شهرهای مختلف ایران در چهلم دو معترض اعدام شده، صحنه تجمعات اعتراضی شد

 عکسی از یک ویدئوی تجمع شامگاه پنجشنبه ۲۷ بهمن در منطقه آریاشهر تهران که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده استهمزمان با چهلم محمدمهدی کرمی و محمد حسینی، دو تن از معترضان اعدام‌شده، شامگاه پنجشنبه ۲۷ بهمن شهرهای مختلف ایران بار دیگر صحنه برگزاری تجمعات ضدحکومتی بود.

بر اساس گزارش‌ها و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، معترضان در تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران از جمله مشهد، اصفهان، کرج و سنندج، به خیابان‌ها آمدند.
در تهران، چندین نقطه از شهر، از جمله آریاشهر، میدان انقلاب، بلوار فردوس، خیابان ستارخان و مقابل ایستگاه متروی شریعتی صحنه حضور معترضان است و تظاهرکنندگان شعارهایی از جمله «مرگ بر دیکتاتور» و «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» سر دادند.
همچنین یک ویدئوی منتشر شده حاکی است که نیروهای لباس شخصی در تهران علیه معترضان از گاز اشک‌آور استفاده می‌کنند.

«مرگ بر خامنه‌ای»، «رضاشاه روحت شاد» و «فقر، فساد، گرونی، می‌ریم تا سرنگونی» از دیگر شعارهای سرداده شده در اعتراضات شامگاه پنجشنبه است.

بر اساس ویدئوهای منتشر شده، معترضان در سنندج با افروختن آتش خیابان را مسدود کرده‌اند.
در اراک نیز شعارهایی از جمله «عمامه رهبری، وقتشه که بپری» سر داده شد.

کمی پیش از آغاز این تجمع‌ها، گزارش‌ها از «جو امنیتی» و استقرار نیروهای ضدشورش در مناطق مختلف شهرهای ایران در روز پنج‌شنبه ۲۷ بهمن حکایت داشت.
حمله ماموران نقابدار به معترضان در ستارخان تهران پنج‌شنبه ۲۷ بهمنبر اساس ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای یگان ویژه اوایل روز پنجشنبه در میادین اصلی شهر تهران از جمله منطقه سعادت‌آباد و بازار مستقر شدند.
 شعار «سیدعلی سرنگونه» در اعتراضات ایذه پنج‌شنبه ۲۷ بهمن گزارش‌ها همچنین حاکی است که حکومت اقدام به اعزام یگان‌های ویژه به مناطق کردنشین ایران از جمله شهر مهاباد کرده است.

اعتراضات سراسری ایران پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداش گشت ارشاد در اواخر شهریورماه آغاز شد و همچنان با گذشت پنج ماه به‌رغم سرکوب خونبار حکومت این جنبش ادامه دارد.

در جریان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی»، مردم معترض و بسیاری از چهره‌های سیاسی خواستار پایان نظام جمهوری اسلامی شده‌اند.

همپای ایرانیان داخل ایران، ایرانیان خارج از کشور نیز به اعتراضات خود علیه جمهوری اسلامی ادامه می‌دهند.

روز پنجشنبه، تجمع اعتراضی گروهی از ایرانیان مقیم بلژیک در بروکسل، پایتخت این کشور، در چهلم محمد حسینی و محمد‌مهدی کرمی برگزار شد.

این در حالی است که مقام‌های جمهوری اسلامی به ویژه علی خامنه‌ای با نسبت دادن این اعتراضات به کشورهای خارجی، مدعی ناکام ماندن معترضان شده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه در یک سخنرانی، با اشاره به راهپیمایی حکومتی ۲۲ بهمن در سالگرد انقلاب ۵۷، گفته بود: «پیام ملت ایران در این بیست‌و‌دوم بهمن حمایت کامل از انقلاب اسلامی و از نظام جمهوری اسلامی بود.»

بنابر گزارش‌های مستند سازمان‌های حقوق بشری، در جریان اعتراضات سراسری اخیر بیش از ۵۰۰ تن از جمله ده‌ها کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی جان باختند و چهار معترض بازداشت‌شده نیز تاکنون اعدام شده‌اند.

