کاپیتان نوجوان تیم فوتبالی که عملیات نجات آنها از غاری در تایلند خبرساز شده بود، در بریتانیا درگذشت

چهره رنگ باخته اما سرشار از زندگی او در لحظه‌ای که برای نخستین بار یک غواص توانسته بود او و هم تیمی‌هایش را در غار پیدا کند، یکی از به یاد ماندنی‌ترین تصاویر جهان در سال ۲۰۱۸ بودبی بی سی: پسر فوتبالیستی که در سال ۲۰۱۸ عملیات نجات او و هم تیمی‌هایش از یک غار در تایلند، روزها صدر اخبار جهان شده بود، در بریتانیا درگذشت. او سال گذشته با کسب یک فرصت تحصیلی توانسته بود برای حضور در یک مدرسه فوتبال به بریتانیا برود.

آن طور که بی‌بی‌سی مطلع شده پیکر بی‌جان دانگپچ پرامتپ، ۱۷ ساله، روز یکشنبه در اتاقش در خوابگاه مدرسه فوتبال لسترشایر پیدا شده و با وجود انتقال به بیمارستان ساعتی بعد مرگ او توسط پزشکان تایید شده است.
او کاپیتان تیم فوتبال مدرسه‌ای بود که به دام افتادن آنها در یک غار در استان چیانگ‌رای تایلند به مدت بیش از دو هفته، همه اخبار جهان را تحت تاثیر قرار داده بود.

چهره رنگ باخته اما سرشار از زندگی او در لحظه‌ای که برای نخستین بار یک غواص توانسته بود او و هم تیمی‌هایش را در غار پیدا کند، یکی از به یاد ماندنی‌ترین تصاویر جهان در سال ۲۰۱۸ بود.

هنوز علت مرگ این نوجوان تایلندی معلوم نیست اما پلیس لسترشایر می‌گوید نشانه‌ای از مشکوک بودن مرگ او به دست نیاورده است. با این حال، رسانه‌های تایلندی می‌گویند او از مصدومیت در ناحیه سر رنج می‌برده است.

یک سخنگوی مرکز اورژانس منطقه گفته روز یکشنبه پرامتپ با یک آمبولانس به بیمارستان عمومی کترینگ انتقال داده شده هر چند یک هلی‌کوپتر آمبولانس به محل اعزام شده بوده است.

اواسط تابستان گذشته و هنگامی که دانگپچ خبر قبولی خود و کسب بورسیه تحصیلی برای پیوستن به کالج فوتبال بروک هاوز را در اینستاگرام علنی کرد، همه دوستان و هم‌کلاسی‌هایش برای او خوشحالی کردند. او آن روز در اینستاگرام نوشته بود: «آرزویم به واقعیت بدل شد».

حالا، فقط ۶ ماه پس از آن شور و شعف، دوستانش در سوگ مرگ ناگهانی این نوجوان ۱۷ ساله فرو رفته‌اند.
سفیر بریتانیا در تایلند با انتشار عکسی از خود با دانگپچ پرامتپ به هنگام اهدای بورسیه تحصیلی به او در محل سفارت بریتانیا در بانکوک، نسبت به مرگ ناگهانی او واکنش نشان داده و ابراز تاسف کرده استماجرای ناپدیدشدن ۱۲ نوجوان فوتبالیست تایلندی در غار چه بود؟
 *   روز ۲۳ ژوئن، ۱۲ پسر نوجوان و مربی‌شان در شمال تایلند بعد از تمرین، برای تفریح به یک غار رفتند ولی آن‌جا گیر افتادند.

*    ۹ روز بعد آنها زنده پیدا شدند. ابتدا دوچرخه‌های این تیم رهاشده در ورودی این غار پیدا شد، و بعد معلوم شد باران سنگین موسمی، حجم سنگینی از آب را روانه غار کرده و آنها در غار گیر افتاده بودند. این چهارمین غار بزرگ تایلند بود که آنها را در خود بلعیده بود.

 *   یک عملیات بزرگ با مشارکت نیروی دریایی و نیروی هوایی تایلند برای نجات این افراد از عمق رشته غارهای زیرزمینی شکل گرفت.

 *   تیم نجات امیدوار بود این فوتبالیست‌هایی ۱۱ تا ۱۶ ساله همراه مربی‌شان جایی در عمق غار تام‌لوانگ‌نانگ‌نان زنده مانده باشند. آنها امیدوار بودند که این گروه توانسته باشد جایی در یکی از برآمدگی‌های داخل غار پناه گرفته باشند تا غرق نشوند.

 *   غواصان نیروی دریایی تایلند همراه ۴ غواص غارنورد بریتانیایی و چند نفر از نیروهای نظامی آمریکا سخت تلاش کردند تا خودشان را به عمیق‌ترین فرورفتگی‌های این غار برسانند.

 *   گیرافتادن این فوتبالیست‌ها و مربی‌شان، توجه کل تایلند و بسیاری در نقاط مختلف جهان را برانگیخت و سیلی از حمایت و آرزو برای موفقیت تیم نجات به راه انداخت. رسانه‌ها هم برای گزارش از عملیات نجات جمع شدند.

 *   در نهایت پس از بیش از دو هفته عملیات حساس و سنگین، غواصان در تایلند تمام ۱۲ نوجوان فوتبالیست و مربی آنها را نجات دادند.
+19
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ
  اتفاقا یک فیلم بسیار زیبا هم از این جریان ساخته شده بنام Thirteen Lives
  0
  7
  جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.