نمایندگان جمهوری خواه: دولت آمریکا باید عواقب همسویی با ایران را به عراق اعلام کند

 نخست وزیر عراق در کنار ابراهم رئیسی - آرشیوصدای آمریکا: سه عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از او خواستند تا در هر سیاستی که آمریکا در قبال ایران اتخاد می‌کند، همزمان عراق را به عنوان یک کشور متکی به ایران در نظر داشته باشد.

مایکل والتز، کوین هرن، و جو ویلسون از بایدن خواستند معافیت‌های تحریمی بخش بانکی و اقتصادی عراق را که به جمهوری اسلامی ایران امکان می‌دهد از عراق به عنوان مرکزی برای پولشویی استفاده کند، لغو کند.

آنها گفتند زمان آن رسیده است که دولت آمریکا به روشنی به عراق عواقب همسویی با حکومت ایران را اعلام کند.

این نامه پس از تلاش جمهوری‌خواهان کنگره برای قطع نزدیک به نیم میلیارد دلار کمک‌های امنیتی آمریکا به عراق منتشر شده است. قانون‌گذاران می‌گویند این پول مالیات دهندگان آمریکا به جای کمک به عراق، به ایران کمک می‌کند تا تحریم‌های آمریکا را دور بزند.

جو ویلسون هفته پیش همراه با یک نماینده جمهوری‌خواه به نام کلودیا تنی و نمایندگان دموکرات، جاش گاتیمر و ویسنته گونزالس، طرح قانون «لغو ویزای ورود ملاها و نخبگان ایرانی» را بار دیگر به کنگره پیشنهاد کردند.

طرحان آن می‌گویند که این طرح برای حمایت از مردم ایران است و در صورت تصویب، وزیر امور خارجه را ملزم می‌کند از ورود مقامات دولتی، امنیتی، نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی به آمریکا جلوگیری کند و همچنین از او می‌خواهد به هیچ یک از اعضای خانواده‌ مقامات جمهوری اسلامی ویزا ندهد.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.