خشم از تحریم کنندگان جشنواره فجر:اگر نظام را قبول ندارید، حق حضور در فیلم و سریال را هم ندارید

کنفرانس مطبوعاتی عوامل یک فیلم سینمایی در جشنواره فیلم فجر سال ۱۴۰۰صدای آمریکا:با استقبال بی‌سابقه هنرمندان از تحریم جشنواره‌های فجر امسال، مقامات جمهوری اسلامی و مسئولان وزارت ارشاد هنرمندان به ویژه بازیگران را به ممنوع‌الکاری تهدید کردند.

در تازه‌ترین واکنش ، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی گفته: «نمی‌شود کسی نظام و قوانین آن را قبول نداشته باشد، ولی در پلتفرم‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها حضور داشته باشد.»

او با طرح این ادعا که «پروژه تحریم جشنواره فجر» با شکست روبرو شده است افزود: «اصل و مبنا بر تولید اثر است؛ نه حضور در کنفرانس‌های مطبوعاتی جشنواره، چرا که نمی‌شود کسی موافق تحریم باشد، ولی در آثار سینمایی حضور پیدا کند و برای مردم سرزمینش اثری هنری خلق کند.»

رییس سازمان سینمایی تصریح کرد: «هرکس که شرایط سینمای جمهوری اسلامی‌ را بپذیرد و زیر پرچم این سینما فعالیت کند، می‌تواند به کارش ادامه دهد اما اگر هنرمندی، نظام و قوانین آن را قبول نداشته باشد، دیگر نمی‌تواند در پلتفرم‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها حضور داشته باشد و دستمزد بگیرد.»

محمد خزاعی، در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره حضور پیدا نکردن سینماگران خارجی در جشنواره فیلم امسال مدعی شد که رسانه‌های غربی اهالی سینما تهدید کرده بودند تا به ایران نیایند.

او در ادامه گفت: «سینمای جمهوری اسلامی‌ مثل قطاری است که از حرکت باز نمی‌ایستد و به سرعت به مسیر خودش ادامه می‌دهد، برخی به این مسیر ادامه می‌دهند. برخی هم امکان دارد از قطار پیاده شوند، اما خیلی‌ها در ایستگاه‌های جدید در حال سوار شدن به قطار سینمای ایران هستند و امکان دارد که بلیطی را بگیرند که مسافر قبلی پیاده شده است.»

رئیس سازمان سینمایی همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر هم گفته بود: «تروریسم رسانه‌ای» مانع حضور بازیگران در نشست خبری فیلم‌های نمایش داده شده در جشنواره فیلم فجر است.

محمد خزاعی با بیان اینکه بازیگران تحت‌ فشار رسانه‌ها تصمیم می‌گیرند به نشست خبری نیایند به‌صورت تلویحی بازیگران را به حذف از دنیای هنر تهدید کرد و گفت :«این یک واقعیت عینی در عالم هنر است که اگر مدتی در فضا نباشیم به دست فراموشی سپرده می شویم.
+6
رأی دهید
-58

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  بدبختا این تازه شروع ماجراست دیگه داغ و درفشی نبوده که بکار نبرید. چی فکر کردید؟ بهتر میشه؟ زور بگید برمیگردند سر کار؟ همه اینها رو که قبلا کرده‌اید چرا کسی حساب نمیبره؟
  4
  46
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  قابل توجه اون احمق هایی که رفتند و سالن پر کردند. مردم هم باید تمام این چهره هایی که رفتند در این مراسم شرکت کردند رو تحریم کنند. تحریم هنرمندان بی غیرت باید کلید بخوره
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.