روسیه واردات خودرو از ایران را رد کرد: این خودروها گواهی تائید ندارند

دویچه وله: وزارت صنایع و بازرگانی روسیه گفته است واردات خودروهای ایرانی به روسیه هنوز امکان‌پذیر نیست زیرا این خودروها گواهی تأیید ندارند. این وزارتخانه افزود، تاکنون هیچ درخواستی در این رابطه از سوی خودروسازان دریافت نکرده است.

وزارت صنایع و بازرگانی روسیه می‌گوید یکی از شروط اصلی برای عرضه خودروهای وارداتی از جمله از ایران و فعالیت آنها در خاک فدراسیون روسیه، صدور گواهینامه تایید خودرو است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی به نقل از سرویس رسانه این وزارتخانه، تا به امروز خودروهای خودروسازان ایرانی گواهی تایید ندارند و هیچ درخواستی هم از سوی خودروسازان ایرانی برای صدور این  به وزارت صنایع و بازرگانی روسیه ارائه نشده است.

این وزارتخانه به سئوالی درباره استاندارد بودن و ارسال خودروهای ایرانی به فدراسیون روسیه پاسخ داد.

سال گذشته آلبرت کریموف معاون وزیر صنایع و بازرگانی روسیه از علاقه خودروسازان ایرانی به بازار خودرو روسیه خبر داده بود.

همچنین الکسی ددوف، سفیر روسیه در تهران در بهمن ماه سال جاری در گفت‌وگو با ریانووستی اعلام کرد که شرکت ایران خودرو قصد دارد تا پایان اسفند ۲هزار خودرو به روسیه صادر کند.

سفیر روسیه افزود، شرکت سایپا نیز در حال مذاکره برای امکان صادرات بیشتر خودروهای خود است و می‌خواهد بیش از ۲۰هزار دستگاه خودرو در سال به روسیه صادر کند.

توضیحات وزارت صنایع روسیه نافی حرف‌های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در اواخر دی‌ماه گذشته است. مهدی خطیبی روز ۲۱ دی در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت که  صادرات تولیدات این شرکت به روسیه آغاز شده و "تا پایان امسال حدود دو هزار دستگاه تارا و دنا به بازار روسیه صادر خواهیم کرد."
+51
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  نه روسیه فقط پهباد های شما رو میخواست که شریک جنگی داشته باشه
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  با اینکه خبر دارم بازار ماشین روسیه فاصله نجومی با وضع کشورهای اروپایی داره اما محال هست این ماشینهای فاجعه و فوق العاده بی کیفیت ایران رو حتی مفت بخرند.در روسیه ماشینهای مستهلک آلمانی و همینطور بعضا ژاپنی و کره ای رایج هست که بیشتر از بازار دست دوم کشورهای اروپا وارد میکنند.پهبادهای سپاه رو خریدند چون اولا مفت بود و دوم اینکه جای خمپاره و موشک برای منفجر کردن اهداف استفاده میکنند.
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.