خوش رقصی فراموش نشدنی مهدی فخیم‌زاده در ضیافت ضحاک!مهدی فخیم‌زاده (زاده ۲۰ تیر ۱۳۲١) بازیگر، کارگردان فیلم، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده فیلم اهل ایران است.

زندگی هنری
فخیم‌زاده متولد ۱۳۲۱ محله درخونگاه تهران است. وی فعالیت‌های هنری خود را با تئاتر در سال ۱۳۴۹، و فعالیت سینمایی را با بازی در فیلم تپلی، ساخته رضا میرلوحی آغاز کرد. او همچنین لیسانس زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران دارد و فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک تهران است. او در سریال مختارنامه نقش عمر ابن سعد را بازی کرد.

وی چند نقد سینمایی در مجله فیلم نوشته است.

فخیم‌زاده در رشته ورزشی کاراته دارای دان ۶ است.

سانحه تصادف شدیدمهدی فخیم‌زاده صبح چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ بر اثر تصادف رانندگی در بیمارستان بستری شد. او از ناحیه سر، لگن، فک، نخاع به شدت آسیب دیده بود. این اتفاق سر صحنه فیلم مشت آخر، فیلمی به کارگردانی خودش، رخ داد.
+102
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  کثافت حکومتی و عمله زور ملاها در سینما
  5
  86
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  کسی از ایشون بعد از سانحه آزمایش خون گرفت ؟!! مثلا الکل و یا مواد مخدر و یا مواد روانگرد ؟!
  3
  23
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  چقدر تلخه. هنرمندانی که برای من استوره بودند دارند یکی یکی تو زرد در میان. چطور ممکنه کسی که به خاطر وجود مردم به چنین جایگاهی رسیده همون مردم رو بفروشه به ضحاک و حکومت شیطانیش؟
  2
  30
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران
  مشکل مردم نادان ایران هستند که هر خودفروخته ایی را باور دارند و در واپسین دقایق به مزدوریش پی می برند. آخه مدی افخمی و بهروز فخیم زاده و ده نمکی (چماق بدست لباس شخصی سرکوبگر کوی دانشگاه تهران سالد۷۸) که مردم عوضی ایران برای دیدن فیلم‌هایش به سینماها هجوم می بردند و چه پولی به جیب یک سرکوبگر ریختند. الان فهمیدید چرا اینها سواران هستند چون احمق و زود فراموش کن هستیم. کسانی امثال هدیه تهرانی که وام چندین میلیونی از محمود احمدی نژاد گرفت و یا احمد رجبی و مهران مدیری که عکس‌هایشان با لباس بسیجی موجود است یا بهنوش بختیاری و محمدرضا شریفی نیا و حتی اکبر عبدی برای همکاریش با سرکوبگر معروف ده نمکی؛ اینهاهمه تکلیفشان مشخص است تازه مردم ساده لوح فهمیدند که اینها خائن هستند و حکومتی هستند. تا خر هست خر سوار هم هست.
  2
  18
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.