استقبال ده‌ها «جمهوری‌خواه» از بیانیه موسوی: «موضعی مثبت برای تقویت همبستگی»

 میرحسین موسویرادیو فردا: ۸۵  فعال سیاسی و مدنیِ «جمهوری‌خواه» از بیانیه اخیر میرحسین موسوی درباره لزوم گذار از جمهوری اسلامی استقبال کردند و آن را «مثبت و راهگشا» خواندند.

در بیانیه این فعالان ایرانی آمده است: «ما امضاکنندگان این بیانیه از گرایش‌ها و طیف‌های مختلف سیاسی بیانیه آقای میرحسین موسوی را موضعی مثبت و رو به پیش برای تقویت همبستگی در فضای سیاسی رنگین کمانی ایرانیان خواهان گذار از جمهوری اسلامی می‌دانیم.»

امضاکنندگان در توضیح مرام سیاسی خود نوشته‌اند که «معتقد به جدایی دین و حکومت، یکپارچگی سرزمینی ایران و به دنبال ایجاد یک جمهوری دموکراتیک با رعایت منشور حقوق بشر هستیم.»

آنان افزودند: «ما از نقش و اثر ایشان [میرحسین موسوی] در ارتقاء سیاسی پایگاه اجتماعی‌شان و به خصوص تاثیر این موضع راهبردی بر بخش‌هایی از جریان‌های سیاسی و نیروهای نظامی درون قدرت آگاهیم.»

این فعالان جمهوری‌خواه تاکید کرده‌اند: «ما معتقدیم باید هر چه بیشتر به نگاه‌ها و رویکردهای مروج همبستگی ملی دامن زد و مانع مواضع افراطی، تفرقه‌افکنانه و انحصارطلبانه شد. ما نیازمند نگاه جبهه‌ای هستیم و نه نگرش مرکز ـ پیرامون.»

ئالان توفیقی، منصور فرهنگ، مهدی جامی، حمید آصفی، حسن زهتاب، احمد علوی، منصوره شجاعی، معصومه چراغی و رضا علیجانی از امضاکنندگان این بیانیه هستند.

روز شنبه، آقای موسوی، از رهبران «جنبش سبز» که همچنان در حصر به سر می‌برد، با انتشار بیانیه‌ای خواستار برگزاری همه‌پرسی «آزاد و سالم» در ایران و گذار از جمهوری اسلامی شد.

پس از آن، هفت زندانی سیاسی سرشناس و همچنین جمعی از نواندیشان دینی و چهره‌های جریان «ملی مذهبی» از این بیانیه حمایت کردند.

همچنین ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی ساکن ایران، از نیروهای اصلاح‌طلب در کشور خواست به آقای موسوی «تأسی کرده و عبور خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کنند.»

در مقابل قوه قضاییه جمهوری اسلامی میرحسین موسوی را به «هدایت‌ شدن» توسط سازمان مجاهدین خلق متهم کرده، مولوی عبدالحمید رهبر پرنفوذ سنی‌های ایران نیز از بیانیه آقای موسوی قدردانی کرد.
+15
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا

  ایرانیا با این بهشتم نمیرن الکی گوندش نگنید، این آرزوش دوران طلایی امامه همنو دوران که دسته دسته اعدام میکردن و میراثش رو الان داریم می‌بینیم، همه این بدبختی‌ها از همون دوران طلایی امام شروع شد که این آرزوشو داره.
  2
  57
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا

