بارش برف زمستانی , مجددا تهران را قفل کرد + تصاویر

بی بی سی: بارش برف در تهران، بار دیگر موجب اختلال در رفت‌وآمدهای شهروندان شده است. پیشتر سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف در برخی از استان‌ها ازجمله تهران هشدار داده و شهرداری تهران هم برای برف‌روبی اعلام آمادگی کرده بود؛ اما با این وجود مشکلات ناشی از بارش برف انتقادهای زیادی به همراه داشته است.

اختلال در آمدوشدها، انتقادهایی را بویژه متوجه شهرداری تهران کرده است. روز پنج‌شنبه هم که بارش برف مشکلات شهری ایجاد کرده بود، شهرداری از مردم عذرخواهی کرده بود.

علیرضا جعفری، مدیر کل خدمات شهری دلایل مشکلات تردد را بارش برف سنگین، خروج شهروندان از خانه برای «برای استفاده از نشاط ایجاد شده» از برف و استفاده برخی شهروندان از مخازن شن عنوان کرد.

به‌گفته محمدرضا خسروجردی، رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ، در همه مناطق تهران برف باریده و توصیه کرده شهروندان اگر «کار ضروری» ندارند در خانه بمانند تا تردد در خیابان‌ها به حداقل برسد.

آموزش و پرورش تهران هم مدارس ابتدایی مناطق ۱ تا ۵ این شهر را به‌دلیل برف و لغزندگی سطح خیابان‌ها غیرحضوری اعلام کرد.
قفل شدن تهران «چیزعجیبی» نیست
با وجود «عذرخواهی» شهرداری اما علیرضا نادعلی، سخنگوی شهرداری تهران در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد از عملکرد شهرداری دفاع کرد و گفت: «در روز برفی پنجشنبه داشتم، ما نه مشکل شن داشتیم و نه مشکل تجهیزات.»

او به اصصلاح «قفل شدن تهران» به دلیل راهبندان و مشکلات ترافیکی ناشی از بارش برف را تایید کرده ولی افزود: «قفل شدن معابر شهر در روزهای برفی چیز عجیبی نخواهد بود و راه گریزی هم برای آن نیست.»

آقای نادعلی مشکلات تردد در روزهای برفی و عادی را افزایش خودروهای تازه به خیابان‌ها و خارج نشدن خودروهای فرسوده دانست.

سخنگوی شهرداری، هشدار سازمان هواشناسی را «کلی» توصیف کرده و گفت: «تا جایی که می‌دانم هواشناسی فقط یک گزارش کلی داده بود و کسی خبر نداشت که قرار است سه بار در یک روز برف ببارد؛ آن هم برف سنگینی که در چند سال اخیر کم سابقه بوده است.»

اما براساس گزارش روزنامه اعتماد، پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، «دقیقا» اعلام کرده بود که «در روز پنجشنبه قرار است در سه مقطع زمانی برف ببارد!»

شماری از منتقدان عملکرد «ضعیف» شهرداری را عدم تخصص مسولان در زمینه رویارویی با بحران عنوان کرده‌اند و برخی هم عدم رسیدگی به موقع شهرداری را «عامدانه» دانسته‌اند.

منتقدان می‌گویند اگر شهرداری تهران نمی‌تواند عملکرد مناسبی در رویارویی با بارش زیاد برف و باران داشته باشد، چگونه خواهد توانست در برابر حوادث طبیعی دیگر ازجمله زلزله در پایتخت پرجمعیت تدابیر و عملکرد درستی داشته باشد؟
+41
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  منطق آخوند: زنان حجاب را رعایت کردند برکات نازل شد ولی انسداد راه ها با دخالت دژمن (آمریکا، اسرائیل، انگلیس، همه به جز سوریه) اتفاق افتاد.
  2
  12
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  هر چه بی حجاب بیشتر : فراوانی برف و باران بیشتر : گذشته از مشکلات ترافیکی باعث تصفیه هوا ورفع کمبود اب در تابستان نیز خواهد شد
  1
  20
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.