«جبهه اصلاحات ایران» راهکار میرحسین موسوی برای گذار از جمهوری اسلامی را رد کرد

رادیو فردا: جبهه اصلاحات ایران، اصلی‌ترین تشکل اصلاح‌طلبان نزدیک به حکومت، اعلام کرد که از میان دو بیانیه‌ جداگانه‌ای که از سوی میرحسین موسوی و محمد خاتمی درباره شرایط سیاسی کنونی ایران صادر شده، از بیانیه خاتمی حمایت می‌کند.

جبهه اصلاحات ایران که ریاست آن را بهزاد نبوی بر عهده دارد، در مورد بیانیه اخیر محمد خاتمی چنین اعلام موضع کرد: «واهمه و پرهیز از هرج‌ومرج و خشونت بی‌پایان و در نتیجه تباه شدن آینده ایران و فرزندان آن، این تکلیف را به ما می‌دهد که در تلاشی که این بیانیه برای گشودن راه برون‌رفت از این وضعیت صورت می‌دهد، با خاتمی همراه باشیم».

محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین ایران، روز ۱۶ بهمن در بیانیه‌ای، «براندازی» جمهوری اسلامی را رد کرد و مدعی شد که «به لحاظ توازن قوا و امکانات و توانی که حکومت دارد براندازی مکانیکی آن ممکن نیست».

در حالی است که یک روز قبل از آن، میرحسین موسوی با انتشار بیانیه‌ای برای اولین بار خواستار گذار از جمهوری اسلامی و برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی شده بود، آقای خاتمی مدعی شد که همچنان فرصت برای اصلاحات باقی است.

او نوشت که انجام اصلاحات در جمهوری اسلامی «منوط به تغییر و اصلاح قانون اساسی نیست» و «با بازگشت به روح و نص همین قانون اساسی میسر است».

تشکل جبهه اصلاحات ایران که پیشتر برخی از اعضایش در جریان اعتراضات سراسری با مقام‌های حکومتی برای «مهار اعتراضات» دیدار داشتند، در بیانیه خود آورده که راهکار میرحسین موسوی «همان‌طور که خود ایشان ذکر کرده نیازمند همفکری و‌ مشورت برای ابهام‌زدایی و چگونگی انجام است».

عدم پذیرش راهکار موسوی از سوی اصلی‌ترین تشکل سیاسی اصلاح‌طلبان در حالی است که پیشتر ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، با اشاره به بیانیه اخیر میرحسین موسوی، از نیروهای اصلاح‌طلب کشور خواست که به آقای موسوی «تأسی کرده و عبور خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کنند».

آقای قدیانی در یادداشتی در این زمینه افزود که «اکثریت قاطع» خود اصلاح‌طلبان نیز «به درستی به این نتیجه رسیده‌اند که این نظام غیرقابل اصلاح است».
+17
رأی دهید
-112

