خامنه‌ای: شما با نگاه انقلابی به ضعف‌ها نگاه کنید، چرا با نگاه ارتجاعی نگاه می‌کنید؟

 علی خامنه‌ای، ۲۶ بهمن ۱۴۰۱رادیو فردا: رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی روز چهارشنبه ۲۶ بهمن بار دیگر اذعان کرد که «کمبودها و ضعف‌های ما کم نیست»، اما انتقاد از ضعف‌ها را «نگاه ارتجاعی» خواند و گفت مردم «باید با نگاه انقلابی به ضعف‌ها نگاه کنند».

علی خامنه‌ای گفت «کمبودها و ضعف‌های ما کم نیست، بعضی‌هایش را مردم احساس می‌کنند. گرانی هست، تورم هست، کاهش ارزش پول ملی هست، ضعف‌های دیگری هم داریم در بخش‌های مختلف»، اما در ادامه خطاب به مردم افزود: «منتها شما با نگاه انقلابی به ضعف‌ها نگاه کنید، چرا با نگاه ارتجاعی نگاه می‌کنید؟»

روند سقوط ارزش پول ملی به‌گونه‌ای است که قیمت هر دلار آمریکا در روز همین سخنرانی با عدد ۴۶ هزار و ۲۵۰ تومان آغاز شد و احتمال داده می‌شود که قیمت این ارز خارجی به ۵۰ هزار تومان هم برسد.

این در حالی است که سازمان برنامه‌وبودجه مهرماه پارسال پیش‌بینی کرده بود نرخ دلار در پایان سال ۱۴۰۱ به ۱۸ هزار و ۱۰۰ تومان و در سال ۱۴۰۵ به ۴۴ هزار تومان برسد.

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که «می‌گویند چرا همه‌ تلاش خودتان را گذاشتید روی تسلیحات؛‌ پهپاد، موشک و...»، از آن به‌عنوان «پیشرفت» یاد کرد و در توضیح دلیل آن گفت «کشوری که دشمن دارد، باید به فکر خودش باشد دیگر».

هزینه‌ای که حکومت ایران برای تولید و گسترش انواع تسلیحات نظامی می‌کند به‌طور دقیق روشن نیست، اما در سال‌های اخیر، به‌رغم مشکلات و بحران‌های گسترده و عمیق اقتصادی و به‌خصوص فقیرترشدن طیف‌های گسترده‌ای از جامعه، صرف هزینه برای ساخت تسلیحات نظامی متوقف نشده است.

رهبر جمهوری اسلامی در بخش‌های دیگری از سخنان خود نیز بارها به مراسم حکومتی ۲۲ بهمن، سالگرد انقلاب اسلامی ۵۷، اشاره کرد و آن را «یک ۲۲ بهمن تاریخی» خواند.

آقای خامنه‌ای با «اظهار تعظیم» به‌خاطر برگزاری این مراسم ادعا کرد مردم «با این همه تبلیغات مخالف و تحریکات دشمنان»، به‌صورت «میلیونی و با عظمت» در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند.

این در حالی است که، به‌گواهی تصاویر و ویدئوهای بسیار و گزارش‌های متعدد، مراسم امسال، از کم‌رونق‌ترین دوره‌های برگزاری این مراسم حکومتی بود تا جایی که در موارد متعددی رسانه‌های حکومتی و فعالان رسانه‌ای وابسته به حکومت از تصاویر سال‌های گذشته برای نمایش جمعیت در مراسم امسال استفاده کردند.
+8
رأی دهید
-128

