تعدادی از زندانیان سیاسی دوره پهلوی خواستار محاکمه پرویز ثابتی شدند

العربیه: گروهی از زندانیان سیاسی دوره حکمرانی خاندان پهلوی با انتشار نامه‌ای خواستار دادخواهی و محاکمه «پرویز ثابتی»، مسئول پیشین اداره سوم «سازمان اطلاعات و امنیت کشور» موسوم به «ساواک» شدند.

ثابتی، در یکی از تظاهرات ایرانیان خارج از کشور در آمریکا حضور یافت و دختر او در روز یکشنبه 23 بهمن عکسی از پدر خود در صفحه توییتر خویش منتشر کرد.
نامه زندانیان سیاسی پیشین در وبسایت «دادخواست» منتشر شده و حضور عمومی این مقام امنیتی در دوره سلطنت را «شکستن قبح شکنجه و قتل و عادی‌سازی جنایت» توصیف کرده و با انتقاد شدید از سلطنت‌طالبان حامی او، از آنها به عنوان «کسانی که شخصیت مورد تقدیرشان پرویز ثابتی است» و «همزمان از لزوم احیای ساواک سخن می‌گویند» نام برده است.

امضاکنندگان این دادخواست، ثابتی را «مقام امنیتی بنیان‌گذار شیوه‌ اعتراف‌گیری تلویزیونی» در ایران دانسته و او را دست‌کم‌ مسئول مستقیم «قتل 9 زندانی سیاسی بر روی تپه‌های اوین در فروردین 1354» عنوان کرده‌اند.

اعترافات تلویزیونی از روزهای اول انقلاب توسط رژیم جمهوری اسلامی همانند رژیم شاهنشاهی سابق به عنوان ابزاری علیه مخالفان سیاسی مورد استفاده قرار گرفت و به مرور شامل منتقدان داخلی نظام هم شد.

این دادخواست اشاره کرده که انقلاب 1357 پایان کار ساواک نبوده و به‌رغم فرار بسیاری از مقامات این نهاد امنیتی به خارج اما «ساواک، سنتی را از نظر پرونده‌سازی، شکنجه، سر به نیست کردن مخالفان، و نمایش اعتراف اجباری تلویزیونی بنیان گذاشت که رژیم خمینی آن را در ابعاد وسیع‌تری ادامه داد.»

زندانیان سیاسی سابق دلیل آمدن ثابتی بر روی صحنه را «افزایش تبهکاری و اختناق و شکنجه‌گری توسط رژیم جمهوری اسلامی» به‌شمار آوردند که «قبح» حضور عناصر امنیتی سابق و دفاع از ساواک را از بین برده است.

امضاکنندگان این دادخواست با توضیح این که «جنایت‌های رژیم جمهوری اسلامی نباید باعث تطهیر ساواک و جنایات آن گردد»، این پرسش‌ها را مطرح کردند که «آیا جنایات ساواک و کسی چون پرویز ثابتی موضوع داد‌خواهی نیست؟ آیا قرار نیست با نفس شکنجه و با نفس اختناق مخالفت شود؟»

زندانیان سیاسی دوران شاهنشاهی با تاکید بر این که روند دادخواهی علیه نیروهای سرکوبگر و نمادهای شکنجه و اختناق صرفا «باری حقوقی و قضایی» نداشته و «می‌تواند نقشی سازنده در تاسیس یک نظام به راستی دموکراتیک ایفا کند»، اظهار داشتند: «پرده‌پوشی جنایات دوران سلطنت، و فراموش‌کردن نقش سنت‌ساز ساواک در تداوم اختناق و سرکوب با اراده به آزادی‌خواهی و رفع ستم نمی‌خواند.»

تنظیم‌کنندگان این نامه بیان کردند که آزادی حضور همگان در تجمعات ایرانیان خارج از کشور «نباید به معنای نادیده گرفتن مصونیت افراد از جرایم سنگین نقض حقوق بشری تلقی شود.»

