شایعه انتقال چهار میلیارد دلار پول از ایران به حساب شخصی مجتبی خامنه‌ای در «بانک مرکزی ونزوئلا»!

کیهان لندن: مؤسس «حزب لیبرال اهواز» که خودش را مخالف جمهوری اسلامی می‌داند در توییتی مدعی شده سندی به دست آورده که نشان می‌دهد به دستور علی خامنه‌ای چهار میلیارد دلار به حساب شخصی پسرش در ونزوئلا واریز شده است.

بر اساس این ادعا، درخواست انتقال توسط محمدی گلپایگانی رئیس دفتر خامنه‌ای به علی صالح‌آبادی رئیس پیشین بانک مرکزی ارسال شده است.

در این نامه که روی سربرگ آن تاریخ ۳۱ شهرویر ۱۴۰۱ درج شده آمده است: «با توجه به بحران کنونی کشور و موج گسترده اغتشاشات عناصر ضدانقلاب و اغتشاشگران در سراسر کشور و اعلام هشدار نارنجی از سوی نهادهای امنیتی، از جنابعالی تقاضا می‌شود این مبلغ را به حساب شخصی مجتبی خامنه‌ای در بانک مرکزی ونزوئلا انتقال دهید.» این در حالیست که اشخاص حقیقی اساسا نمی‌توانند حساب شخصی در «بانک‌ مرکزی» یک کشور داشته باشند!
این نامه را پژوهشکده رسانه خاورمیانه (MEMRI) بازتاب داده و می‌نویسد «که قابل توجه است که در این سند از مجتبی با عنوان «آیت‌الله» یاد شده است. پیش‌بینی می‌شود مجتبی جانشین پدرش شود.»

روزنامه اورشلیم‌ پست در مطلبی به قلم بنیامین وینتال با اشاره به گزارش این پژوهشکده به نقل از کامران ملک‌پور روزنامه‌نگار ایرانی- کانادایی نوشته این نامه یک سند جعلی است زیرا مشخصات یک نامه رسمی را ندارد و نام مجتبی خامنه‌ای را نیز کامل ننوشته است زیرا نام خانوادگی آنها «حسینی خامنه‌ای» است. اورشلیم پست یادآوری می‌کند که این روزنامه نتوانسته صحت این نامه را تأیید کند. نویسنده این گزارش با توجه به اینکه این شایعه از سوی یک گروه جدایی‌طلب پخش شده، در پایان می‌نویسد که دگراندیشان ایرانی خارج کشور و مردم در داخل بر روی حفظ و تضمین یکپارچگی سرزمینی و یک ایران متحد با همه تنوعات قومی و مذهبی پس از فروپاشی جمهوری اسلامی توافق دارند.

ضداطلاعات یا تولید محتوای دروغ از روش‌های نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی برای جریان‌سازی یا به انحراف کشیدن جریانات ضدحکومتی با انتشار اسناد و مدارک جعلی است. آنهم در شرایطی که با تداوم خیزش ملی در ایران گزارش‌های زیادی در مورد خروج سرمایه‌ از کشور و انتقال آن به بانک‌های خارجی منتشر می‌شود.
+121
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  چهار میلیارد دلار برای خامنه ای مفعول رقم مهمی نیست . اینا چهل سال ثروت یک مملکت ثروتمند رو غارت کردن .
  0
  47
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  طویله اسلام باور دارد که در ایرانی ماندنی نیستند ایران را به حراج گذاشته اند
  0
  23
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  چهار میلیارد دزدی سران ، مثل نوک کوه یخ بیرون از اب است . ۴۴ سال استکه در حال چاپیده ایران هستند.
  0
  9
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.