نور پهلوی: به پدرم بسیار افتخار می‌کنم و هر روز قدردان این انقلاب هستم

«هرگز کسی را به از خودگذشتگی او ندیدم. چطور می‌شود کسی بتواند تمام زندگی‌اش را برای مبارزه‌ای صرف کند که نفع شخصی برایش نداشته است.»ایندیپندنت فارسی: شاهدخت نور پهلوی، در پیامی در روایتگر اینستاگرام خود ضمن اشاره به گردهمایی بزرگ ایرانیان در روز شنبه ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) در لس‌آنجلس، به سخنرانی شاهزاده رضا پهلوی در جمع ایرانیان مخالف نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد که چگونه بدون هماهنگی قبلی، زمانی که با استقبال گرم حاضران مواجه شدند، به‌جای راهپیمایی، برای ده‌ها هزار تن از مخالفان نظام جمهوری اسلامی سخنرانی کرد.

سخنرانی از پیش اعلام نشده شاهزاده رضا پهلوی، در گردهمایی بزرگ روز ۲۲ بهمن لس‌آنجلس، نخستین سخنرانی عمومی ایشان پس از انقلاب ۱۳۵۷ به‌شمار می‌رود. به‌گفته منابع دولتی و رسانه‌های محلی بیش از ۱۰۰ هزار تن در گردهمایی روز ۲۲ بهمن لس‌آنجلس شرکت کردند.

شاهدخت نور پهلوی در ابتدای پیام خود به‌مناسبت «روز عشق» نوشت:

«من همیشه به‌شدت احساس می‌کردم باید از پدرم حمایت و مراقبت کنم. مردی که از دست‌دادن‌ها و سختی‌های غیرقابل وصفی را تجربه کرده است. اما هرگز اجازه نداده که هیچ چیز بر احساس وظیفه و شرافت او اثر بگذارد.

هرگز کسی را به از خودگذشتگی او ندیدم. چطور می‌شود کسی بتواند تمام زندگی‌اش را برای مبارزه‌ای صرف کند که نفع شخصی برایش نداشته است؟

همیشه نگران بودم مردم کشوری که او بسیار دوستش می‌دارد، توان تشخیص خلوص و پاکی قلب و نیات او - که بسیار کمیاب است- را نداشته باشند یا نتوانند عشق پایدار و بی‌نظیر او به کشورش را درک کنند.»

شاهدخت نور پهلوی در بخش دیگری از پیام خود نوشت:

«بیان شناخت او کار سختی است. ساده بگویم هیچ کسی را مثل او ندیده‌ام. با این اوصاف نگران بودم که برخی از تصورات و پیش‌فرض‌ها بر پیام پدرم سایه بیندازد.

شنبه وقتی در راه تظاهرات بود، با هم صحبت کردیم. خواسته‌اش این بود که دوشادوش دیگران راهپیمایی کند. اما وقتی به آنجا رسید آنچنان با آغوش باز از او استقبال شد، بدون برنامه‌ریزی قبلی، به جای راهپیمایی، سخنرانی کرد.

به یاد آوردم که او چه اندازه قادر است طبیعی و صادقانه، از اعماق قلب خود با مردم حرف بزند.

به پدرم بسیار افتخار می‌کنم و هر روز قدردان این انقلاب هستم. چرا که او توانست شاهد اتحاد هموطنانمان در جای‌جای جهان باشد.»

 امروز بیش از هر زمان دیگری، ایمان دارم که نور بر تاریکی، یک بار و برای همیشه، پیروز خواهد شد و ما دوباره خواهیم توانست یک ایران واقعا دموکراتیک بسازیم.»
+116
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  او افتخار ایران است نه تنها شما. وقتی که یک ملت دوستدارش بودن شما هنوز به دنیا نیامده بودی
  18
  32
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  کجا یک ملت دوستدارش هستند تو هندوستان؟
  15
  18
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  Ghooloo - آبادان، ایران
  با سلام ، اول برو دستور زبان فارسی را یاد بگیر. دوم اگر سالها قبل زنده بودی میتوانستی از عبدالکریم اَیادی ها دست بوسان شاه و ولیعهد بپرسی ، نه از من بعد از سالها پس از مرگش. اما سوم ، من نوشتم یک ملت دوستدارش بودن نه هستند
  11
  6
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  سلام به روی نشُستت، من کلاس اکابر هستم آمدم اینجا از شما بزرگان علم و ادب دستور زبان فارسی یاد بگیرم، ایرادی داره؟ شما که استاد زبان تشریف دارید میشود توضیح بدهید اصلا این متن در مورد چه کسی بود؟ مگر رضا پهلوی مُرده که شما میگویید پس از مرگش؟ فکر کنم اصلا نفهمیدی که نور پهلوی داشت اینجا به پدرش نان قرض میداد! قبل از اینکه شروع به پاچه خواری کنی لااقل متن را بخوان استاد پاچه خوار 😀
  7
  10
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  Ghooloo - آبادان، ایران
  مرسی از ادب و نزاکت شما که هنوز فهم و شعورت مثل دستور زبان فارسی بیش اندازه ضعیف هست. اگر متن را دوباره خوب بخوانی شاید متوجه بشی که خایین مرده ، آن پس فطرت بهایی بود که از آیین تو پیروی میکرد . پاچه خوار یا چاپلوس امثال او و شماها هستید که باعث بدبختی ایران شدید و خودتان اول از همه فرار کردید
  8
  5
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  <خایین مرده ، آن پس فطرت بهایی بود که از آیین تو پیروی میکرد> چی میرنی تو؟ اصلا حالت خوب نیست! معلوم نیست اصلا چی میگی! مطمئنی تو این صفحه درست نظر دادی؟؟؟ یکی بیاد ترجمه کنه ببینیم تو استاد زبان فارسی اصلا چی میگی 😦
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.