شروع نشست امنیتی مونیخ از امروز؛ حضور چهره‌های مخالف حکومت به جای مقام‌های دولت ایران

صدای آمریکا: نشست امنیتی مونیخ از روز جمعه ۲۸ بهمن آغاز می‌شود و بعد از چند سال حضور مقامات جمهوری اسلامی، امسال برگزار کنندگان این نشست، به جای مقام‌های دولت ایران، از چهره های مخالف جمهوری اسلامی دعوت کرده‌اند.

تاکنون حضور شاهزاده رضا پهلوی،‌ مسیح علینژاد و نازنین بنیادی در این نشست قطعی شده است.

این سه نفر در حالی در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور میابند که دو هفته پیش در قالب یک گروه هشت نفره، پیشتر در دانشگاه جورج تاون در شهر واشنگتن نشست خبری برگزار کرده بودند.

پیش از این کریستوف هویسگن، رئیس جدید کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داده بود که از مقامات جمهوری اسلامی و روسیه در این کنفرانس دعوت نخواهد شد. او گفته بود: «ایران همواره یک چالش بود چون موجودیت اسرائیل را نفی می‌کرد و با قدم‌برداشتن در مسیر سلاح‌ هسته‌ای حقوق بین‌الملل را نقض می‌کرد. در زمان مذاکرات اتمی، تصمیم سلفِ من این بود که آن‌ها را دعوت کند، اما بعد از نقض حقوق بین‌الملل و حمله وحشیانه سپاه پاسداران و پلیس به مردم خود، ما از ایران دعوت نکردیم.»

یک روز قبل از آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ، در ایران روز پنجشنبه موج جدیدی از اعتراضات به مناسبت چهلمین روز اعدام محمدمهدی کرمی و محمد (کیان) حسینی در شهرهای مختلف ایران برگزار شد.

ساعاتی بعد از موج جدید اعتراضات در شهرهای مختلف ایران، شاهزاده رضا پهلوی در اینستاگرام خود نوشت: هم‌میهنان در ایران در چهلم کیان و محمدمهدی کرمی نشان دادند که انقلاب ملی ایران زنده است و راه همه جان‌باختگان راه آزادی تا روز پیروزی ادامه دارد.

نازنین بنیادی هم در یک توئیت به انگلیسی نوشت: قابل توجه کسانی که می‌گفتند انقلاب مردم ایران تمام شده: معترضان بازهم به خیابان‌ها آمدند. مردم تا این رژیم خونخوار را تغییر ندهند، از پای نخواهند نشست.

مسیح علینژاد نیز در واکنش به این موج اعتراضات نوشت:‌ ماموران حکومت فکر نمی‌کردند امشب ایران یکپارچه اعتراض شود. غافلگیر شدند. این بار فرق میکند. حکومت خامنه‌ای کی می‌تواند میان این همه بی‌باکی شما دوام بیاورد. جمهوری اسلامی این بار سقوط می‌کند.

کنفرانس مونیخ:‌ حضور کامالا هریس و موضوع محوری اوکراینکنفرانس امنیتی مونیخ بیش از شصت سال سابقه دارد. در این کنفرانس کع فضایی غیر رسمی برای حضور مقامات رسمی از سراسر جهان است، دیدارهای مهمی را میزبانی می‌کند. در نشست امسال هم قرار است نشست وزرای خارجه گروه هفت شامل آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا در آن برگزار شود.

از ایالات متحده مثل سال گذشته، کامالا هریس معاون رئیس جمهوری و همچنین نانسی پلوسی رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین وزیر خارجه ایالات متحده حضور خواهند داشت.

موضوع محوری نشست مونیخ، اوکراین خواهد بود. تنها چند روز دیگر، تجاوز روسیه به اوکراین یکسال می‌شود.
+170
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  ببینیم امروز شاهزاده رضا پهلوی صحنه رو پترکونه
  17
  75
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  اگر برای کسی سوال مطرح شود که چرا ج.ا در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت ندارد !؟! جوابش اینستکه جمهوری نکبت اسلامی خودش عامل نا امنی جهان است و بر ضد خودش که نمیتواند حرکت کند !؟!
  22
  54
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  بزنید تو ماتحت جمهوری اختلاسی و از سازمان ملل هم بیرونشون کنید
  28
  56
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Didar2022 - پایتخت، اتریش

  انقلابی که المان ساپورتش کنه خیلی بهتر از انقلابیه که فرانسه ساپورتش کنه
  6
  48
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  رضا شاه دوم اشتباه بزرگی می‌کنه که با مسیح علینژاد یک جا حرکت می‌کنه مسیح دست نشانده کشورهای هست که ضد رضا پهلوی هستند آمریکا و اسرائیل
  40
  24
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  یه بچه دهاتی با موهای فرفری، یه زن بازیگر و یه مرد دماغ دراز که زن خودشو هم نمیتونه نگه داره میخوان در مورد ایران تصمیم بگیرن چه دورانی شده نازنین. همتون برای CIA و سازمان‌های جاسوسی کار می‌کنید شما ها و چه این کارها.
  57
  38
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک

