سفر زنان باردار روسی به آرژانتین برای زایمان و کسب تابعیت این کشور

 دیدار ولادیمیر پوتین با چند زن باردار در سال ۲۰۱۲رادیو فردا: به گفته یک مقام ارشد در اداره مهاجرت آرژانتین، از زمان جنگ روسیه در اوکراین شمار زیادی از زنان باردار روسی در آخرین روزهای قبل از وضع حمل وارد آرژانتین شده‌اند تا با به دنیا آوردن فرزند، تابعیت این کشور را کسب کنند.

به گفته فلورنسیا کارینیانو، رئیس اداره مهاجرت آرژانتین، تحقیقات قضایی در مورد «تجارت پرسودی» در این کشور آغاز شده است که به متقاضیان «وعده دادن گذرنامه آرژانتینی برای والدین فرزند به دنیا آمده در این کشور را می‌دهد».

به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین، در حدود یک سالی که از لشگرکشی روسیه در اوکراین می‌گذرد، ده هزار و پانصد زن باردار روس در دو هفته مانده به وضع حمل خود به آرژانتین رسیده‌اند.

روز پنج‌شنبه، ۲۰ بهمن، تنها در یک پرواز ۳۳ زن باردار روسی که همگی در هفته ۳۲ تا ۳۴ بارداری بودند، به فرودگاه بوئنوس آیرس رسیدند.

رئیس اداره مهاجرت آرژانتین گفت از ده هزار و پانصد زن باردار وارد شده از روسیه در یک سال گذشته که فرزند خود را در آرژانتین به دنیا آوردند، هفت هزار تن پس از زایمان به روسیه بازگشته‌اند. لذا آن‌ها «بی‌شرمانه» خود را گردشگر معرفی کرده بودند.

دولت آرژانتین برخی مشاوران مهاجرتی و وکلا را متهم کرده است که با دادن وعده گذرنامه آرژانتینی به زنان باردار روسی، برای خود کسب و کاری پرسود راه انداخته‌اند.

بر اساس قانون آرژانتین فرزند والدین خارجی که در این کشور به دنیا آید، در صورت درخواست والدین، تابعیت آرژانتینی می‌گیرد و این تابعیت شامل پدر و مادر نیز می‌شود. روس‌ها برای سفر به آرژانتین به روادید نیاز ندارند.

با وجودی که مردم روسیه در حد شهروندان اوکراین متحمل عواقب جنگ جاری نشده‌اند، اما سفرهای هدفمند آن‌ها به ده‌ها کشور، از بعد از آغاز جنگ با هدف دریافت تابعیت محسوس است.

