بولتن سپاه: افرادی فقط برای سرقت مسلحانه, اخاذی، ارتشا و تجاوز جنسی وارد بسیج می شوند

اختصاصی ایران بریفینگ: / امیر فرشاد ابراهیمی
گروه هکری عدالت علی از هک سازمان زندان‌ها سندی منتشر کرده است که در آن پرده از پرونده‌ تجاوز جنسی دو مامور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دو دختر ۱۸ و ۲۳ ساله شرکت‌کننده در تجمعات اعتراضی انقلاب زن زندگی آزادی در تهران و در یک خودروی ون یکی از یگانهای امنیتی سپاه تهران ( سپاه محمد رسول الله) برداشته است.

در این سند افشا شده به وضوح باز بودن دست عوامل سرکوب برای تجاوز به بازداشت شدگان و همچنین تلاش برای مختومه شدن و سرپوش گذاشتن بر آن از سوی فرماندهان میانی و ارشد و نظام قضایی مشاهده می شود و بار دیگر ثابت می شود عوامل سرکوب از هر گونه پیگردی ولو در تخلفات آشکار مصون هستند.

این سند از طرف محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب (‌شعبه ۲۷) تهران خطاب به علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران نوشته شده و تاریخ ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۱ روی آن درج شده است.

پرونده افشا شده، جزییاتی از نحوه بازداشت و سپس تجاوز جنسی به دو دختر معترض را از سوی علیرضا صادقی و علیرضا حسینی، دو مامور سپاه پاسداران ارائه می‌دهد.
برگی از هشت صفحه گردش کار گزارش تجاوز ماموران سپاهمامورانی که کارشان تجاوز است
معاون دادستان در نامه خود به دادستان اشاره کرده که دو دختر به کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه کرده و شکایتی را درباره بازداشت و تجاوز ماموران به آن‌ها در شامگاه ۱۱ مهر ماه طرح کرده‌اند.

شهریاری بلافاصله پس از اشاره به شکایت این دو دختر نوشته که با «هماهنگی صورت گرفته» با حفا (حفاظت اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ) شکایت این دو دختر ثبت «نشده» است.

در ادامه این نامه آمده که یک فرد به نام علیرضا صادقی به عنوان متهم و پدرش حسین صادقی، در منزلشان در خیابان پیروزی تهران بازداشت شده‌اند.

در طی این بازداشت همچنین مقادیر زیادی باتون، فشنگ جنگی، جلیقه ضد گلوله، بی‌سیم، دست‌بند و تعداد زیادی اوراق شناسایی فراجا، سپاه، قوه قضاییه و مقادیر زیادی دلار و همچنین مواد مخدر از منزل متهم کشف شده است.

فردی به نام علیرضا حسینی، سروان پاسدار و مسئول اطلاعات یگان «امام حسن مجتبی» که موتورسیکلت او در منزل «‌متهم دستگیر شده» بوده نیز بازداشت و به بازداشتگاه ساحفا فراجا (سازمان حفاظت اطلاعات فراجا) منتقل شده است.

نامه‌ سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب خطاب به دادستان انقلاب، حاوی اعتراف‌های افراد بازداشت شده و اقرار آن‌ها به تجاوز جنسی به دو دختر معترض بازداشت شده است.

علیرضا صادقی، مامور سپاه، در اعتراف خود اشاره کرده که در تاریخ ۱۱ مهر برای انجام ماموریت به منطقه ستارخان اعزام شده‌اند و دو نفر خانم و یک آقا را در نزدیکی پمپ بنزین ستارخان بازداشت کرده‌اند.

در این اظهارات آمده که آن‌ها بازداشت‌شدگان را به سپاه تهران انتقال داده‌اند ولی مسوول مربوطه گفته که امکان پذیرش «‌متهم خانم» ندارند و در نتیجه این دو دختر را به سمت تهرانپارس برده‌اند.

این مامور سپاه در ادامه به تجاوز جنسی خود به دختر بازداشت شده اعتراف کرده و مدعی شده است این دختر در خودرو به او پیشنهاد رابطه جنسی داده و او با «‌جاری کردن خطبه صیغه موقت»، با او عمل جنسی انجام داده است.

او با نام بردن از همراهان خود به اسامی علیرضا حسینی، حجت کیوان‌لو و علی شاهرودی، گفته است که آن‌ها ممکن است با دیگر دختر بازداشت شده رابطه جنسی برقرار کرده باشند.

علیرضا حسینی که از او به عنوان مسئول اطلاعات یگان «امام حسن مجتبی» نام برده شده، در اعتراف اولیه خود اشاره‌ای به تجاوز جنسی نکرده و صرفا گفته است دو دختر بازداشت شده را همراه یک آقا در محدوده ستارخان بازداشت و گوشی‌های همراه آن‌ها را ضبط و تفتیش کرده‌اند و با ادعای داشتن «‌مصادیق مجرمانه مرتبط با تجمعات» آن‌ها را سوار خودرو کرده و با خود برده‌اند.

