حمله سروش به نشست اپوزیسیون در دانشگاه جرج‌تاون: اینها با دردها و ارزش‌های مردم ایران آشنایی ندارند

اعتماد آنلاین: عبدالکریم سروش با بیان اینکه بیشتر این افراد حتی هرگز در میان مردم ایران هم نزیسته‌اند گفت: اینها با دردها و ارزش‌های مردم ایران آشنایی ندارند بعد با کمال بی‌خیالی و بلکه با کمال جسارت دعوی رهبری این قوم را هم دارند و گمان می‌کنند که کافی است زمام امر به دست آنها سپرده شود تا کشور گلستان شود!
انتقاد تند «سروش» از نشست اپوزیسیون در دانشگاه جرج‌تاون؛ جلسه‌ای چند نفره که با کمال جسارت دعوی رهبری بر ایران را دارند

عبدالکریم سروش که خود از مخالفان جمهوری اسلامی است، در صحبت‌هایی با اشاره به کنفرانس دانشگاه جرج‌تاون در واشنگتن که با حضور افرادی مانند رضا پهلوی و نازنین بنیادی و مصی علی‌نژاد و نازنین بنیادی و... برگزار شد، می‌گوید: جلسه‌ای بود و چند نفر شرکت کرده بودند که تقریباً بساط رهبری برای ایران پهن کردند و به‌گمان اینکه نامی در رسانه‌ها دارند، فکر کردند که در دل‌ها هم جایی دارند.

به گزارش تسنیم، سروش اضافه کرد: یکی از آنها که تا امتحان نداد و سر تا پا برهنه نشد او را به درون خانواده هنری نپذیرفتند، چندتایی از آنها که هم اصلاً از عالم سیاست خبری ندارند.

عبدالکریم سروش با ابراز اینکه در میان آنها حتی یک پرچم ایران هم به چشم نمی‌خورد اضافه کرد: نامی از اسلام و دیانت قاطبه مردم ایران در میان نبود بلکه اکثریت آنها کمال ناآشنایی با این سنت عظیم و قویم ایرانی داشتند و یکی از آنها هم که از تجزیه‌طلبان مشهور و به‌نام است.

سروش با تأکید بر اینکه اینها نمی‌توانند برای ملت ایران کاری کنند گفت: بنابراین اینها مگر برای دلخوشی خود و برای پر کردن برنامه‌هایی که می‌دانیم از کجاها سرمایه و خط سیاسی آن می‌رسد کاری کنند، [و گر نه] برای ملت ایران کاری نمی‌توانند بکنند [چون] نه از ایران چندان شناسایی و آشنایی دارند و نه از دیانت و سنت و ارزش‌های مردم آن.

او با بیان اینکه بیشتر این افراد حتی هرگز در میان مردم ایران هم نزیسته‌اند گفت: اینها با دردها و ارزش‌های مردم ایران آشنایی ندارند بعد با کمال بی‌خیالی و بلکه با کمال جسارت دعوی رهبری این قوم را هم دارند و گمان می‌کنند که کافی است زمام امر به دست آنها سپرده شود تا کشور گلستان شود!
+26
رأی دهید
-284

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  تو یکی دیگه خفه بمیر آخوند کت شلواری.
  23
  244
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  جناب سروش اول از همه که تو خودت یک معذرت به مردم بدهکاری بابت نابود کردن زندگی خیلی از ما ایرانیان ثالثا تو خودت به درد امروز مردم ایران آگاهی؟ میدونی که مردم چقدر از این افکار پوسیده و به اصطلاح مذهبی هایی مثل امثال تو متنفرند واقعا شعر شروین اون بیت " برای مغزهای پوسیده" حکایت حال و روز افرادی مثل تو هست.
  12
  229
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  babak.iraniii - تهران، ایران

  توکه داشتی چرا فرار کردی و تو چه دردی از مردم ایران دوا کردی . من طرفدار اونها نیستم اصلا موردقبول من نیستند تو پاچه خار هم قبول ندارم. تو هنوز نوکر آخوند دین عقب ماندش هستی مشدی دباغ
  19
  180
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  این دیگه چی میگه این وسط؟ پیر شده توهم زده!! از این جمع کسی دعوی رهبری نکرده!! اگر به غیر از ایراد گرفتن کار دیگه ای بلد نیستی پس لطفاً در گاله رو ببند! حتی اگر زمام امر هم به دست آنها سپرده بشه با گندی که ضحاکعلی و دارودسته اش زده اند سالها بعد هم گلستان نمیشه! صحبت از دیانت و سنت و ارزش‌های مردم نکن که با همین حرفها به همه چیز گند زدید
  13
  191
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  داماد سروش را بازداشت کرده اند حالا خود سروش افتاده به التماس عاقا و حمله به اپوزوسیون
  10
  182
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  babak.iraniii - تهران، ایران