  حاکم شهری که مرغابی بود چه کسی مسیح علی‌نژاد را به عنوان نماینده ۸۵ میلیون ایرانی انتخاب کرده اینان نمایندگان خود خوانده هستند نه نماینده ملت ایران
  46
  20
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  شاهزاده رضا ، شخصا انسان شریف و متینی است ، کمی تاسف بار است که چند تا سیاستمدار استخون دار و باتجربه ایرانی ،بعد از این همه سال ، پشت سرش نیست ، قصد توهین ندارم اما امثال نازنین بنیادی ( دوست دختر سابق تام کروز ) نمیتوانند یه عنوان رهبران اپوزیسیون کشور ۸۵ میلیونی ایران باشند . جدی گرفته نمی شوند
  27
  10
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  هرکی از راه رسید واسه ایران تصمیم گرفت از خمینی هندیزاده گرفته تا ضحاکعلی خائن و رئیسی شش کلاسه !! این هم شده وضع اقتصادی و زندگی مردم! پس بهتر نیست تو ایرانی که هر ننه قمری شانس خودش رو امتحان کرده لااقل یکی مثل علی نژاد یا یکی مثل گلشیفته بشوند رهبر و رئیس جمهور؟ شاید وضع بهتر بشه
  21
  15
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان
  بالای پنجاه ساله که هر سال به مونیخ میان و تصمیم میگیرن چه جوری کشورها رو به هم بریزن و به کجا حمله کنن و مردم بیگناه رو به کشتن بدن، خودتونید.
  16
  11
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  یک بچه دهاتی فرفری ، از زبان کسی‌ که ۴۳ سال پیش برا نجات مستضعف آمدند. ولی دهاتی. یک زن بازیگر و یک مرد دماغ دراز که نمی‌‌تون زن خودش را نگر دارد، انگار مثلا ایشون نگهبان دم در اطاق بود و به تمامی اسرار زندگی‌ رضا پهلوی آشنا است. شاید بوده. جلوی در اطاق "ج. ل" می‌‌زد.و همه این از زبان کسی‌ که ۱۱ سال در حوزه علمیه اراده شورت خود را هم نداشت و شب و روز در خدمت آیت الله تا فرهنگ و کلام لمپنی حوزه علمیه را هر روز در اینجا نشان دهد، که گفت مرده نمی‌‌گوزد ؟ این که تکلیفش مشخص است . حوزه دیگر .آنچه عیان است چه حاجت به بیان است. ولی خطاب به دسته ۵۷ اتی که هنوز دست بر نمی‌‌دارند. اسیر تفکر ۵۷ اتی هستند. یک بار ملت را به باد فنا دادید. دوباره این خطا را تکرار نکنید.بگذارید این چند نفر تلاش خود را بکنند. حمایت کنید. شما چه بخواهید چه نخواهید این جنبش دیر یا زود رادیکالتر می‌‌شود.تصمیم خود را بگیرید یا کنار آخوند یا کنار ملت. روزی نرسد که ببینیم قسمتی از ۵۷ اتی و آخوند‌ها یک طرف .ملت و این هشت نفر یک طرف.
  14
  12
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  samisan - توکیو، ژاپن
  اقای رضا پهلوی شما درست که پسر محمد رضا پهلوی هستی و همیشه میگی میخواهم برای مردم کار کنم پدرت که برای مردم نفهم ایران زحمت کشید ولی دو یا سه نفر که کنارشما هستن اصلا لیاقت کنار بودن شما را نیستن ولکه ننگی برای مردم ایران هستن قبلا هم گفتم یکی مسییح لجن نژاد و دیگری نازنین بنیادی پور و که هر دوی اینها از بی شخصیت ترین ادمها مخصوصا اون مسیح لجن نژاد
  6
  4
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران
  خطاب به همه کسانی که دائم انتقاد میکنند و غر میزنند و این و ا ون رو میبرند زیر سوال یا مسخره میکنند از ظاهر و چهره و غیرو خیلی جدی میگم "این گوی و این میدان" . کسی جلوتون رو نگرفته اگر میتونین شما بفرمایید جلو ببینیم چه کاری از دستتون برمیاد. اگر به جز غر زدن و انتقاد کاری دیگه از دستتون برنمیاد لطفآ آب به آسیاب دشمن نریزید بگذارید کسانی که تلاش میکنند و پا به میدان گذاشتند کارشون رو انجام بدن. همه شدن کاسه داغتر ازآش . تفرقه افکنی به سود ج ا است.
  3
  4
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  به موی فرفری چیکار داری دهاتی بتو چه۰۰تو کجایی هستی۰ انگار یکی وارداتی هستی ۰ فسیل۰۰ ۰ جدایی طلب ۰ انگار خیلی جر خوردی۰۰
  5
  2
  شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.