ثابت شد که کی دزد و فاسد و جنایتکاره. محمد رضا شاه پهلوی براستی که یک وطنپرست واقعی بود و چیزی جز پیشرفت و آبادانی برای ایران نمیخواست. صد در صد عیب و نقصهایی هم داشت مثل تمام دولتهای دنیا. شاه در مقایسه با شما دزدهای فاسد جنایتکار ح.زاده براستی که یک فرشته بود اینو دیگه گذشت زمان ثابت کرده حالا دیگه هر کی هر زری میخواد بزنه. حرری آخوند تاپاله گم شین برین گورتونو گم کنین ج.کشهای دزد مفتخور، دین اسلامتونو هم با خودتون ببرین گم شین.
  2
  56
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  ای کاش شما هم فقط ۳۵۰ تا چمدان میبردید مردک چهل سال است که چند میلیاردی آنهم به دلار هاپولی کردید و می کنید صدایتان هم در نمی یادبعداز چهل سال یاد چمدانها افتاده اید؟؟ نه شما ضربه سنگینی خوردید و می خواهید این خانواده را بدنام کنید ولی دیر شده است ما به شما ۷۰۰ تا. چمدان میدهیم که بروید دو برابر
  2
  42
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  یعنی فقط برای همون نیم تاج جا نداشتند؟ خیلی خرید که فکر میکنید حرفتون رو جامعه باور میکنه
  2
  45
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  350 چمدان طلا و جواهرات ؟ حتما این شخص اونجا ایستاده بوده و تعداد چمدانها را می شمرده ، که عدد رند بشه، دقیقا 350 تا که شده گفته دیگر جا نیست .
  3
  28
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  این شیخ و ملای دو زاری حرف های گنده تر از عنبامه خودش میزند . این شیخ کذاب در این 44 سال حکومت کشتار و حکومت چپاول و جکومت خیانت اخوند ها شک شان بیقین نبدیل شده که واقعا زمامدار هستند . اینها گدایی شب جمعه خود را فراموش کرده اند . اینها نمی خواهند بگویند جزو ابلهان جهان هستند و سیاست جهانی صلاح دیده که گدا های سامره جایگزین شاهان ایران بشوند . اینها اصلا نمیخواهند بگویند که ایرانی نیستند چون زبان . لباس اینها ایرانی نیست.این ابلهان نمیخواهند بپذیرند که جایگزین شخصی در ایران شده اند که به 5 زبان زنده دنیا تکلم میکرد . اینها نمی خواهند بگویند که شاه ایران باسواد ترین و زبده ترین سیاستمدار زمان خود بوده .این ابلهان نمی خواهند بپذیرند همانند شاه ایران در سرتا سر جهان یک سیاستمدار مشابه ای را بمردم نشان بدهند.اینها بخوبی میدانند که از ابلهان جهان هستند و غیر از زبان عربی زبان دیگری را نمیدانند . اینها نمی خواهند قبول کنند که جایگرین شخصی شده اند که از شرق تا غرب عالم افتخار میکرده که میزبان یا میهمان شاه ایران هستند .اینها نمیخواهند بگویند زمانی که وارد ایران شدند مردم ایران شناختی از اینها
  1
  14
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  نداشته و تا امروز هم شناختی از اینها ندارند. اینها نمیخواهند که بگویند بزبان فارسی اشنایی ندارند. اینها از ابلهاتن جهانی هستند. اینها نمی خواهند قبول کنند که 44 سال بر کشور ایران حکومت کرده اما یک مسافرت رسمی سیاسی نداشته اند
  1
  13
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  این قوم و قبیله اخوند ها از این همه جرم و جنایت و کشتار جوانان ایرانی حرفی نمی زنندزیرا کشتار جوانان ایران را حق مسلم خود میدانند . اینها از گور های جمعی جوانان ایران شرم نمی کنند . اینها از پیذا شذن اجساد جوانان در بیابانهای عراق پس از 40 سال شرم نمی کنند . اینها بی شرم ترین موجودات عالم هستند
  1
  16
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.