ورود آیفون ۱۴ به ایران چه به صورت مسافری یا پُستی ممنوع اعلام شد

ایران وایر: وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی هر نوع واردات مسافری و پستی گوشی آیفون ۱۴ را ممنوع اعلام کرد.

تصویری از نامه گمرک جمهوری اسلامی در رسانه‌های ایران منتشر شده است که در آن گفته شده به دستور وزارت صمت از ابتدای اسفند امسال گوشی تلفن همراه با نشان تجاری اپل مدل ۱۴ و کلیه مدل های بعد از آن جزء لیست کالاهای مجاز همراه مسافر و پستی ورودی به کشور نیست.

در این نامه از کلیه دوایر ذیربط خواسته شده که از ثبت اطلاعات گوشی های وارده در سامانه مسافری و پستی از تاریخ مذکور خودداری کنند.
در شهریورماه سال ۱۳۹۹  علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به دولت دستور داده بود که با واردات «گوشی لوکس آمریکایی (آیفون)‌» برخورد کند.

خامنه‌ای با ابراز نگرانی از واردات گوشی آیفون گفته بود: در سال ۹۸ نیم میلیارد دلار صرف واردات این نوع گوشی شده که به گفته او «هیچ نیازی» به آن نیست.

ممنوعیت واردات آیفون به ایران در حالی اعلام شده که قیمت رقیب اصلی آن یعنی گوشی پرچمدار سامسونگ، گالکسی ۲۳ اولترا در ایران به ۷۰ میلیون تومان رسیده و انتظار می‌رود با این ممنوعیت قیمت آن افزایش یابد.
+10
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  آخی حالا زینب سلیمانی چکار کنه
  2
  23
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  خامنه ای مفعول به گور پدرش خندید که چنین زری زد! طرف هِر رو از بِر تشخیص نمیده و در مورد هر مسئله ای دخالت میکنه! یکیش دخالت در خصوص واکسن که 134 هزار ایرانی رو به کشتن داد!
  2
  19
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  بفرموده: ورود شورت با مارک کلوین کلاین هم ممنوع شود و بجایش شورت مدل مامان دوز چینی وارد شود چون از نظر شرعی معامله ازاد است و ثواب دارد.
  1
  17
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  حضرت امام فرمودند امریکای جهانخوار سعی دارد توسط آیفون از مجامعت خر با طلبه درون بشکه فیلمبرداری کند و به قصد مفسده برای ضربه زدن به اسلام و انحراف جوانان ما استفاده کند، لذا آیفون محل اشکال شرعی دارد و جایز نیست.
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.