آنها با مخاطب قرار دادن «عموم مردم ایران»، به‌ویژه «از همه‌ دادخواهان، از همه‌ وجدان‌های بیدار، از همه‌ کسانی که با نفس شکنجه و سرکوب و تبعیض و اعدام مخالف‌اند» خواستند نامه مذکور را امضا کنند.
+39
رأی دهید
-163

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود دادا . محاکمه برای چی ؟! این ثابتی یک گنجینه اطلاعات و خیانتهاست ، اینکه تابحال سرش رو زیر آب نکردند دلیل من بر واقعیت این گفته هامه. حالا بر فرض محاکمه اش کردید و انداختیدش زندان چه سودی داره !! این ثابتی باید با پول و یا زور و یا قسم و آیه به حرفش آورد. من اینو بعید نمیدونم در حال حاضر دستش تو کاره !! اون بختیار بیچاره مظلوم و فرخزاد مظلوم و رفسنجانی منحوس رو زیر آبشون رو زدند و حالا این راست راست تو خیابونها بدون محافظ قدم میزنه خودش یه سری و تعجب آور هستش !! یا ساواکی کودن بوده یا مار هفت خط هستش.
  53
  31
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان

  کثافتهای مزدور حکومت آخوندی یا به عبارتی مزاحمین خلق به سرکردگی مریم پتیاره که همیشه در پشت پرده در خدمت و زیر ملایان بوده اند.
  38
  117
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  داداش اگه آقای ثابتی تمام اسراری رو که میدونه خلوصانه فاش کنه من هم حاضرم خلوصانه در عوض با دخترش ازدواج کنم !! مهریه اش هم رو سرم ، فقط میخوام این در تاریخ ثبت بشه 😁😁
  74
  21
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  ک سری اراذل و اوباش ۵۷ مملکتو به این روز انداختن بازم روشون زیاده. اگر قرار باشه اقای صابتی دادگاهی بشه فقط باید به دلیل این دادگاهی بشه که چرا یک گوله تو مغز پوسیده شما ۵۷ ها خالی نکرد که الان چند نصل گرفتارو بد بخت و بیچاره نشه. جواب گوی تمام خونهایی که توی این ۴۳ سال به دست اخوندهای وطن فروش خائن ریخته شده خود شماها هستید.
  184
  103
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  اصلا تمام کسنانیی که باعث و بانی این بیچارگی شدن باید اول دادگاهی بشن بعد نوبت صابتی برسه . دستش درد نکه اگه دخل یک سریتونو اورد اگر نه اگه بقیه این اراذل و اوباش۵۷ زنده بودن ببین دیگه وضع مردم چی میشد.
  167
  87
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  واقعا اینها یا احمقند یا خائن درست در حساس ترین زمان تاریخ ایران باید این علم شنگه را در آورد؟ بجای تمرکز به نابودی جمهوری اسلامی. آخه احمق‌ها بگذارید این اژدهای هفت سر نابود شود بعد هر حساب و کتابی که با هم دارید صاف کنید
  46
  83
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  HosseinG - ژنو، سوییس

  ساواک هر گ.....بود اگر شما خاٸنین رو حذف کرده بود الان اوضاع مملکت اینطور نبود
  29
  87
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Reza222 - سیدنی، استرالیا

