عصبانیت خبرگزاری فارس از بی حجابی در کتابخانه ملی

صدای آمریکا: بعد از جنجال مدیریت کتابخانه ملی در جلوگیری از حضور زنان و دختران «بدون حجاب اجباری» در محیط و سالن‌های این مجموعه فرهنگی، خبرگزاری فارس در گزارشی نوشت: «کتابخانه ملی مرجع علمی برای امور پژوهشی و تحقیقاتی است و باید دامن آن از هر گونه رفتار خلاف عرف و شأن محققان پاک بماند.»

این خبرگزاری وابسته به سپاه در ادامه این گزارش اضافه کرد: «کتابخانه ملی بعد از سه ماه اغتشاش و التهاب‌آفرینی در کشور به محلی برای عرضه و نمایش دختران بی‌حجاب و پسران و دختران مختلط و سیگاری تبدیل شده که کتابخانه را با قهوه‌خانه اشتباه گرفته‌اند اما مدیریت انقلابی این مجموعه جلوی کشف حجاب، رفتارهای زننده خارج از عرف و اختلاط‌های مشمئزکننده و رواج بی‌حجابی و بی‌عفتی را خواهد گرفت.»

در روزهای گذشته، اخراج شماری از زنانی که حاضر به رعایت حجاب اجباری نبودند از کتابخانه ملی، خبرساز شد.

در خبری که روز چهارشنبه منتشر شد، گروهی از اعضای کتابخانه ملی در بیانیه‌ای اعتراضی از تعلیق زنان عضو این نهاد عمومی، به دلیل آنچه بی‌حجابی خوانده شده خبر دادند.

در این بیانیه آمده: «در هفته‌ جاری پیامکی با این مضمون به تعدادی از کاربران زن ارسال شده است: «خانم ...، به شماره عضویت ...، باسلام، به‌دلیل عدم رعایت مقررات شیوه‌نامه پذیرش و عضویت در مندرج در ماده ١٠، بند ٧، کارت عضویت شما به‌مدت یک‌ماه تعلیق می‌گردد.» این بند درباره پایبندی به حجاب و شئونات اسلامی است.با شروع اعتراضات سراسری در ایران و از شهریور ماه بسیاری از زنان و دختران ایرانی با شجاعتی بیشتر حجاب اجباری را در اماکن عمومی از سر برداشته‌اند که این موضوع به دردسر بزرگی برای حاکمیت تبدیل شده است.
+70
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  اخرش این مغز کپک زده ها که هنوز در دوره جهالت زندگی میکنند از غصه حجاب زنان ایرانی دق مرگ خواهند شد.
  2
  48
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  به.......، اونقدر عصبانی بیشین تا همتون با بیت ک. ری رهبریتون بدرک واصل بشین. این زنازاده های تازی زاده باید هر چه زودتر با ....
  2
  36
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  به قول امام گور به گور شدشون از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید !
  2
  14
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.