ریاکاری به سبک سیروان خسروی / برادران خسروی هم کنسرت برگزار می‌کنند!

سایت رویداد 24 ،رایان حسینی:
 سیروان خسروی که در جریان اعتراضات، خود را عزادار مردم و جوانان می‌خواند، ناگهان لباس سیاه از تن درآورده و آماده برگزاری کنسرت و جشن شده است. برخی از مخاطبان رفتار سیروان خسروی را مصداق ریاکاری توصیف کرده‌اند.

 پس از ماه‌ها وقفه در برگزاری کنسرت توسط خوانندگان داخلی به خاطر اعتراضات، چراغ اول توسط «زانکو» روشن شد و اولین کنسرت خود را در تهران برگزار کرد و حالا قرار است دومین کنسرت توسط زانیار خسروی و سیروان خسروی برگزار شود؛ دو خواننده‌ای که منتقد وضع موجود بودند و اینتساگرام و توییتر آنها (مخصوصا سیروان) پر بود از انتقادهایی که از وزارت ارشاد و حاکمیت داشتند؛ جالب آنکه زمانی که اسماعیلی وزیر ارشاد از خوانندگان خواسته بود کنسرت بگذارند، او مطلب تندی منتشر کرد که خود را داغدار عزیزان جان‌باخته در کشور توصیف کرده بود: «آقای وزیر ظاهرا در جریان نیستید که نزدیک به سه ماه است که ما مردم عزادار جوانان و عزیزانمان هستیم.»

سیروان همچنین نوشته بود: «ظاهرا در جریان نیستید که نزدیک به ۳ ماه از ممنوع الکاری و ممنوع‌الخروج شدن من و بسیاری از هنرمندانی که آزادی و حق طبیعی‌شان به صورت غیرقانونی (بدون برگزاری دادگاه) گروگان گرفته شده چنین درخواستی کنید؟»
اینستاگرام سیروان خسرویکنسرت سیروان خسرویبا این حال طی یک ماه گذشته از توییت ظاهرا سیروان خسروی و زانیار خسروی لباس سیاه عزای خود را درآورده‌اند و حالا نوبت به جشن شادی است! برگزاری کنسرت توسط برادران خسروی باعث واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی شد و بسیاری از مخاطبان این خواننده پاپ در صفحه شخصی او در اینستاگرام نسبت به برگزاری کنسرت واکنش‌های گسترده‌ای نشان دادند.
پست‌های اعتراضی سیروان خسروی قبل از برگزاری کنسرتدر روز‌های گذشته، برگزاری کنسرت زانکو حاشیه‌های بسیاری ایجاد کرده بود؛ از فالش خواندن این خواننده بی‌تجربه گرفته تا «نقطه عطف» خواندن زانکو در خبرگزاری تسنیم؛ همگی باعث واکنش‌های زیادی شده بود اما حالا گویا خواهش وزیر ارشاد برای اهالی موسیقی مورد توجه واقع شده و با اجرای سیروان و زانیار خسروی دو خواننده پاپ که از قضا هر دو در ایام اعتراضات از سلبریتی‌های مدعی بودند، فصل شروع کنسرت‌ها شکل دیگری به خود گرفته است و به نوعی نشانگر رفتار دوگانه آنهاست؛ به این معنی که آنها از یکسو خود را عزادار مردم می‌دانند و از سوی دیگر آماده برگزار کردن کنسرت؛ آنهم در روز ۲۳ بهمن هستند. همین موضوع باعث شده بسیاری از مخاطبان، آنها را به «ریاکاری» متهم کنند و بگویند زمانی که پای منافع شخصی این افراد در میان باشد، سخنان و مواضع قبلی خود را از یاد می‌برند.

سوال اصلی این بود که چگونه است فردی که از «ممنوع‌الخروجی» خود گلایه دارد و پست‌های اینستاگرامی‌اش مملو از اعتراضات گا و بیگاه است، چگونه به ناگاه تغییر موضع می‌دهد و شرایط را برای برگزاری کنسرت عادی می‌بیند. به عبارت دیگر اگر «زانکو» کنسرت برگزار کرد، کسی توقعی از او نداشت و خودش نیز توقعی ایجاد نکرده بود، اما ماجرای سیروان متفاوت بود؛ او منتقد ظلم و ستمی بود که بر او رفته بود و حتی بعد از ماجرای کنسرت اهواز که مقابل سالن کنسرت نوحه پخش کردند، مدام از «نقد وضع موجود» می‌گفت و به نوعی به جای یک موزیسن معمولی در قالب یک کنشگر مدنی فرو رفته بود؛ چنانچه در ماجراهای مختلف از «اعدام محسن شکاری» گرفته تا ماجرای «پلیس‌نماها» و ... مواضع انتقادی صریح داشت؛ با این حال اتفاقات به شکلی دیگر پیش رفت و او ناگهان دریافت که شرایط عادی است!

اما یک سوی دیگر هم وزارت ارشاد است که به خاطر اجرای بی‌کیفیت و پرحاشیه زانکو حسابی نقد شده بود و این بار ظاهرا تصمیم گرفته‌اند اگر قرار است امتیازی به کسی داده شود، دست‌کم کسی باشد که به لحاظ فنی یک مرتبه بهتر از «زانکو» باشد. به این ترتیب عملا ارشاد با این اجرا هم توقف کنسرت‌ها رو خواهد شکست و هم احتمالا با یک پوشش حداکثری در رسانه‌های حاکمیتی فضا را به نفع خود تغییر خواهد داد. با این حال تنها مشکلی که حل نمی‌شود، ریاکاری برادران خسروی است.
+11
رأی دهید
-72

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این انقلاب ممکن است ماهها طول بکشد، این هنرمندان از راه کنسرت زندگی میگذرانند، شاید این کنسرتها بهترین موقعیت برای جمع شدن و ابراز انزجار از حکومت جهل و فساد باشد!
  34
  12
  شنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  خب کنسرت تنها راه درآمد اینها هست، پس از کجا پول دربیارن برای زندگیشون؟ میدونید برای اجراها چقدر آدم لازمه؟ نوازنده ها، مسئولین نور، صدا، صحنه، کنترل جمعیت، نظافتچی ها، و ...، فقط این دو نفر نیستن که، تازه، کدوم شاغلی رو میشناسین که ٥-٤ ماه سر کار نرفته باشه؟ انتظار زیادی نباید داشت!
  0
  1
  یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.