  سوال اینجاست ساواک با چه کسانی مبارزه می‌کرد؟ جواب این سوال روشن کننده راه درست و یا غلط ساواک! بله ساواک برای حفظ میهن با ارتجاج سرخ و سیاه که کشورمان را به این نکبت انداختند مبارزه می‌کرد، توده ای ها و مسلمانان افراطی دست آموز آخوندها ، اگر شاه به حرف ساواک گوش می‌کرد این مصیبت‌ها و این شورش 57 صورت نمی‌گرفت. ما نتیجه میگیرم اعضای ساواک جز میهن پرست ترین ایرانیان بودند که در حال مبارزه با توده ی ها چپی ها، آخوندها ی افراطی وووووبوند برای حفظ میهن جانشان را فدا کردند، پرویز ثابتی یک انسان وطن پرست
  45
  81
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  این جماعت پس چرا حالا یادشون افتاده که از پرویز ثابتی شکایت کنند؟ حالا چون اومده تو جمع اینها یک دفعه یادشون افتاده که این آقا نقش مهمی در سرکوب و شکنجه داشته!؟ نه اینها ماتحتشون از یک چیز دیگه ای سوخته و ثابتی رو بهانه کرده اند!! وگرنه ثابتی تو کره مریخ زندگی نمیکرد که حالا پیداش شده باشه اینها قبلا هم میتوانستند از این شخص شکایت کنند ولی الآن این موضوع را مطرح کردند چون قصد دارند این مبارزه و اجتماع رو تحت تاثیر مسائل منفی قرار بدهند
  83
  79
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  اولا این تعداد کسانی خواهان محاکمه پرویز ثابتی شده اند چرا اسمی از آنها نیست؟ دوم این که سال ۱۳۵۴ منظورتان محاکمه خسرو گلسرخی بوده ویا برادران رضایی ؟ خدا را شکر که آن موقع را به خوبی به یاد دارم، و امروز نیز تمام ماجرای محاکمه آنها در دادگاه به صورت شفاف در کامپیوتر نیز قابل دیدن هست که بتوان قضاوت کرد، مصاحبه شوهر خواهر و خواهر گلسرخی بعد از انقلاب ۵۷ نیز در خارج از ایران موجود است که تا به امروز هیچ کسی جانبدارانه از گلسرخی حمایت نکرد حتی خانواده خودش در مصاحبه های امریکا و لندن، یا برادران رضایی که از فداییان اسلام بودند وبعد هنگام انقلاب دو دسته شدند مجاهدین خلق و دیگری پیروان خط خمینی که بعداً شد جمهوری اسلامی، برادران رضایی نیز را به خوبی همه ما بیاد داریم که کارشان در آن دوران انفجار بمب و نارجک اندازه بوده که آخرین بار یکی از آنها با بمب دستساز خودش که تصادفاً موقع عملیاتش منفجر شد و به شخص خودش آسیب رساند ، آنها واقعاً تروریست بودند ، سینما رکس آبادان را نیز میگفتند ساواک آتش زد ، بعد از ۳ ماه مشخص شد خود رژیم بود،شما چپگراهای خاعن و راستگراهای مذهبی خاعن دست بر دارید،
  57
  70
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  عمو سعید - لیورپول، انگلستان
  اینها عوامل رژیم هستند که از محبوبیت شاهزاده به وحشت افتاده اند
  24
  42
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  فاطی کماندو - قرچک، ایران
  با درود فاطی خاتون. مگه وضعی از این ایران بدتر هم ممکنه ؟!! . لطفا اگه سراغ دارید بقیه رو منور کنید با فضلتون؟!! 😁
  9
  18
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  حق مزاحمین خلق و چپی ها و توده ای ها اعدام است باعث بدبختی ایران امروز قبل از طویله اسلامی همین مزاحمین خلق چپی ها و توده ای ها هستند
  17
  38
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandoglu - لندن، انگلستان
  زمان اه یکی از کثیف ترین و تاریک ترین دوران مخوف و سیاسی و اختناق و شکنجه در طول تاریخ ایران بوده است. امروز مردم ایران می خواهند همان عقده ای ها و جانی ها را دوباره سر کار آورند . با این شعور و درک سیاسی مردم حق ندارند طلب آزادی و دمکراسی داشته باشند
  29
  25
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  هم میهن گرامی، من هم مثل شما آن محاکمه گلسرخی در تلویزیون را بخاطر دارم. پرسیدید که چه کسانی این شکوائیه را امضا کرده اند، یقیناً دو نفر از آن عقده ای های دیوانه در همین سایت با نام های پیرزن مفلوک و قولو کامنت مینویسند!
  12
  19
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  زنده باشی..... 😆😆
  14
  11
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  نه تنها کارهای ثابتی درست بوده بلکه خوب بود شدت عمل بیشتری انجام میشد تا گرفتار این اراذل پررو نشویم که ایران را به خاک سیاه نشانده و یک چیزی هم طلبکارند