سرکوب اعتراضات از سوی جمهوری اسلامیبا واکنش جامعه جهانی به ویژه کشورهای غربی روبه‌رو شده است؛ آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا، کانادا و استرالیا در این مدت تحریم‌هایی را علیه اشخاص و نهادهای مسئول در این سرکوب اعمال کرده‌اند.
+114
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان

  با سلام. دوستان عزیز و آزادی خواه. الان همه شما در جریان امور سیاسی و اقتصادی ایران هستید و همه صاحب نظر هستید در این زمینه. امیدوارم با درایت شما عزیزان ایران ما آزاد و آباد بشه. فقط دوستان افرادی نظیر مسیح علینژاد، حمید فرخ نژاد، نازنین بنیادی، اینها همگی وصل به حکومت ایران و به نوعی همون جمهوری متعفن کراواتی هستن. امیدوارم چهره های اپوزیسیون واقعی مثل شاهزاده،و علی کریمی به این نتیجه برسن و افرادی رو برای پست های حکومتی انتخاب کنن که دلسوز مردم باشن و هیچ ارتباطی با جمهوری کثیف اسلامی نداشته باشن. این چهره ها مثل مسیح علینژاد که ارتباط نزدیکی با نایاک داره فقط انقلاب رو دارن به تاخیر میندازن. درود و پاینده ایران و ایرانی.
  38
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  در این اعتراضات سراسری مردمی یک عده فرصت طلب بی ناموس از بدنه خود طویله اسلامی دارودسته خاتمی هم بیانیه داه خلاصه میخواهند این اعتراضات مردمی را به نفع خودشان مصادره کنند تا خامنه ای مفعول از قدرتش سقط نشود مردم ایران بویژه بانوان کشور که پرچمدار این شعار زن زندگی آزادی هستند هشیار بوده و سکان این کشتی را بدست خوک های کثیف اسلامی مانند خاتمی و موسوی جبهه اصلاحات یا هر نام دیگری که به طویله رهبری وصل هستند ندهند
  0
  14
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  حامد اسماعیلیون در مصاحبه های قبلی بارها گفته انتقام دخترم رو میگیرم. البته متاسفم از این اتفاق تلخ. ولی این آقا بیشتر برای انتقام شخصی با این گروه همکاری می کنه. در روی کت ایشان نه پرچم ایران بلکه شماره ۷۵۲ هواپیمایی پرواز اکراین رو بر سینه داره و در سخنرانی ها همیشه تجزیه طلبی و وجود اون رو نفی میکنه. کاش ایشان نه برای مشکلات شخصی بلکه برای و به خاطر مردم ایران قدمی برمیداشت. در ضمن بیشتر خانواده هایی که در این شرایط سخت اقتصادی ایران و دنیا برای گردش بین ایران و غرب راحت پرواز و گردش میکنن احتمالا یکجورهای وصل به نظام اسلامی هستند. اکثر افرادی که نمیتونن به ایران برگردن مشکلی با حکومت دارند و اصلا پیشینه این فرد مشخص نیست. در مورد برخی افراد محتاط بودن منطقیست.
  10
  4
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  حالا تو این وسط بتو چی میرسه ؟؟ عزیزم بقول یکی از شیرزنان سرزمینم لخت هم بشوید باید گم بشید چه برسه به التماس!!! مثلا با ادب و با عزیزان آزادی خواه شروع کردی که نگیم فاطی شله یا اون دربان هفت تومنی هستی ؟؟ نه قربونت بره علی تکدست قدیمی شده دیگه تفرقه بنداز و ...!
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  مرگ بر سه فاسد ملا چپی منافق
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  به غیر از اینها ،دزد و آقا زاده های حرومی رو هم اضافه کن.
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  بله.شما درست میگی.به من چیزی نمیرسه. ولی خب تاریخ همه چیز رو نشون میده. فقط امیدوارم که جمهوری اسلامی با آخوند هاش و طرفدارهاش از ریشه کنده بشه و پوست اندازی نکنه.
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.