انتشار گزارشی در باره «تجاوز به دختران و زنان زندانی در سپاه زاهدان»

دویچه وله: طبق گزارش "حال‌ وش" سازمان اطلاعات سپاه زاهدان از تجاوز جنسی دختران و زنان به عنوان ابزاری برای اعتراف‌گیری و سناریوسازی استفاده کرده است. در جوانرود جو امنیتی حاکم شده است.

گروه رسانه‌‌ای "حال‌وش" روز پنجشنبه ۲۰ بهمن در گزارشی مفصل از تجاوز به زنان زندانی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان خبر داد.
حال وش در گزارش خود آورده است برای نخستین‌بار موفق شده با قربانیان زن مورد تجاوز قرار گرفته صحبت کند. آنها در این گفت‌وگو تائید کردند که در جریان بازجویی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان از سوی بازجویان این نهاد امنیتی مورد "تجاوز جنسی" قرار گرفته‌اند.

بازجویان اطلاعات سپاه قصد داشته‌اند از زبان زندانیان زن "بر علیه کارکنان مجموعه مکی زاهدان سناریوسازی" بکنند.
"داخل بازداشتگاه سیلی و لگد می‌زدند"
یکی از قربانیان تجاوز به حال وش گفته است: «جای حساس بدن را با لگد فشار زیادی می‌دادند و ما را سگ‌های ماده …! می‌گفتند؛ الفاظ رکیک استفاده می‌کردند که چند بار با …! رابطه جنسی داشتید.»

حال‌وش در توضیحی نوشته به دلیل اینکه فرد نام برده شده توسط بازجویان، یکی از "شخصیت‌های مورد احترام است اسم ایشان سانسور شده است".

قربانی در تشریح وضعیت خود در داخل زندان گفته است ابتدا به صورت گروهی در یک سلول نگهداری می‌شده‌ اما ماموران آنها را بعدا به انفرادی منتقل کردند.
اعتراف گیری با تجاوز
این قربانی در ادامه گفته است بازجویان از او پرسیده‌اند"الان بگو لیدر شما کی بود؟ از مسجد مکی با چه کسی و کسانی رابطه داری؟"

مسجد مکی بزرگ‌ترین مسجد اهل سنت ایران است. در این ارتباط پیش از این برخی از نزدیکان حکومت نیز تهدید به تخریب این مسجد کرده بودند.

حال‌ وش طبق اظهارات قربانیان تجاوز جنسی نوشته است بازجویان اطلاعات سپاه اصرار کردند قربانیان بگویند با چهره‌های شاخص رابطه جنسی داشته‌اند و بپذیرند که این افراد با گروه مسلح بلوچستان و مجاهدین خلق و سلطنت‌طلبان در ارتباط بوده‌اند.

اما وقتی قربانیان این اتهامات بازجویان را انکار می‌کردند یکی از بازجویان به یکی از قربانیان گفته است: «من کاری می‌کنم که تو مثل بلبل بگی چند بار سرویس دادی اینجا لال مادرزاد به حرف می‌آد دختر هرزه!»
یک دختر قربانی: گفتند وقتشه و لباسهایمان را پاره کردند 
قربانی که مورد تجاوز قرار گرفته در ادامه شرح می‌دهد: «پس از تهدید، بازجو دو نفر را که انگار دم در منتظر بودند را صدا زد آمدند. بعد گفتند وقتشه! لباس هامو پاره کردن. هرچه فریاد زدم التماس کردم خواهش کردم منو بکشید اما این کار رو با من نکنید ولی فایده ای نداشت»

این قربانی گفته است تصمیم گرفته است خودکشی کند اما پشیمان شده  است.

حال‌وش پس از اظهارات این دختر تجاوز شده نوشته بسیاری از دختران و زنان معترض اعتراضات پس از آزادی دچار افسردگی شدید شده‌‍اند و ارتباط خود را با اطرافیانشان قطع کرده‌اند.
+62
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  همه دروغ میگن، همه دژمن هستن، شما هم توهم توطئه ندارین، ما داریم. همه بدن، شماها خوبین. همه میخوان شمارو فریب بدن. چقدر خودتونو جدی گرفتین؟ یه نگاه به تاریخ دینتون بندازین. همش تجاوز و شکنجه و کشتار بوده. خمینی هم گفت اسلام با خون زندست. یه کتاب هم نوشته کلا در مورد نحوه رابطه جنسی با عمه و شتره...بیدار نشید شماها فقط...باشه؟ بخوابید...لالا لالا..
  5
  40
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  وجود و ایثار شماها هر چند مایع افتخار ماست ولی شرمنده و ذلیلم اگر بگویم متاسفم . تاسف من که سالها از وطن دور و علیلم و یا مفلوک و بی کس . شاید مایع افتخار و خوشحالی دیگران باشد ولی واقعا متاسفم از هموطنان بی غیرتی که شماها را تنها گذاشتند. کجا هستند آنهاییکه یک صدا بر علیه رژیم پهلوی قیام کردن و استقلال و جمهوری اسلامی میخواستند ؟ ننگ بر همه شماها و نفرین ابدی بر شماهایی که فردا قیام نکنید و دختران ، ناموس ، فرزندان و خود را از هر چه ظلم و ستمی است آزاد نکنید.
  5
  28
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  یک راه بیشتر نمانده ، تنها ره رهایی جنگ مسلحانه
  5
  37
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این حر...اده ها رهرو راه پیغمبر وحشی و دارو دسته بی ناموس تر از خودش هستند که در حمله به ایران نیاکان مارو از دَم تیغ گذراندند کتابخانه ها و ابنیه تاریخی رو آتش زدند و ویران کردند ، به زنان و کودکان تجاوز کردند و آنها رو به کنیزی و غلامی ، برده خود کردند !! الانهم که بعد از نزدیک به پانزده قرن این هزار باباها همون جنایات رو با حکم ضحاک مفعول انجام میدهند ! ننگ بر شما سگهای هار بیت ، علی خامه عنی .
  1
  27
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  و ای کاش که اون بیشرفهای بیناموسی که از شدت شکم سیری در سال ۵۷ ریختن تو خیابون و شعار دادند و جفتک انداختن قبلش اون ننگ نامه های خمینی روان سوخته رو میخوندند.
  0
  8
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  بله مردم نیاز به اسلحه دارند که از خودشون دفاع کنند. در اقدام بعدی اولین اهداف باید پادگانها و کلانتری ها باشه. ۹۰ درصد مردان ایران به خدمت سربازی رفتند و بلدند با اسلحه کار کنند.
  0
  10
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  کشور ما یک کشور صنعتی مثل کشورهای اروپایی و یا آمریکا نیست که کارخانه ها با تولید محصولات و فروش آن تولید ثروت کنند و این شاهرگ حیاتی دست کارگران باشه که با اعتصاب دولت را به زانو درآورند منبع درآمد دولت فروش نفت است و این کار رو داره انجام میده و متاسفانه اکثر عوامل خودش رو بر سر این کار گذاشته که زیر بار اعتصاب نمیروند در نتیجه اعتصاب آنطور که باید جواب نمیده و این حاکمان هم فقط با زور کنار میروند
  0
  3
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.