  12
  34
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  ما مردم ایران هم خواستار محاکمه این زندانیان سیاسی هستیم که تمام بدبختی های امروز ملت ایران از فعالیتها و خرابکاری های اینها بوده.
  31
  35
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  2 : من نمی‌‌دانم این آقا چکار کرده؟ فقط ما از توده ها و چیریک‌ها می‌‌شنویم .حرف این‌ها هم که یک من غاز است. درست مثل حماسه مصدق. من نمی‌‌دانم که ایران امروز با مصدق اوضاع بهتر داشت .ولی یک چیز را می‌‌دانم بدون مصدق ما تاریخ روشنتر داشتیم نه همراه با دروغ و شایعه چپی ها. ولی‌ زمانی که یک پیرزن تودهی و یک پان ترکیست به این آقا فحش می‌‌دهد .خیلی بد هم نمی‌‌تواند بوده باشد. اندر حکایت این تودهی‌ها و چیریک ها این بود که بعد از ۵۷ در ساختار ساواما آخوند‌ها با کمک KGB همکاری می‌‌کردند. در تعقیب و مجازات مخالفین آخوند ‌ها شرکت و با اعدام این‌ها هورا می‌‌کشیدند. نوشته روزنامه چریکا‌ها در باره کودتا نوژه "حضرت ایتلا خلخالی تا می‌‌توانید از این حشره امپریالیست اعدام کنید " با حشره امپریالیست منظور عقاب‌ها نیرو هواهی پادگان نوژه بود که خلخالی فله فله اعدام می‌‌کرد به کمک حزب توده که همه را لو دادند. چون در ارتش نفوذ داشتند .
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  پرویز ثابتی فرد باهوش ، زیرک ، باسواد و در عین‌حال جاه طلبی بود . او در شکنجه و باز جویی شخصا نقش نداشت چونکه در جایگاه چنین کارهایی نبوده ، اما در رابطه با امنیت‌ ملی و شکست گروه های چریکی و ضد رژیم ، فعال استراتژیک بوده ، اما به نظر من او‌نقش خودش را بیشتر از واقعیت نشان‌ میداده که باز برمیگردد به جاه طلبی او‌، او از شایعاتی که بیانگر توان ترسناک او بوده لذت میبرده ، یک‌مورد شایعه بوده که در زندان با خرس به دختران تجاوز می‌کردند ، شایعه مسخره ، عجیب ، اما باز شایعه است که او با آوردن خرس سیرک نمایشی ، سعی کرد که واقعا به مفهوم واقعی ترس تولید کند
  7
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  3.فرخ نگردار همین امروز می‌‌گوید. بزرگترین اشتباه ما لو دادن ماهوهیست‌ها بود. همدیگر را از زمان قبل ۵۷ می‌‌شناختند. این آقا چند نفر را اعدام کرد؟ ۱۰ تا . ۲۰ تا، ۱۰۰ تا ؟ در پادگان نوژه یک قلم ۳ هزار بودند که یا در زیر شکنجه یا مستقیم اعدام شدند. سازمان چریکا در سراسر ایران بیش از ۱۰۰۰۰ ماهوهیست را لو داد که همه از دم اعدام شدند. حزب توده در زندان‌ها ساواما بازپرس بودند.توصیه من به پیرزن توده.قرار بود مرده "نگو--" زد. بگذارید یک کسی‌ چیزی بگوید که دستش تا کتف آلوده به خون ایرانی‌‌ها بعد از ۵۷ نبوده. این ثابتی اگر همه چیز‌ها که در باره او می‌‌گویند درست باشد در مقایسه با رفتار قسمتی‌ از ۵۷ اتی‌ها و همکاری آن‌ها با آخوند‌ها بر اعدام .شکنجه تعقیب. ثابتی مادر ترزا بود.شکنجه شدگان قبل از ۵۷ به قول خودشان.بعد از ۵۷ به همه چیز بله گفتند. چون شهامت تغییر عقیده خود را نداشتند بی‌ دلیل نیست که بعد از ۵۷ خودشان مهر مرگ را بر پیشانی هزاران نفر زدند. پس لطفا شما خفه شوید. پرونده شما پر از جنایت و خون بعد از ۵۷ است.
  9
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  با اینکه اکثر کسانی که اینجا کامنت میگذارند نظر مثبتی نسبت به ساواک دارند ولی یک ولدزنایی شروع کرده بیخودی منفی دادن
  43
  16
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  sahandoglu - لندن، انگلستان
  خخخ مبنا صحبتهای کسانی هستش که هم زمان شاه و هم بعد عنقلاب زندان رفتند نه اراجیف شما گردن کلفتهای منبری. زندانیان سیاسی قدیمی و حتی خانواده های شهدا بعد عنقلاب 57 مثل خانواده شهید همت و غیره همه شهادت دادند که زمان شاه اصلا با الان قابل مقایسه نیست و حجم سیاهی و بی عدالتی و خفقان سیاسی و شکنجه نه فقط متهم بلکه خانواده و اطرافیان اونطرف در ج.ا یا حکومت ولایت شیطان اصلا قابل قیاس نیست. از تمام عنقلابیون الان بپرسید اصلا چرا عنقلاب کردید مگه چی کم بود میگن عقلمون کم بود. تعداد عنقلابی که بعد از عنقلاب اعدام و آواره و سربه نیست شدند چندین برابر قبل از عنقلاب هستش و هنوزم زندانها پر از عنقلابیون قدیمی هستش. به نظر من این حرفها باید زده بشه و اینا اختلاف نیست بلکه باید سنگها باز بشه و راه درست و روشن مشخص بشه البته دو سر بازنده حکومت ولایت شیطان هستش که واقعا مردم دیگه بهش اعتماد و اعتقاد ندارند چون اساس این حکومت که سیستم قضایی هستش سرتاسر فساده و اصل فساد سیستماتیک دامنه فاسد خامنه ای هستش.