او در ادامه گفته است که قصد داشته‌اند بازداشت‌شدگان را به سپاه تهران انتقال دهند اما فردی به نام یکتا، مسئول اطلاعات سپاه تهران، به آن‌ها گفته «‌پذیرش خانم» ندارند و از آنان خواسته که بازداشت‌شدگان را رها کنند.

او اما در اعتراف‌های تکمیلی به تجاوز اعتراف کرده و در شرح ماجرا گفته است: «‌مشاهده نمودم که صادقی در حال صحبت کردن با یکی از متهمین زن است. به ایشان تذکری مبنی بر فاصله گرفتن از متهمین دادم. پس از چند دقیقه دیدم صادقی دست پشت کمر [نام زن بازداشت شده] گذاشته و در حال صحبت کردن با اوست. به وی تذکر دادم ولی صادقی دختر دوم به‌نام [نام دیگر زن بازداشت شده] را به سمت بنده هدایت نمود که با اشاره سر از صادقی سوال کردم داستان چیست که صادقی اشاره نمود از خودش بپرس.»

این مقام سپاه اعتراف کرده است که دیده «صادقی ایستاده روبه‌روی … و قسمت جلوی شلوارش پایین بوده و خانم … در حال ….».

از توصیف این صحنه به نظر می‌رسد صادقی در حال اجبار دختر بازداشت شده به سکس دهانی بوده است.
مصونیت ماموران متجاوز
معاون دادستان در تلاشی آشکار برای سرپوش گذاشتن بر تجاوز دو مامور سپاه با طبقه بندی بکلی سری و قطع همه دسترسی ها به پرونده مذکور پرونده تجاوز ماموران سپاه را مخدومه اعلام می کند:

«‌با توجه به مساله‌دار بودن پرونده و امکان نشت اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها و سوء‌استفاده گروه‌های معاند، توصیه می‌شود دستورات لازم در ارتقای طبقه‌بندی به “به‌کلی سری” اتخاذ گردد و با توجه به عدم ثبت شکایت، با برکناری متهمان بدون ذکر نام ارگان‌های انتظامی درگیر، با مرور زمان مختوم گردد.»
به اشتیاق سرقت مسلحانه، دریافت رشوه و یا تجاوز وارد بسیج می شوند
نقش بولتن ها در جمهوری اسلامی انکارناپذیر است ، بولتن ها که نشریات محرمانه و درون گروهی هستند به واقع حیات خلوت نظام امنیتی جمهوری اسلامی هستند .

یکی از این بولتن ها که توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران منتشر می شود، «بلاغت» نام دارد.

مخاطبان این بولتن فرماندهان ارشد و میانی سپاه پاسداران هستند و آنطور که اطلاع یافتیم هر ماه پس از اخذ شماره قبل شماره جدید تحویل داده می شود.

افشای تجاوز دو مامور بسیج و سپاه ما را بر آن داشت تا بخشهایی از یکی از این بولتن‌ها را که از طریق یکی از منابع ایران بریفینگ به دستمان رسیده است را مورد نظر قرار دهیم .

در این بولتن با نام «بلاغت» به نکاتی اشاره شده که می تواند کلید معمای این تجاوزها باشد.
« آیا ما در جذب نیروهای مردمی در بسیج موفق بوده ایم؟»
این عنوان یادداشتی است که در این بولتن سپاه آمده که در آن به آمار واقعی از جذب نیروهای بسیج که احتمالا سپاه پاسداران پس از اعتراض های گسترده و خیابانی حوادث سال ۱۳۸۸ و آبان ۹۸ با نام «طرح تحول فکرت» مد نظر قرار داده است اشاره می کند :

« از سال ۱۳۸۸ هم‌زمان با شروع طرح تحول فکرت تا پایان سال ۱۳۹۶ بیش از ۳ میلیون شناسه عضویت برای اعضای فعال سازمان بسیج صادر شده است، از این آمار اما تنها ۳۴۶ هزار نفر عضو فعال و پویای بسیج بوده‌اند»

بولتن محرمانه سازمان اطلاعات سپاه در ادامه این شیوه عضوگیری را زیر سئوال برده و تصریح می کند : «بسیاری از داوطلبان عضویت در بدنه‌های مختلف سازمان بسیج بیش از آنکه به عضویت و فعالیت در سازمان بسیج مستضعفین بیندیشند به داشتن کارت عضویت و یا همراه داشتن ادوات لازمه در مأموریت‌های محوله به بسیج مقاومت می‌اندیشند؛ در اختیار داشتن دستبند و یا اسپری گاز و در مواردی حمل سلاح.