  این همونه که وقتی امامش گفت بریزید خونها رو نخست وزیرش بود، بی وجدان عین خیالش هم نبود، یادمون نره!!!!
  2
  55
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  این هم یکی دیگر از حیله های آخوندها. این شخص کارنامه سیاسی پاکی نداره و همیشه رهبر رهبر کرده. هموطنان این اشخاص امتحان خود را پس داده اند. خون هزاران جوانان وطن از دست این اشخاص جاریست. چگونه اینها دم از آزادگی و دمکراتی میزنند؟ فریب این شیادان را نخورید. مرگ بر جلادان جوانان ایران.
  1
  45
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این استقبال نمایانگر این واقعیت تلخ هست که آمریکا و غرب بشدت نگران فروپاشی رژیمند !
  4
  47
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  برای آینده بهتر باید مثبت فکر کنیم الان وقت ایرادهای ۴۰ سال پیش نیست اقایون دگه چکار باید بکنند که همبستگی بین مخالفین انجام بدن طرف ۱۴ سال تو حبس خانگی است و بنده خدا دره موضع خوب و مقابل دیکتاتور تو لانه دیکتاتور دره مبارزه میکنه بابا از این نفاق و دو دستگی دست وردارید اگر هی از گذاشته هی صحبت کنید به هیج جا نمی‌رسید
  45
  9
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  amiryousef - ملبورن ، استرالیا
  به قول هم وطن‌های شهرضایی ناشتا ناشتا قرمیدین یا به قول تهرونیها عارق ۱۰۰ تومنی میزنید ، بابا قبول کنید همتون ول معطلین شما‌ها وطن پرست نیستین فقط نادر شاه میخواییم وسلام ۸ ملیون ایرانی‌ پناهنده جیره خور در دنیا ۱۰۰ تا با وجود از جان گذشته نداریم فقط حرف فقط حرف حیف که من فقط ۱ نفرم کاشکی‌ ۲ نفر بودم دنیارو به خاطره وطنم به آتیش می‌کشیدم ، آیا شما‌ها که ادعا می‌کنید آیا میدونید زلزله ترکیه و سوریه چرا و از کجا به وجود اومد ؟ جمال هرچی با وجود عشقه البته اگر با وجودی باشه . عزت زیاد
  4
  1
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  باشه، اگر امروز سید علی هم گفت رفراندوم کار خوبیه ذوق میکنیم و چهل سال دیگه بهشون مهلت میدیم که به چاپیدن ادامه بدند!
  1
  8
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران
  باشه حرفی نیست, به شرطی که بتونه قشر خاکستری رو که خودشونو به خواب زدن بکشه بیرون , اما فردای براندازی جمهوری اسلامی بابت گذشته اش باید محاکمه بشه و به خاطر این که امروز همراهی کرده در مجازاتش تخفیف داده بشه.
  2
  5
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  چی جمهوریخواها دیگر نمیخوان مسعود ۴ چشم و مریم بلنده را رهبر و رییس جمهور کنند یا مسیح صیغه نجات را ملکه؟.این همه جوان کشته شدند زندانی شدند ،شکنجه شدند ،بهشون تجاوز شد برای این مرلاشخور که الان رابینهود رژیم شده!باز یا حسین میر حسین کنید، این به اصطلاح بازداشت بوده،فرقش با جوانهایی که قربانی کرد این است که این مردک و اون فاحشه باند رجوی که صیغش شده گردن کلفت کردند و انها استخوانهاشون هم زیر خاک پوسید.ملتی عجیبی داریم ما. ما فارسی حرف میزنم، عربی دعا میخونیم ،ترکی فکر میکنم،لری عمل میکنیم،اینه جه افرینش تو کار ایران و ملتش مونده.
  2
  5
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  Momijii - توکیو، ژاپن
  نه رفیق امریکا و غرب در حال برنامه ریزوی برای فروپاشی ایرانند وگر نه این همه اپوزرد سیون و اپو سبز سدیون و اپو بنفش سیون برای ملت نمیساختند. اخوند امام خیالی زمان و ساخته فرنگ هم برامون اپوزرتسیون میسازه، سوال انه، ملت ایران این وسط چکاره اند؟ یک روز جولیانی و بولتون مسعود ۴ چشم مریم، بلنده بعثی را بلند میکنند، یک روز جورج سورس و جیل بایدن مسیح صیغه نجات را یال و کوپال میدن یک روز جنمهوری خواهها میرلاشخور موسوی برای ملت ایران نعل میکنند.عجب حکاییت شده کل علی
