قیمت یک کیلو گوشت قرمز در بازار ایران: نیم میلیون تومان

سرانه مصرف کالری هر ایرانی در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۲۰۰ کیلوکالری بوده که ۱۸.۵ درصد کمتر ااز یک دهه قبل استرادیو فردا: قیمت گوشت قرمز در ایران روز جمعه ۲۸ بهمن از ۵۰۰ هزار تومان عبور کرد. به گزارش رسانه‌های ایران، قیمت هر کیلو گوشت خورشتی بدون استخوان گوسفند به ۵۰۹ هزارتومان رسید و قیمت یک کیلو گوشت قرمز قیمه‌ای گوسفند به حدود ۵۸۰ هزار تومان افزایش یافت.

در همین روز مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، از افزایش قیمت مرغ خبر داد و اعلام کرد که قیمت کنونی مرغ زنده در مرغداری ۴۳ هزارتومان به ازای هر کیلوگرم و مرغ گرم در خرده‌فروشی‌ها ۶۳ هزارتومان است.

به گفته او، طی روزهای گذشته قیمت هرکیلو مرغ زنده به دلیل کاهش عرضه از سوی مرغداران پنج هزارتومان و مرغ گرم هفت تا هشت هزارتومان افزایش یافته است.

آقای یوسف‌خانی قیمت کنونی هر کیلو ران مرغ ۶۳ هزارتومان، سینه ۱۰۰ هزار تومان و فیله مرغ را ۱۱۰ هزارتومان اعلام کرد.

بر اساس گزارشی که وزارت کار ایران به تازگی منتشر کرد، سرانه مصرف کالری هر ایرانی در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۲۰۰ کیلوکالری بوده که ۸.۳ درصد کمتر از سال ۱۳۹۶ و ۱۸.۵ درصد کمتر از سال ۱۳۹۰ است.

از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان سال گذشته خورشیدی سهم هزینه خوراکی از کل هزینه‌های خانوارها از ۳۳ درصد به ۲۳ درصد سقوط کرده است.

سقوط سهمگین ارزش ریال به همراه تورم افسارگسیخته و بیکاری گسترده به کوچک‌تر شدن سفره مردم و افزایش نارضایتی‌های عمومی دامن زده است.
+53
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. پونصد هزار تومن به دلاری ۵۰۰۰۰ تومن میشه ۱۰ دلار آمریکایی و در استرالیا هم گوشت رون گوسفند کیلویی ۱۵ دلار استرالیایی هستش و بعد از تبدیل پولها همون قیمت ایران درمیاد ولی دلار به نرخ آزاد !! حالا فقط این خرج به دلار و درآمد به تومن ایران دردآوره !! من در سال ۱۳۸۰ وقتی رفتم ایران فقط دلار در کیف پولم بود و خریدهام رو به دلار پرداخت میکردم و یادم هست در یک جواهر فروشی وقتی به جواهر فروش دلار پرداخت کردم اون با تعجب بمن گفت " جناب چرا به پول ایران تومن پرداخت نمیکنی " !! منم با تعجب بهش گفتم " جناب من عکس این آخوندهای مفعول رو همراه خودم نگه نمیدارم !! حالا به نظرم در حال و وضع الان ایران این تنها راه متوازن شدن برای دخل و خرج ایرانیهاست. کمی دربارش فکر کنید اگه میخواید زیر این حکومت کثیف و نا ایرانی زندگی کنید دخل و خرجتون رو به دلار حساب کنید و یا هر روز صبح وازلین در ... بمالید قبل از خونه بزنید بیرون .😁
  45
  11
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  در ایام گند شورش ٥٧ به سر میبریم! یک بزرگی میگفت اون اشکی که شاه موقع رفتن ریخت و این بی صفتی مردم رو دید، تا این مملکت رو اتیش نزنه ول نمیکنه. و جالب اینجاست که این ٥٧ تی ها اعم از چپ و راست بازاری اشون، هنوز ول کن نیستن. با ٧٠ سال سن هنوز میخوان نسل دهه نود رو هم بدبخت کنن.
  3
  11
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Ashkan_Toronto - تورنتو، کانادا
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  خوب شد فهمیدیم که شما تو جیبتون دلار ، اونم دلار استرالیا میگذاشتید و خرید می رفتید. مثلا وقتی هوس یه نوشیدنی می کردید و یه آب میوه یا نوشابه یا آب یا بستنی می کردید برای 20-30 هزار تومن ، دلار استرالیا رو می کردید . لابد به فروشنده هم می گفتید Kepp the change. این گنده گ و ز ی بعضی از ایرانی ها واقعا خنده داره.
  1
  18
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  ولش کن - تهران، ایران
  بزن اون دست قشنگه رو به سلامتی گاو
  3
  7
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  Ashkan_Toronto - تورنتو، کانادا
  داداش پولهای رو من خرج میکردم و گوزها رو اون خواهر آکله تو در میکرد 😁😁
  8
  2
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.