دادگاه آلمان: برادران افغان به اتهام قتل خواهر به حبس ابد محکوم شدند

 جلسه دادگاه دو جوان افغان به اتهام قتل خواهر خود، برلین آلمان به تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۲۳یورونیوز: دو دادگاه در آلمان روز پنجشنبه برای عاملان و همدستان دو پرونده قتل مرتبط با انگیزه‌های ناموسی احکامی را صادر کرد. عاملان قتل پرونده اول دو برادر افغان و عاملان قتل پرونده دوم از شهروندان آلمانی بودند.

در دادگاهی در برلین، دو مرد افغان به جرم قتل خواهر بزرگترشان مجرم شناخته شدند. انگیزه این دو برادر ۲۸ و ۲۴ ساله از به قتل رساندن خواهر ۳۴ ساله خود عدم موافقت با سبک زندگی او عنوان شده است. این زن افغان، مادر دو فرزند بوده و در ماه ژوئیه ۲۰۲۱ به قتل رسیده است. جسد او بعدا درون چمدانی در نزدیکی محل زندگی برادر بزرگتر در بایرن دفن شد.

قضات، برای این دو برادر حکم حبس ابد صادر کردند. بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، قاضی پرونده هنگام اعلام این حکم گفت که این افراد به دنبال این بودند که خواهرشان را از حق انتخاب زندگی خود محروم کنند و او را بخاطر زن بودنش «حقیر» می‌شمردند.

مقتول که پیش‌تر از همسرش جدا شده بود، سعی داشته رابطه جدیدی را آغاز کند که برادرانش با آن مخالف بودند. در جریان محاکمه، برادر بزرگتر به نام یوسف مدعی بود که مرگ خواهرش مریم یک تصادف بوده و برادر کوچکترش در این موضوع دخالتی نداشته است. وکلای این برادر کوچکتر که مهدی نام دارد خواستار تبرئه موکل خود شده بودند.

در یک پرونده دیگر در دادگاهی در شمال آلمان، یک زن آلمانی ۲۲ ساله به اتهام دست داشتن در قتل غیرعمد یک مرد ۲۷ ساله عراقی مجرم شناخته شد. این پناهجوی عراقی در ماه آوریل ۲۰۱۷ توسط برادر و دوست پسر آن زن در جزیره «امروم» در شمال آلمان کشته شد. جسد او شش ماه بعد در زیر تپه‌های شنی پیدا شد.

برادر این خانم پیش‌تر به هفت سال حبس و دوست او به حبس ابد محکوم شده بودند. دادگاه امروز به این نتیجه رسید که متهم که نامش فاش نشد، به دروغ به دوست پسرش گفته بود که شهروند عراقی به او تجاوز کرده است و در نتیجه دوست پسر و برادر او قصد جان فرد مقتول را می‌کنند.

روز پنجشنبه این زن به سه سال حبس محکوم شد که سه ماه از آن به دلیل اطاله دادرسی کسر گردید. او به دلیل اینکه در زمان قتل ۱۶ سال داشت به عنوان «طفل صغیر» به حساب آورده شد. دادگاه از این روی او را به عنوان عامل قتل غیرعمد شناخت که او از نحوه قتل آن مرد عراقی آگاه نبود.

هر دو حکم فوق الذکر امکان درخواست تجدیدنظرخواهی دارد.
+35
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن

  وحشی ها شما حق ندارید به زندگی یک انسان دیگر مداخله کنید حتی اگر خواهر یا مادر تان باشد. اگر با این طرز تفکرعقب گرا میخواهید زندگی کنید پس چرا خودتان آلمان آمده اید؟ آ میفهمم چون در افغانستان نمیتوانستین آزادانه دوست دختر داشته باشید. حالا اگر دوست دختر تان خبر شود که شما قاتل استید آنها هم به روی تان تف انداخته و از شما برای همیشه نفرت میکنند. عجب وحشی هایی، هیچ انسانی حق ندارد حق زندگی را از انسان دیگری بیگیرد و یا برایش طرز زندگی کردن را دیکته کند. اگر در دین و فرهنگ تان این است، آن دین و فرهنگ تان هم از بنیاد پوسیده و کپک زده است و نیاز به انتی بیوتیک دارد. حالا بروید به گوشه زندان در این جوانی و تا ابد بپوسید، تا آخر عمر مثل مگس با دودست به فرق سر خود بکوبید و از پیشمانی زار زار گریه کنید، حالا حتی خواهر هم ندارید که در زندان به ملاقات شما بیاید و برایتان دلداری بدهد. اگر از طرز دید یک عده شپشو شما کار درست کرده اید، ولی از دید میلیون ها انسان دیگر شما یک عمل زشت و نا انسانی کرده اید، بدبخت ها شما هم از دید ما مستحق زندگی نیستید. در زندان حالا میفهمی که عقده و حقارت جنسی یعنی چی
  1
  38
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  به احتمال صد در صد بعد از اتمام حبس به کشورشون بر گرداننده میشوند و امیدوارم که از هواپیما آویزون نشن.😂
  0
  8
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.