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  دوره اصلاحات هیچ یک از خواسته ها و ادعاهای خاتمی عملی نشد که حتی بدتر هم شد ولی مردم عقب ننشستند. دیدیم که مردم رفسنجانی رو هم نمیخواستند و دیدیم که احمدی نژاد رو علم کردند و برای دوره دوم هم کاملا واضح و روشن خامنه ای تقلب کرد دلیلش هم همون بود که احمدی نژاد اگر 24 میلیون رای داشت حتی ده میلیون رای داشت در این سالها مثل بچه یتیم دنبال طرفدار نمیگشت پس خاتمی هر موقع از تقلب 88 درس گرفت هر موقع از آوردن بنفش سبز درس گرفت می فهمه قانون اساسی فعلی مبنای هیچ خواسته مردم نیست نه اقتصادی نه اجتماعی نه سیاسی و باید از ریشه کار درست بشه چون از ریشه پوسیده و فاسد شده.مشکل ولایت فقیه دولتها و مجلس هاش نیست مشکل سیستم قضایی و فساد سیستماتیک دامنه شخص خامنه ای هستش. پس قانون اساسی و تمام بخشهاش کاملا توسط ولایت شیطان بی اثر شده مهم نیست کی رئیس جمهور یا رئیس مجلس یا مجلس خبرگان دست کی باشه چون اینا همه عوامل و حیوانات دستی ولایت شیطان باشند و نباشند هیچکاره هستند. خاتمی باید به درک و شعارهای مردم ایران احترام بگذاره و بفهمه همه مشکلات کشور ختم میشه به یک جا و نفر: شخص ولایت شیطان و دامنه اش
  9
  55
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  خاتمی را انتخاب کردند و گزینه موسوی را گذاشتند برای راهکار آخر . خامنه ای مفعول تمام آب نمک خوابانده هاشو داره بیرون میاره.
  9
  67
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بگید یک اعلامیه نسبتاً مشابه هم کلیدساز بده و شما بنشینید دور هم و این اعلامیه ها سبک سنگین کنید، ملت هم انقلاب خود را پیش میبرند. دیدار در پای چوبه دار، بزودی.
  2
  76
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  تو گوش خر و گاو هم چندین مرتبه ، بگی اصلاح طلب ، اصولگرا ، دیگه تمومه ماجرا ، خیلی راحت می فهمه و دور این دو را خط میکشه ، چون میفهمه که اینها همه عوامل یک بازی کثیف و اهریمنی هستند ، برای فریب مردم !! حالا اون در حصر لب گور ، یه غلطی کرد و خاتمی پفیوز هم یه قهوه ای خورد و این وسط اینا اومدن و میگن ، نه اِلا ، للا طرح خاتمی قبوله !! ظاهرا با این سرگرمیهای مسخره ، یافتن سوراخ موش رو فراموش کرده اند!!
  1
  30
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  در این اعتراضات سراسری مردمی یک عده فرصت طلب بی ناموس از بدنه خود طویله اسلامی دارودسته خاتمی هم بیانیه داه خلاصه میخواهند این اعتراضات مردمی را به نفع خودشان مصادره کنند تا خامنه ای مفعول از قدرتش سقط نشود مردم ایران بویژه بانوان کشور که پرچمدار این شعار زن زندگی آزادی هستند هشیار بوده و سکان این کشتی را بدست خوک های کثیف اسلامی مانند خاتمی و موسوی جبهه اصلاحات یا هر نام دیگری که به طویله رهبری وصل هستند ندهند
  2
  23
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  گزینه های اشغالگران ایران همیشه به اینگونه بوده و خواهند بود، انتخاب بین سگ زرد یا شغال، چنگیز یا هلاکو، شمشیر یا گرز، ووو. مردم ایران یکپارچه فریاد میزنند مرگ بر اصل ولایت فقیه و آنان با وقاحت مختص آخوندها که سالها در پستوهای حجره ها در حوزه ها و زیر عبای این قوم لوط به آنان دیکته شده راهکارهای صفیهانه به خورد مردم عقب نگه داشته شده میهنم ارایه می‌کنند. اما اینبار مردم بیدار شده این تفاله های عنگلیس ملعون را نمی خواهند و در برطرف کردن این لکه های ننگ بشری متفق القول هستند. جاوید باد نام ایران زمین .....
  1
  24
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  اخه خاتمی پیزوری چکار میتونه بکنه که مانع از تباه شدن آینده ایران و فرزندان آن!! نشه؟؟ این بهزاد نبوی متوهم همچین اعلامیه صادر کرده که انگار اگر به مردم بگه بریزید توی خیابون حتما پنجاه میلیون به حرفش گوش میدهند
  2
  22
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران سرزمین من - منچستر، انگلستان
  یه سری پیرمرد خرفت که این طاعون را سال ۵۷ آوردند الان هم دارند زر زیادی میزنند، مردم این حکومت و آخوندها را نمی خواهند، به چه زبونی باید حالی‌شون کرد
  1
  14
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  ۴۴ سال ....حالا میخواهی جمش کنی؟ نه تو موسوی ونه تو خاتمی جایی میان مردم ندارید، تفی بر روی شما همه اصلاح طلبان که از رو نمیروید. مرگ بر جمهوری آدمکش ، مردم نابودی همه شما را میخواهند٫. زنده باد زن زندگی آزادی ، زنده باد مبارزین در ایران و خارج از ایران ، زنده باد شاهزاده رضا پهلوی
  3
  16
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اصلاح طلبان کثیف ترین افراد جامعه هستن د و مردم را با نام ازادی و دمکراسی فریب می دهند تا عمر نظام را بیشتر کنند
  0
  0
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.