  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  واقعا هم گند زد این عبدال دباغ پس از سال ها نمیفهد و نخواهد فهمید که مردم از دین و مذهب بیزار شدن از اینمه کشتار بیگناهان گررررررررررررررررررنی ارزاق چندین هزارو زندانی.بیکاری
  7
  66
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. با افرادی مثل سروش باید با زبان خودشان صحبت کرد: آخه مرتیکه پوفیوز مادر بخطا تو با گلشیفته خانم و آقا رضا چه خصومتی داری و به خودت اجازه میدی بهشون توهین کنی و اون توهین های تو از ضعف فکری و عقلی خودت بود که سوادت از یک آخوند کمتره و حالا یه صیغه زاده مثل تو احترامی برای یک هنرمند بین المللی و چندتا انسان خوب نداری و حالا چرا انسانهای دیگه واسه تو و رهبر مفعولت احترام بذارند.
  8
  72
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل این مردک سروش چطور مخالف طویله اسلامی است که اخبارش را اعتماد آنلاین یا تسنیم سپاه نقل میکند
  4
  68
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  میگن فیلسوف و اندیشمند ولی وقتی زمان حرف زدنشه مثل برنامه های امنیتی های صداوسیما یا تلویزیونهای ماهواره ای فقط دنبال تخریب و ترور شخصیت هایی هستند که به هر دلیلی خوششون نمیاد. عاقا اصلا اونا بد تو که درد مردم را میدانی و بین مردم زیستی بیا بگو ؟ تو از خودت بگو؟ تو از جوهر و داشته خودت بگو چکار داری به بقیه! مرتیکه تو تا زمانیکه تو ایران بودی و بقولی سوار خر قدرت بودی حجاب اجباری و بگیر و ببند و دانشگاه و دانشجو ادب میکردی بعدم که از خر قدرت افتادی تازه یادت آمد میمون نیستی و نباید مثل میمونها دنباله رو یکنفر بعنوان ولایت فقیه راه بیافته...نهایت جوهره تفکرات شما همین بوده چیزی از اقتصاد و دردهای اجتماعی و کمبودها و زندگی مردم نگفتی و اصلا نمیدونی چون شما مال قشر رانت خوار حکومت بودی و بعدشم که آمدی آمریکا شدی استاد فلسفه. از خودت بگو تو خودت چی برای عرضه به ملت معترض داری وگرنه خفه شو کسی حوصله اراجیف تو رو نداره.
  14
  57
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این آقای عبدلتوهم سیریش یکزمان از روشنفکران و بلیسان درگاه عظما بود ، ولی راه بهش ندادند و شد مهره سوخته و یاغی درگاه !! حالا اینجا ، شاید انتظار داشت که دعوتش کنند و بالای مجلس هم بشوننش و استاد استاد به آقادائیش ببندند و بگن تو راهنما و لیدر اصلی این جمع باش !
  4
  58
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فرهاد۱۹۷۷ - لوس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  ایشان یکی از همان ذوق‌زدگانی است که بعداز انقلاب ننگین به ایران برگشتنند تا با تأویلی جدید اسلام را در حلقوم مردم بکنند. ولی از بخت بدشان اخوندها مرتجع دست اینها را زودتر خواندند و آنها را عقب زدنند و آنها هم فرار را ترجیح دادند. ایشان یکی از قوی‌ترین پاچه‌خوران است که در تحسین خمینی کتاب “قصه ارباب معرفت” را نوشت. آقای سروش شماها بزرگ‌ترین خیانت را به ایران، ایرانیان، و مذهب شیعه کردید تا جای که امروز شیعی تبدیل شده است به فرقه. شماها نه تنها مذهب را از مردم گرفتید، ایران و نسل ایرانی را هم خراب کردید. لطفا بهتر است خفقان بگیرید و دیگر تئوری ننویسد. و در خاتمه لعنت به امریکا، انگیس،و کانادا که شده پنهاگاهای شما خائنین.
  3
  58
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  چون دامادش رو گرفتند احتمالا میخواد با این خوش رقصی ها یک کاری کنه آزادش کنند. این آخوندهای کت و شلواری از آخوندهای با عبا و عمامه خطرناک ترند. هم ایشان هست که معتقده سواد خمینی از سواد همه رهبران ایران که هیچ از سواد بعضی از رهبران دنیا هم بیشتر بود. واقعا مرغ پخته به این مزخرفات خنده اش میگیره
  3
  53
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ako kermanshah - میدلزبرو، انگلستان

