محققان: کاهش کالری به کاهش سرعت پیری بیولوژیکی کمک می کند

به گفته گروهی از محققان محدودیت دریافت کالری، سرعت پیری بیولوژیکی را در طول زمان کاهش می‌دهددویچه وله: اولین مطالعه محققان دانشگاه کلمبیا در نیویورک روی انسان نشان می‌دهد که کاهش کالری ممکن است به کاهش سرعت پیری بیولوژیکی کمک کند.

به‌نوشته Everyday Health بر اساس این مطالعه دو ساله و برجسته که ۹ فوریه در مجله Nature Aging منتشر شد، محققان اعلام کردند که محدودیت دریافت کالری، سرعت پیری بیولوژیکی را در طول زمان کاهش می‌دهد.

به‌گفته محققان اگرچه ممکن است بسیاری از افراد محدودیت دریافت کالری را بسیار دشوار بدانند، اما این مطالعه از این واقعیت حمایت می‌کند که تغییرات رفتاری، بدون نیاز به هیچ دارویی می‌تواند تأثیر قابل‌اندازه‌گیری بر کاهش سرعت پیری داشته باشد.

مطالعه حاضر بخشی از یک تحقیق در حال انجام به نام CALERIE (ارزیابی جامع اثرات بلندمدت کاهش مصرف کالری) است که در سال ۲۰۰۶ آغاز شد.

مطالعات قبلی با استفاده از داده‌های آزمایشی CALERIE فواید متعددی را از طریق کاهش دریافت کالری نشان داده‌اند. به‌عنوان مثال یک تحقیق نشان داد که محدودیت دریافت کالری تغییرات مرتبط با افزایش سن را در کبد، کلیه‌ها، متابولیسم، عروق خونی و سیستم ایمنی کاهش می‌دهد. مطالعه دیگری نشان داد که محدودیت دریافت کالری عوامل خطر بیماری قلبی و دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد و سلامت قلب‌ و‌ عروق و متابولیک را بهبود می‌بخشد.

مطالعه جدید برای بررسی یافته‌های قبلی طراحی شده است.

در جدیدترین مطالعه CALERIE، محققان به‌طور تصادفی ۲۲۰ شرکت‌کننده را مورد بررسی قرار دادند.

به همه افراد حاضر در این مطالعه در مورد چگونگی کاهش کالری و دریافت مواد مغذی توصیه‌شده، اطلاعات کافی داده شد.

شرکت‌کنندگان در طول مطالعه، به‌دقت تحت نظر قرار گرفتند تا این اطمینان حاصل شود که تمام درشت مغذی‌های مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

برای اندازه‌گیری تأثیر محدودیت کالری بر پیری بیولوژیکی، محققان نمونه‌های خون جمع‌آوری‌شده از شرکت‌کنندگان را تجزیه‌ و‌ تحلیل کردند.

آنها دریافتند که کاهش ۲۵ درصدی دریافت کالری روزانه، سرعت پیری را ۲ تا ۳ درصد کاهش می‌دهد. محققان می‌گویند که این به معنی کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی خطر مرگ‌ و‌ میر است. این یافته‌ها هیجان‌انگیز هستند، زیرا شواهدی را ارائه می‌دهند که سرعت پیری بیولوژیکی قطعی نیست، بلکه می‌تواند تحت تأثیر مداخلاتی مانند محدودیت دریافت کالری قرار گیرد.

البته محققان تاکید می‌کنند که شما باید قبل از اتخاذ هر نوع رژیم غذایی محدود‌کننده کالری، با پزشک خود صحبت کنید. این کار باید تحت مراقبت و راهنمایی یک متخصص انجام شود زیرا بدون خطر نیست. تا زمانی که فرد مقدار توصیه‌شده مواد مغذی را دریافت می‌کند، محدود‌کردن کالری به‌طور کلی بی‌خطر است، مگر اینکه فرد به‌دلیل محدودیت کالری دچار کمبود وزن خطرناک شود.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.