  11
  9
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  بنده هم دستگیری سال ۵۶ هستم و هیچ شکایتی هم ندارم چون نه اذیت ام کردند و نه حتی حرف زشتی در زندان آیت الله ربانی و تعدادی از طلاب ها آدم فروشی میکردند ننگ بر آخوند کثیف
  7
  20
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  وقتی شما مینویسید:(خدا را شکر که آن موقع را به خوبی به یاد دارم)من چهارستون بدنم میلرزد.همین دیروز بود که نوشتید فیلم گوزنهاسال1357روپرده سینما رفت که صددرصدغلط بود(سال1353اکران شد).قبل ازنوشتن ازنوشیدن الکل واستعمال موادروانگردان جداخودداری کنید.
  7
  3
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ساواک اگرخوب بود خودشاه آنرامنحل نمیکرد.
  12
  6
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  فاطی کماندو - قرچک، ایران
  واقعا نمیفهمم چرا اینقدر منفی دادن بهت! ساواک روسفیدترین سازمان امنیته. هر مادر..به ای رو که گرفته بود، اشتباه نکرده بود. همه یه خیانتی رو بعدا به مملکت کردن
  10
  15
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  باز توی چپی ور ور هات شروع شد؟ واقعا دست ساواک درد نکنه اگر هر بلایی سر شما خائنین اورد
  9
  13
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  با درود پیر زن. شما هم زنده باشی و شما چقدر پیر هستید و الهی پیرتر بشی ؟! این ضرب المثل و دعای قدیمی الهی پیر بشی رو معنیش رو میدونی؟!! . اگه نمیدونی اینه: چون اگه پیر نشی میمیری !!! جوون مرگ میشی !! 😁😁
  2
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  کدام زندانی سیاسی؟ بی شرمتر از آخوند جماعت همین چپول های ذوب در بیضه های مارکس و لنین و مجاهدین ذوب در خشتک چرکین تازیان متعفنی بنام محمد، علی و حسین هستند. مگر نه این است که اینها یک مشت خودفروخته جهان وطن نوکر شوروی و یا مشتی مسلمان تندرو که در اردوگاههای تروریستی جورج حبش و یاسر عرفات در فلسطین دوره های جنگهای چریکی دیده بودند؟ مگر خط مشی بیش از ۹۰ درصد این تروریست ها مبارزه مسلحانه بر علیه حکومت شاه نبود؟ مگر عملیات مسلحانه همین تروریست ها موجب کشته شدن بسیاری مردم بیگناه کوچه و بازار نشد؟ و نیز باعث و بانی هزار و یک جنایات دیگر که نقل آنها چند جلد کتاب خواهد شد. شعوت مردم را به سخره نگیرید، مردم می فهمند که شما میهن فروشان شخص پرویز ثابتی را بهانه ای کرده اید برای ضربه زدن و فشار آوردن به شاهزاده رضا پهلوی. بقولی: پرویز ثابتی بهانه است، رضا پهلوی نشانه است.
  9
  9
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  چه ربطی داره به خوب بودن یا بد بودن ساواک؟! درضمن اون قسمتی رو معلق کردن در سال ۵۶ که مربوط به امنیت داخلی در رابطه با فعالیت سیاسی بود وگرنه قسمتهای دیگه که ضدجاسوسی بود به کار خودشون ادامه دادند حتی بعد از انقلاب
  3
  1
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  شما به معنای واقعی نبات هستید٬ همینکه زبان خنده و طنز را به همراه دارید، بنده هم سعی میکنم پیر نشوم. 😁😄قلمتان سبز
  2
  3
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  عجبا که اموز با فحاشی غسل نگرفتید؟ این است سیمای واقعی و دو آتشه یک سلطنت چی! این است کامنت شما به بنده در تاریخ :جمعه ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۳ اینطور نوشتید: خجالت رو یخ میکشه که اب میشه، شما برو تارعنکبوت ها رو پاک کن که یه نصیبی بهت بشه ننه. ظاهرا با اون خیار که خودش رو شور کرده یه نشست و برخواست کردی با نمک شدی. جمعه ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۳
  2
  0
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.