اخباری از دستگیری مامور نیروی انتظامی به‌دلیل رد درخواست «آمر به معروف» برای دادن تذکر حجاب

 مأمور انتظامی که حاضر نشد تذکر حجاب اجباری بدهد. تصویر از ویدیو.صدای آمریکا: در پی خودداری یک مأمور نیروی انتظامی از مقابله با یک زن به خاطر رعایت نکردن حجاب اجباری، برخی منابع خبری داخل ایران اعلام کردند که او بازداشت شده و مرکز درمانی که ماجرا در آن اتفاق افتاده بود، پلمب شد.

انتشار خبر بازداشت بهنام زارعی، افسر نیروی انتظامی که حاضر نشد برای پوشش اختیاری یک زن به او تذکر دهد، پس از آن صورت گرفت که روز شنبه ۲۲ بهمن فرمانده انتظامی کرمانشاه برای رسیدگی به این موضوع دستور «ویژه و فوری» صادر کرد.

پایگاه خبری پلیس، روز شنبه ۲۲ بهمن با تأکید بر این که «پلیس مجری قانون و حافظ ارزش‌ها است»، اعلام کرد که با دستور فرمانده انتظامی کرمانشاه «در حال بررسی این موضوع و جزئیات آن» هستند.

روز جمعه ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی فراگیر شد که در آن یک مأمور پلیس در یک مرکز درمانی در پاسخ به یک «آمر به معروف» گفت مطابق قانون باید «حافظ جان و مال و ناموس مملکت» باشد و قانونی به عنوان حجاب اجباری وجود ندارد.

این مأمور در واکنش به فیلم گرفتن زن تذکردهنده از او، گفت «این خانم دوست دارد این لباس را بپوشد، به من ربطی ندارد» و وقتی «آمر به معروف» گفت که «این قانون کشور است»، مأمور تأکید کرد، «کدام قانون؟ یک بندش را بیاور!»

زن تذکردهنده او را به ارجاع به مراجع بالاتر تهدید کرد مأمور نیز با بیان این که «بنده بهنام زارعی هستم»، درباره فیلم گرفتن از مأمور پلیس در حین انجام وظیفه تذکر داد.
مامور نیروی انتظامی حتی جلوی دوربین هم حاضر نشد به یک زن تذکر حجاب بدهددر پی کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، علاوه بر اعتراضات سراسری در همه استان‌های کشور، در حدود پنج ماه گذشته شمار قابل توجهی از زنان در ایران از رعایت حجاب اجباری امتناع کرده‌اند.

هرچند پس از آغاز اعتراضات سراسری تا کنون گشت ارشاد از خیابان‌ها برچیده شده، اما پیامک‌های تذکر عدم رعایت حجاب اجباری برای افراد ارسال می‌شود و جمهوری اسلامی روش‌های دیگری از جمله پلمب کسب و کارها و مراکز درمانی را نیز به شیوه‌های پیشین برخورد با زنان افزوده است.

تاکنون گزارش‌های متعددی از پلمب مراکز تجاری و درمانی به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری منتشر شده است.

پیشتر، فرماندار شیراز با تهدید زنان گفته بود در صورت «مشاهده زنان بی‌حجاب»، واحد ۱۱۰ و اماکن فرماندهی انتظامی با آنان «برخورد لازم» خواهد کرد و افزود: «شهروندان، چه از پرسنل اصناف و چه مشتریان و مراجعان به واحدهای تجاری، حق کشف حجاب ندارند.»
+154
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  امیدوارم در حافظه تاریخی ضیعف خیلی ها بماند که در این مملکت وطن پرست واقعی و در هر لباسی بیشمار هست.
  2
  64
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  درود بر شرفت. قهرمانان ما اینا هستند.
  2
  65
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حالا باید مردم کرمانشاه اگر کرد غیرتمند ایرانی هستند مقابل بازداشتگاه تجمع کنند و آزادی او را بطلبند.
  3
  65
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Didar2022 - پایتخت، اتریش
  کلا کرمانشاهی ها دل و جرات عجیبی دارند
  1
  8
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.