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  نمی دانم این واقعا آدم بی سوادی است یا خودش را به خریت میزند و یا معنی ارتجاع را نمیداند؟ بارها به این گونه افراد که مخالف پیشرفت در هرسطحی از روابط داخلی و یا خارجی باشند را میگفتیم مرتجع و این شخص که رهبر همه پس رفتن ها به گذشته است خود را مترقی میداند . شاید چون لباس نو و یکرنک میپوشد ، ریشش را کوتاه میکند و با هواپیما و ماشین ضد گلوله را بجای شتر و اسب و قاطر سوار میشود خود را مرتجع نمیداند . چند سال باید مردم به ضعف ها نگاه انقلابی و جنگ زدگی و تحریم های یکی پس از دیگری را نگاه کنند ؟ تا حالا شما کجا بودی که یهویی درس انقلابی جدید میدهی ؟ با کسب اجازه و عذر خواهی ، ریدن و تر زدن به آن انقلاب تان که مردم را بیچاره و ناتوان و افکار مردم دنیا را دگرگون کرد که هر چه میکشیم از دست این دین و انقلاب تان است
  2
  37
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. ای چلاقعلی مفعول که خودت رو رهبر فرزانه میدونی و با مغلطه میخوای از زیر بار مسئولیت فرار کنی و یا به گردن کسان دیگه بندازی ، با نگاه به نقطه ضعفها چه عن قلابی و یا مرتجع کاری درست نمیشه !! با نگاه کردن برای راه حل و یا جستجو برای راه حل ضعفها را برطرف می‌کنند مثل کشورهای دیگه مترقی ، حالا خوده پوقیوزت که عقل نداری و از دیگران هم مشورت و جستجو نمیکنی و همش میشینی میگوزی خیر سر پدرت !! بر اون پوتین مادر بخطا و چینی‌ها و مافیای بین المللی لعنت باد که شما ابلهان رو سوار این ملت و مملکت کردند واسه درآمد یامفت.
  4
  72
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  بکشتار بیش از ۶۰۰ نفر در طی ۴ ماه و چشم های کور شده دختران و پسران معترض با چه دیدی نگاه کنیم !؟!
  2
  39
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  علی خامنه‌ای: باید خون گریست بر جامعه‌ی اسلامی که احتمال [رهبر شدن] کسی مثل من در آن مطرح شود. خرداد 1368، این بهترین پیش بینی قرن بود.
  2
  35
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  چجوری با نگاه انقلابی نگاه کنن وقتی بسیجی انقلابی پر قدرت با باتوم در مشت و خشم انقلابی از پایگاه رفته بیرون و یهویی به حول و قوه الهی با باتوم در ماتحت خون آلود و بدون شلوار برگشته به پایگاه؟؟ نگاه به خودت نکن سید علی گدا، سعید طوسی ترو تو حمام منصوری عادت داده ولی این چیزی نیست که همه مثل تو مفعول الله ازش لذت ببرن!
  2
  30
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  مردم که کاره ای نیستند و نگاه مردم چه ارزشی داره؟ مرتیکه بیسواد تو نگاهت رو درست کن که هر اعتراضی مردم میکنند بندش میکنی به آمریکا و اسرائیل و . اگر به قول خودت فقط یک درصد و یا حتی کمتر معترض هستند اصلا چرا به خودت زحمت میدی درباره اعتراضات حرف میزنی بیشعور جلاد؟ حکومتی که فاسد باشه ماندنی نیست و همه این مشکلات از فساد تو م دامنه قدرت تو هستش. مهمترین بخشی که به فساد کشیده شده سیستم قضایی حکومتت تو هستش که فساد سیستماتیک و بجای پرداختن به دزدی ها و اختلاسها و کلاهبرداری ها و فسادهای کلان کشور همش دنبال این هستند که فلان معلم یا فلان استاد دانشگاه و کارمند و کارگر و غیره چی گفتند. چرا؟ چون همه این فسادها سرمنشعش یکی هستش و همه همکار و زیر مجموعه رهبر فاسد و ولایت شیطان هستش.
  2
  27
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  shahinsgd - اسن، آلمان
  دقت کردین دیگه هیچکس به این پیرسگ گوش نمیده؟ این یعنی مردم از رو حکومت رد شدن! . چاو خامنه ای! چاو خامنه ای! چاو چاو چاو :-)
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران
  نگاه عن قلابی یعنی دید در شب سعید طوسی بدون شورت منظور هستش.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  چون سعید طوسی وقتی با مفعول طرف میشه ، پیره سگی و گَل و گشادی و زهواردررفتگی آغا ، که ضعفهای خامه عنی محسوب میشه رو با نگاه انقلابی تحمل میکنه و هیچوقت با شاگردهای نوجوونش مقایسه نمیکنه ، ضحاک انتظار داره ، مردم هم هر بلایی رو که مافیای ج ا بر سرشون میاره رو با نگاه انقلابی ( خفه شدن و دَم نزدن و خیانت‌های این قوم نانجیب ضد ایران و ایرانی نادیده گرفتن ) ببینند !!!!! بیشرف تر و بی حیاتر و بی ناموستر و ... تر از آخوند دنیا بخودش ندیده !!
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  بیش از چهار دهه ضعف و ناتوانی مدیریت و نتیجه فساد نهادینه و ریشه ای حکومت مافیایی - مذهبی که جز فقر و مصیبت و فلاکت و نابودی برای مردم و مملکت چیزی در بر نداشته ، هر بی ناموس و بی شرف دیگری جای شما ننگ بشرهای ضد ایران و ایرانی بود میگذاشت و میرفت و مملکت را به افرادی وطنپرست ، مدیر و لایق و دست پاک می سپرد ! ولی چون شماها ذاتتون اهریمنی و ناپاک هست با پُررویی و وقاحت ، نگاه مردم بخودتون رو ارتجاعی می بینید !! تنها ره رهایی ...... و تا آخوند کفن نشود این وطن ، وطن نشود !
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.