مردان متعصب و خشمگین پاکستانی، مردی را در پاسگاه پلیس کشته و جسدش را آتش زدند

مردان متعصب و خشمگین در پاکستان بە یک پاسگاه پلیس حملە کردند و فردی را کە ادعا می‌شد به مقدسات اسلام توهین کردە است، بە قتل رساندند. این اولین‌بار نیست کە در پاکستان همچین اتفاقی رخ می‌دهند.

به گزارش رسانه‌های پاکستان، شخصی کە توسط پلیس ایالت پنجاب به ظن توهین به مقدسات اسلام دستگیر شده بود، توسط جمعیت خشمگین به طور "وحشیانەای" به قتل رسید.

رسانه‌های محلی گزارش دادەاند کە این فرد در ولسوالی نانکانا، بە اتهام توهین بە قرآن دستگیر و در پاسگاه پلیس در بازداشت بودە است. سپس صدها مرد به این پاسگاه یورش بردە و فرد بازداشت‌ شده را به قتل رسانده و ساختمان را ویران کردەاند.

این اولین بار نیست کە در پاکستان همچین اتفاقی رخ‌می‌دهد. در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهای مربوط با این رویداد منتشتر شدەاند.
قوانین سختگیرانه "توهین به مقدسات" در پاکستان
یک سخنگوی پلیس اعلام کردە کە برای چند افسر پلیس کە در این پاسگاه بودەاند، اقدامات تنبیهی در نظر گرفتە شدە است، چون از محل فرار کردەاند و در نتیجە نتوانستەاند از بە قتل رسیدن این فرد جلوگیری کنند.

رئیس پلیس محلی نیز در این بارە بە رسانه‌ها گفتە است: «هیچ کس هر چقدر هم که تأثیرگذار باشد، نباید قانون را به دست خود بگیرد.»

در پاکستان توهین به مقدسات اسلام یک موضوع بسیار حساس است و متهمان هدف خشونت گروه های افراطی قرار می گیرند.

 در گذشته  افرادی متهم به کفرگویی یا توهین به مقدسات، از سوی افراطی‌ها به ضرب گلوله کشته یا زنده سوزانده شده‌اند. برخی از متهمان نیز در اثر ضرب و شتم به قتل رسیده یا سنگسار شده‌‌اند.

در سال ٢٠٢٠‌، یک تبعه پاکستانی-آمریکایی در جریان یک جلسه رسیدگی به اتهاتش در دادگاه، به ضرب گلوله کشته شد. در سال ٢٠٢١ نیز، یک مرد سریلانکایی در پی ادعای توهین به مقدسات توسط همکارانش در پاکستان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به آتش کشیده شد.
سال گذشتە هم در ایالت پنجاب یک گروه از مردان خشمگین، یک بیمار روانی را به اتهام توهین به مقدسات سنگسار کردند.
+5
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اینجور کشورها و مردم احمقش ، باید از صفحه روزگار محو بشن ! پنج تا زلزله هشت ریشتری همزمان در نقاط مختلف این کشور ، کافیه که همشون با پیغمبرشون و قرآنشون محشور و یک دنیایی رو از شر و نکبتشون خلاص کنند !!
  1
  34
  دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  یک ضرب المثل داریم که میگه به کچل میگن زلف علی نقل ایناست یک مشت مردم کثیف تو یک کشور کثیف تر بعد اسم اونجا رو گذاشتند پاکستان
  1
  22
  دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  در هفتاد سال گذشته بنام اسلام این سرزمین را از هند جدا کردند و قسمت شرقی اش را هم از افغانستان گرفتند و خط دیورند را ایجاد کردند. خلاصه کشوری بوجود آوردند بنام پاکستان که بهانه بوجود آمدنش همین اسلام بود. در حقیقت یک پایگاه نظامی برای انگلیس و پایگاه عشرت برای سیاست گذاران پاکستان بود و است. سیاست مداران مفسد پاکستان برای اینکه سلطه خود را بر این مردم حفظ کنند آنان را در قید اسلام نگهداشته و تا حد آخر میکوشند مردم را افراطی بسازند، میلیون ها جلد قران را در بین مردم توزیع میکنند و همه اش با پول های دولت چاپ میشه. هزاران مدرسه افراطی دینی اعمار و سالانه میلیون ها دلار خرچ میکنند تا مردم بیشتر و بیشتر افراطی شوند. اگر سیاست مداران مفسد شان منافق نمیبودند و این مسله را زیاد دامن نمیزدند و میلیارد ها دلار خرچ اسلام و افراطیون نمیکردند، حالا اوضاع اینطوری نمیبود. ما در زبان دری یک ضرب المثل داریم که میگه " آب از بالا خت ( گل آلود ) است" تا قدرتمندان شان مفسد نباشند مردم اینطوری گند نمیپاشند به همدیگر.
  0
  4
  دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مردم مسلمان پاکستان از مسلمانهای جهان هستند که در احمقی و دین باوری درجا میزنن.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.