  بکی از ارکان انقلاب فرهنگی سال ۵۷ در ایران که چهار نسل از ما را نابود کرد همین شخص سروش بود ، یک انسان پست فرومایه بیشرف به تمام معنی.
  3
  53
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  آقای کریم پشمک. تو دیگه خفه شو مرتیکه. یاوری میگه اینها از درد مردم خبر ندارند،انگار خودش خیلی خبر داره هر چند مطمئنم که اینها خیلی بیشتر از تو و همپالگیهات با رنج و درد مردم آشنا هستند. و اگر نا آشنا هم باشه تو هستی عبدالکریم لنگ.پس خفه شو و زیاد ملیجک بازی در نیار الان وقت ملیجکیت نیست ابله.
  1
  47
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  solswe - مالمو، سوئد

  انتظاری غیر از این داشتید مگه که تعجب کردید ؟
  2
  49
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  سروش با توهین جنسی که به گلشیفته کرد در واقع نقش خودش که گشت ارشاد کانادا است را نمایان کرد.
  3
  55
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  باز هم که یه فسیل بیمصرف عقب افتاده اومد و ماتهتشو باز کرد. خودشون که هیچ بخاری ازشون بلند نمیشه و هیچ غلیطی هم برای ایران و ایرانی نمیکنن ولی هر کس دیگه هم خواست کاری بکنه شروع به گ. خوری میکنن. البته هیچ مهم نیست که این فسیلهای یک پا لب گور چی بلغور میکنن چونکه از نظر فکری متعلق به عصر دایناسوران و تو جامعه امروزی جای ندارن.
  2
  48
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  چخه مشنگ، دیگه اینقدر پارس نکن، عرعر کردن هم فایده نداره. دلت رو خوش نکنبه یک عده عوضی خائن احمق ساندیز خور که بیان اینجابه نظرات مهبن پرستان با برنامه کامپیوتر منفی بدهند.
  14
  44
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  تو که همه عمر ادعا میکردی بگو ببینم تا بحال چه غلطی کردی؟ تو هم همدوره همون خمینی ملعون هستی!
  4
  50
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد

  کسی در آن جمع ادعای رهبری نکرد بلکه دعوتی بود برای اتحاد در مقابل دوستان آدمکش تو ، براستی تفی به شرفت و روزی جوابگو خواهی شد نامرد پست فترت
  4
  48
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  مطمعن باشید کسایی که از لفظ تجزیه طلب استفاده می‌کنند، نه مخالف ج،ا بلکه مدافع آن هستند، اینها از سقوط ج،ا هراس دارند، چون می‌دادند مذهب شیعه به خاکستر تبدیل خواهد شد! این آقا یک نفوذی است!
  2
  47
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران

  برای نجات دامادش این آخوند کت و شلواری داره یک ملت را فدای دخترش میخواد بکنه۰۰ مرتیکه پفیوز ۰ حنات دیگه رنگی نداره۰
  9
  44
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک

  مگر یکی مغز خر خورده باشه که سروش و امثالش رو واقعا اپوزیسیون بدونه، اینها به قول دوستان آخوند کت و شلوارین که هر از چندگاهی جمهوری اسلامی با برپایی نمایش به کشورهای غربی میفرسته تا به قول خودشون جنگ نرم ملاها رو در لباس مخالف جلو ببرن(حکومتهایی خودکامه برای لاپوشی جنایت باید بتونن بر روی رسانه ها و سیاستمدارها فعالان مدنی کشورهای غربی تاثیر بزارن و ابزارش هم امثال سروش و خانواده خاتمی مثل مجد هستن).
  3
  45
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  نه اینوری نه اونوری سروش تو کتف رهبری .
  3
  21
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  انگلیس همه مهره های مخالف پهلوی شو جمع کرده دور خودش .
  3
  27
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  این همون آشغالیه که تئوری انقلاب به اصطلاح فرهنگی دانشگاهها را پایه گذاشت که سبب ۲ سال بسته شدن دانشگاهها و مدارس عالی، بیرون کردن و آواره شدن دهها استاد برجسته، آواره شدن و به زندان افتادن هزاران هزار دانشجو شد. این مردک همانی است که در مورد خمینی پلید گفت: خمینی باسوادترین رهبر ایران بوده، از هخامنشیان تا روزگار حاضر. این ابله بهتر بود همان شغل آبا و اجدادی اش یعنی دباغی را ادامه میداد.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.