دادسراهای نظامی سراسر کشور و یا دادگاه‌های عمومی و انقلاب کشور مملو از پرونده‌هایی است که این افراد با استفاده از امتیاز حمل سلاح و یا اسلحه و لباس مقدس بسیج به سرقت مسلحانه، اخاذی و ارتشا و یا تجاوز به عنف در پوشش امربه‌معروف و نهی از منکر نموده‌اند»

بولتن سپاه فاش می سازد که برای برچیده شدن این جنایات با پوشش بسیج و سپاه پاسداران دو راه وجود دارد : « اکنون دو راه پیش روی ماست: یا همچنان به تکذیب و افترا نامیدن این جرم و جنایت سود جویان از بستر مقدس بسیج و بسیجیان ادامه بدهیم و یا در جذب به سیاست جذب حداقلی اما باکیفیت بیندیشیم»

بلاغت سپاه خواستار حذف بسیاری از امتیازهایی که اکنون به بسیجیان داده می شود تا به اشتیاق آنها عضو بسیج بشوند شده است و می نویسد : « پر واضح است اعطای امتیازات بی‌شمار به اعضای بسیج همچون بیمه مسئولیت و درمانی، اعطای بن کالا و خرید و یا امتیاز تسهیل در ورود به دانشگاه‌ها و… باید برچیده شود، این سیاست عملاً ثابت نموده است که نه‌تنها به سود بلکه کاملاً به ضرر بوده است.»

ظاهرا آنچه که در بولتن محرمانه بلاغت پیشنهاد شده است میسر واقع نشده است و گواه اولیه آن اظهارات شهریاری در سند فاش شده اخیر است که بطور واضح حمایت همه جانبه از متجاوزان سپاهی را با محمل :« با مرور زمان مختوم گردد» را می بینیم.
+217
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  حالا نه بقیشون برای کار درست وارد میشدند. فقط یک آدم حسابی توشون نشون بدید من میگم بقیشونم درستن. حکومت پخمگان قجر سالاری و تیول داری عشق و سبک خامنه‌ای بود. تمام شد رفت. ما پیروزیم.
  3
  98
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  عذر بدتر از گناه ! پس در نتیجه بسیج یک گروه از اراذل و اوباش قانونی و رسمیست که سپاه از آن برای موارد ضروری مثل همین اعتراضات پیش رو استفاده میکنه !! اراذل و اوباش غیر رسمی هم ، همونهائیست که سربار بدرک واصل شده همدانی گفت که پنجهزار نفر از اراذل و اوباش رو برای سرکوب مردم از زندان آزاد کردند !! ذات این جماعت بیشرف و بی ناموس ، متعفن و کثافته و ظاهرا تا سرنگونی کامل ، کاریش نمیشه کرد !!
  2
  86
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ارزل و اوباش نمی بایست علقه بگوش سپاه میشدن بدلیل اینکه سپاه وقتیکه کارش تمام شد با این ارازل و اوباش همه را راهی خیابانها و کوچه های شهر میکند. یادم می اید وقتیکه کودک بودم در شهرما مرد پیری بود در تابستانها چندتا از ان خر و الاغهای که ولگرد و بی صاحب بودن را جمع میکرد و این خر و الاغها را میبرد حاشیه شهر و برفی که در زمستان در چاهی انبار کرده بود را بار این خر و الاغها میکرد و به داخل شهر می اورد و به مردم بجای یخ این برفها را می فروخت. همه روز تابستانها کار این پیر مرد با این خر و الاغها این بود که از انها برای اوردن برفها انبار شده به شهر استفاده کند. اما وقتیکه کم کم هوا سرد میشود و یا انبار برف تمام میشود و پاییز از راه میرسید این پیرمرد خر و الغهای بیچاره را به امان خدا , بی جا و مکان و بی خورد خوراک در داخل و حاشیه شهر رها میکرد. داستان این ارازل و اوباشی که در ایران هستند و سپاه از انها استفاده میبرد همانند داستان ان خروالغها می باشد که من در کودکی دیده بودم.
  2
  27
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  Momijii - توکیو، ژاپن. آفرین لپ کلام رو گفتی .من هم با شما موافقم
  2
  15
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  سبک مغز، لمپن، بی هویت، بی شخصیت، ذات خراب، عقده ای، کینه ای، نامرد، دورو، ریاکار، دزد، فاسد، منحرف...این ها فقط چندی از خصلت های این انسان نما هاست. جالب اینجاست که دائما در حال توجیه هستن، خودشون رو گول میزنن و خودشونو مسلمان و خدا پرست میدونن. دقیقا توهمات داعشی که آدم بکش برو بهشت. من شیطان پرست هایی رو دیدم که هیچ کدوم از این خصلت هارو نداشتن...این ها از کدوم جهنم دره ای به سطح زمین رسیدن؟
  2
  26
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  از بالا تا پایین اینها همشون برای همینکار استخدام شدند۰۰ لعنتی ها
  1
  5
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  sabbas - لندن، انگلستان
  چونکه سپاه تروریستی اسلامی در ادم کشی جنایت انواع تجاوزها و غارت مردم حرف اول تو دنیا میزنه.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.