در غرب آسیا ده‌ها هزار روس در دوره اخیر با عنوان یهودی یا داشتن اجدادی یهودی از اسرائیل تابعیت گرفته و در ترکیه از راه خرید ملک تابعیت دریافت کرده‌اند.
+12
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۱) در اکراین و روسیه، تعداد بچه‌های بی‌پدر کم نیست، یعنی فرزند با مادر و مادربزرگ‌اش زندگی‌ می‌کنه، چون پدرش یا برای زندگی‌ رفته پیش یک زن دیگه، و یا همون زمان که از باردارشدن باخبر شده، از ازدواج رسمی‌ سر باز زده، و اون دختری که از او حامله‌شده رو ول کرده. / دلیل این مساله این هست که در موارد بسیاری، وقتی‌ زن و مرد مست هستن (و یا حداقل یکی‌ از اون‌ها مست هست)، اقدام به انجام عمل جنسی‌ بدون جلوگیری با کاندوم و یا بدون انزال در خارج از واژن می‌نمایند، و بعد که مستی از سرشون پرید، تازه میفهمن که احتمال باردارشدن وجود داره. ادامه ....
  0
  8
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۲) در مواردی هم که ازدواج رسمی‌ انجام میشه و سپس به‌عنوان "زن و شوهر قانونی" باهم عمل جنسی‌ انجام میدن، به‌خاطر فضای زن‌سالارانه‌ای که جامعه‌ی روس (چه روسیه‌ای و چه به‌ویژه اوکراینی) از حداقل دو قرن پیش دچار آن شده، وقتی‌ فرزند به‌دنیا می‌آید، خیلی‌ از مرد‌ها، "داماد سرخونه" هستن، یعنی پیش والدین زنشون زندگی‌ می‌کنن، و همین مساله (و همچنین فضای زن‌سالارانه‌ی جامعه) سبب می‌شه که "مادر زن" جایگاهی‌ همانند "مادر شوهر" در سیستم روسی داره، یعنی‌ داماد دایم با مداخله‌ی مادرزنش در کارها مواجه هست، برای همین، مرد میتونه پس از مدتی‌، قید زن و بچه‌اش رو بزنه، و بره پیش یک زن دیگه زندگی‌ کنه. ادامه ....
  0
  6
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۳) من خودم از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ متاهل رسمی‌ بودم (همسرم روس بودند) و یکی‌ از دلایل اصلی‌ طلاق ما، همین بود که من نخواستم که بچه‌دار بشیم (همیشه جلوگیری انجام می‌شد)، چون از دید من، "پدر شدن و پدر بودن"، مسئولیت بسیار بزرگی‌ هست، که بنده خودم رو در حدی نمی‌بینم که بتونم این مسئولیت مهم رو -بطور شایسته- به‌انجام برسونم. / خوشبختانه همسر سابق من، چند سال پیش دوباره ازدواج کردند، و مادر شدند، که براشون آرزوی سلامتی‌ و موفقیت دارم. هیچ‌وقت هم در طول زندگی‌ هشت‌ساله‌ای که داشتیم، ایشون زن‌سالاری برای من انجام ندادند، چون می‌دیدند که من خودم مردسالار هستم، البته نه دیدگاه جبارانه‌ی‌ این مفهوم، بلکه از دید اینکه، با مسایل زندگانی‌، خودم طرف می‌شم، و نه اینکه بسان بسیاری از مردهای اسلاو، بخوام خودم رو پشت زنم قایم کنم و اون رو بفرستم جلو. ادامه ....
  1
  6
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۴) فضای اکراین و روسیه، زن‌سالارانه است. بویژه در اکراین، از چندین قرن پیش، رفورم‌فمنیستی ایجاد میشود، بدین ترتیب که زمان فئودالیزم، زنها که دوش به دوش مردها در مزرعه کار میکردند، به مردهایشان اعتراض میکنند که "ما هنگام کار، دوش‌به‌دوش شما هستیم، اما پس از کار، شما جمع‌مردانه تشکیل میدهید، و با ایجاد تفکیک‌جنسیتی، ما زنها را محدود می‌کنید که برویم بنشینیم در مطبخ!، و فقط خوراک برای شما تامین سازیم. از این به بعد، ما هم باید کنار شما هنگام نوشیدن و استراحت پس از کار بنشینیم، ما نیز حق داریم که مثل شما در جامعه بلند بخندیم و رفتارهای آزادانه‌ی شما مردها را ما نیز انجام داده و دارای حقوق مساوی گردیم، وگرنه دیگر خانه‌داری برایتان انجام نخواهیم داد!". چنین اعتراض و رفورمی که از سوی زنها مطرح میگردد، در اپتدا با مخالفت مردها مواجه میشود، اما پس از مدتی‌، مردها تسلیم میشوند و زنها به خواسته‌ی خود میرسند. از اینرو اکراین و روسیه زن‌سالارانه است. البته برخی‌ از مردهای اسلاو، خود نیز مقصرند، چراکه در ذات و ساختار روحی‌، دارای رفتارهای بچه‌گانه می‌باشند.
  2
  5
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  من در میان زنهای روس و اکراین و کرواسی (اسلاو) زنهای بسیار وفادار و قانع و خانه دار و مهربان را زیاد دیده ام !
  2
  9
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  خیلی بابت اطلاعاتی که دادید متشکرم هستم.
  1
  3
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  خوب این خانمهای روس نمیدونند میتونند بیاند ایران و در ایران زایمان کنند !! طابعیت که هیچ ما حدیث داریم بچه هاشون اگه بخواند میتونند آخوند هم بشند و یا به درجه امامت و مرجعیت هم برسند و فقط کافیه ک و ن دریده باشند. این هم یه مثال مگه امام خمینی مامانش اون رو تو شکمش از هندوستان نیاورد اینجا و زایمان کرد و به درجه امامت هم رسید.
  0
  3
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  گرامی‌ با درود. سپاس از توجه و لطف شما. / اینجانب از سال ۲۰۰۴ مخاطب این سایت هستم، و سال ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۳ هم ثبت‌نام کردم (با نام همین نام کاربری اما بدون ۴ شماره آخر آن) و تا سال ۲۰۱۷ نیز، در کنار سایر اعضا، مطلب مینوشتم. سپس چون سال ۲۰۱۷ مهلت گذرنامه ایرانیم دوباره تموم می‌شد، باید دوباره میرفتم کی‌یف به سفارت ایران برای دریافت گذرنامه جدید. اینجا بود که دچار توهم شدم، فکر کردم که اینبار که برم سفارت ایران، اونها میگن که این همونی هست که چند سال پیش رفته در سایتی که از وزیر و وکیل انتقاد میکنن عضو شده، پس بگیریمش (خنده). به‌خاطر همین توهم بود که از مسئولین محترم این سایت خواستم که نام کاربریم رو لغو کنن. سپس پارسال دوباره دلم برای عضویت تنگ شد، و دوباره ثبت‌نام کردم. / لینک‌هایی‌ که قبلا در این سایت مطلب مینوشتم رو می‌شه در جستجوی گوگل پیدا کرد. یکی‌ از لینکهایی‌ که همانند مطلب این صفحه، در چند شماره موردی رو دربارش توضیح داده بودم رو، در دیدگاه بعدی قرار میدم. از هشتمین دیدگاه بخش نظرات آغاز میشه و در ۷ دیدگاه ادامه پیدا میکنه. با نام کاربری (adamat - خارکف - اکراین)
  0
  1
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  . https://iranianuk.com/20140901023234004/دوربین-مخفی-تفاوت-رفتار-مردم-روسیه-و-آمریکا-در-مواجهه-با-فردی-که-از-درد-به-خود-می-پیچد.
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.