  1
  1
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا
  dannni - سوئد، سوئد
  اینها هم همینو میخوان تا افرادی مثل تو اینطوری فکر کنی! ساده نباش، این جماعت گرگن تو مقلطه و فریب استاد هستن.
  1
  4
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا
  dannni - سوئد، سوئد
  راستی اینم اضافه کنم که این آدم فقط نگران اینه که خامنه ای با حماقتش جمهوری اسلامی رو به باد نده، همین. چه اون موقع کلکلش با احمدی نژاد چه الان، فقط نگرانه که اینا حکومت رو به باد ندن.
  1
  6
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان
  dannni - سوئد، سوئد
  این شخص دستش بخون مبارزان اعدامی آلوده است و همیشه طرفدار رهبر و رژیم و ج ا بوده چطور شما خواهان همبستگی با این و امثال این شخص هستید؟؟؟؟؟
  1
  5
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  tabarzinn - اوپسالا، سوئد
  ساندیس خور‌هایِ سابق و حشراتِ سر خوردهِ اسلامی دارن به دورِ موسوی جمع میشن ، شاید بتونه سفره ”جمهوری مقدس اسلامی” رو دوباره پهن کنه . بشینن دورش صلوات بفرستن
  1
  9
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه
  dannni - سوئد، سوئد
  این همونی بود که برنامه برای کاندیدای ریاست جمهوریش باز گرداندن ایران به دوران طلایی امام بود. در ضمن این حبس خانگی بوده ولی چند نفر رو در این سه ماه گذشته بخاطر چیزهای بیخودی اعدام کردن؟ این هم از خودشونه برا سوپاپ اطمینان نگهش داشتن برا یه همچین روزی
  1
  6
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  می‌ خواهیم از همدیگر انتقام بگیریم یا ایران را از دست مولا نجات دهیم. بله ایشون در زمان امام ننگ نخست وزیر بودند ۸ سال و دستش آغشته به خون هزاران نفر بود. ولی دست کم مصاحبه مستقیم رضا پهلوی. حامد اسماعیلون نازنین و علی‌ مسیح نژاد .کریمی‌ را نگاه کنید. کار و زندگی‌ ندارید .در حال حاضر بزرگترین اتحاد تاریخ ایران در طی‌ ۴۳ سال گذشته دارد اتفاق می‌‌افتد. ما اینجا دعوا مسیح صیغه بوده یا نبوده.نگاه کنید چه نظری به این قشر خاکستری دارند.مجبور نیستید موافق باشید. ولی اگر اتحاد می‌‌خواهید .این هم اتحاد. فریب بسیج سایبری را نخورید. این‌ها سم هستند .زهر افعی
  1
  4
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این اپوزهای رنگاو وارنگی که شما اشاره کردید تنها یک دلخوشی و یک سراب هستند برای کشور و مردم نگونیخت ما ! ایران در همین حالت کجدارو مریض برای غربیها و همینطور چین و روسیه و اروپا و عربهای خلیج فارس جذاب تر و خواستنی تره !
  0
  2
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  بیانیه موسوی توسط و با مشورت تمام مقامات رژیم ببرون داده شده است تا بتوانند رژیم و ایران را از نابودی نجات دهند اگر کنترل از دستشان خارج شود. با آمدن موسوی و بودن سپاه و این بسیجی ها و . چه چیزی می خواهد عوض شود. تنها فرقی که خواهد شد اینکه زنها خواهند توانست بدون حجاب بیرون از خانه رفت آمد بکنند. و شعور سیاسی مردم ایران بیش از این نیست. موسوی برای نجات مافیای سپاه و تسلط بر ایران آماده می شود
  1
  2
  شنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.