مقامات دفاعی ایالات متحده مدارک مداخله ایران در جنگ اوکراین را منتشر کردند

پهپاد ایرانی سرنگون‌شده در اوکراینالعربیه: مقامات دفاعی ایالات متحده برای اثبات مداخله مستقیم جمهوری اسلامی در جنگ اوکراین، تصاویر و تحلیل‌هایی منتشر کردند که نشان می‌دهد پهپادهای شناسایی‌شده داخل ایران با آنهایی که روسیه علیه اوکراین به کار می‌برد، یکسان است.

به گزارش «فاکس نیوز»، در جریان یک جلسه توجیهی در لندن که روز سه‌شنبه برگزار شد، تحلیلگران «آژانس اطلاعات دفاعی» آمریکا تصاویر پهپادهایی که علیه اوکراین بکار برده شدند را در کنار تصاویر پهپادهایی که داخل ایران شناسایی شده بودند، به نمایش گذاشتند.
عکس‌هایی از بکارگیری پهپاد شاهد 131 در اوکراینمقایسه جزئیات طراحی مانند باله‌های دم، مخروط‌های دماغه، و ارابه فرود نشان داد که هواپیماهای بدون سرنشین مورد استفاده در اوکراین با پهپادهای انتحاری «شاهد 131» و «شاهد 136» و «مهاجر 6» که در خاورمیانه استفاده می‌شوند، «کاملا همخوانی» دارند.

در پی آن، یکی از مقامات آمریکایی علنا ایران را به «همدستی» با روسیه در جنگ علیه اوکراین متهم کرد.

کارشناسان آمریکایی همچنین گفتند که تهران با استفاده عملیاتی از فناوری پهپادی خود در اوکراین، و آزمایش عملکرد پهپادها در شرایط اقلیمی متفاوت از خاورمیانه، بازخورد میدانی خوبی گرفته که می‌تواند به توسعه تسلیحات کمک کند.
تصاویر بکارگیری پهپادهای ایرانی شاهد 131 در اوکراینبرای مثال، با مشاهده اینکه غیرنظامیان به محض شنیدن سر و صدای پهپادهای نزدیک‌شونده فرار می‌کند، مهندسان ایرانی احتمالاً تلاش خواهند کرد مدل‌های جدیدتر پهپاد را کم سر و صدا تر طراحی کنند.

مقامات آمریکایی افزودند که جنگ اوکراین همچنین به ایران اجازه داده تا توانایی‌های فناوری خود را به خریداران بالقوه نشان دهد، و به اصطلاح از جنگ اوکراین به عنوان یک «فرصت بازاریابی عالی» استفاده کند.

به گفته فاکس نیوز، تحلیل‌ها و تصاویر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا یک روز پس از آن منتشر می‌شود که وزارت دفاع بریتانیا شواهدی روشن مبنی بر تامین تسلیحات پیشرفته توسط ایران برای شورشیان حوثی در یمن به سازمان ملل ارائه داد.

بریتانیا پهپادها و موشک‌های توقیف‌شده از قایق‌های تندروی ایرانی در خلیج عمان را به سازمان ملل نشان داد تا ثابت کند تهران از طریق ارسال سلاح به حوثی‌ها، قطعنامه‌های شورای امنیت در باب ممنوعیت تامین تسلیحاتی آنها را نقض می‌کند.
+86
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  آمریکا فقط زر نزن، کاری بکن!
  3
  59
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  خوب خوب فقط ایران دخالت کرده، شما آمریکایی ها و ناتو فقط نقل و شیرینی به اکراینی ها کمک میکنید، آخی چه قدر شما ها انسان دوست هستید.
  16
  11
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران
  هر جای دنیا آشوب و جنگ است ج.ا هیزم بیارش است البته در اوکراین مثا نوکر روسیه و در لبنان و عربستان مثل همکار دلسوز
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  چقدر باید انسان احمق باشد که منافع و اینده کشور را به خاطر بازنده این جنگ فدا کند . اگر چین می دانست روسیه پیروز خواهد شد خیلی زودتر از همه به کمک روسیه می شتابید. عروسی ایران و روسیه و بلاروس بعد از پایان این جنگ آغاز خواهد شد و تاوان بسیار بدی و تا دهها خواهند داد
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.