نماینده خامنه‌ای در خوزستان: تکه‌تکه هم شدید، با بی‌حجابی مقابله کنید

روحانیون شیعه حاکم بر ایران سال‌ها است ناکارامدی خود را پشت سپر «بی‌‌حجابی» و «گناه» پنهان می‌کنندایندیپندنت فارسی:روحانیون شیعه حاکم بر ایران همچنان با زبان تحمیق، تحقیر و فریب با مردم سخن می‌گویند و مدعی‌اند بخش بزرگی از مشکلات جامعه ایران برآمده از «ضعف ایمان» و «گناهان» آن‌ها است. محمدنبی موسوی‌فرد از جمله همین روحانیون است که دو سالی است از طرف علی خامنه‌ای نماینده او در استان خوزستان معرفی شده و سیستم هم درباره «ساده‌زیستی» او تبلیغات فراوانی به راه انداخته است.

موسوی‌فرد در این مدت اظهار‌نظر‌های دینی جنجال‌برانگیز و حاشیه‌ساز کم نداشته که تازه‌ترین آن‌ها مربوط به ارتباط دادن مشکلات کشاورزی به نپرداختن زکات است. او به‌تازگی مدعی شده که عمده آسیب‌ها به‌ویژه در مباحث کشاورزی به دلیل پرداخت نکردن زکات است و پرداخت زکات و اقامه نماز از جمله ماموریت‌هایی‌اند که خداوند به انسان داده است.

این روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، «جامعه ایمانی» یا همان نیرو‌های مذهبی در ایران را خطاب قرار داد و آن‌ها را «مقصر برخی نابسامانی‌ها و پلشتی‌های حجاب»‌ دانست. موسوی‌فرد خطاب به آنان گفت: «حتی اگر فردی تکه‌تکه شود، نباید ترک تکلیف [نهی از منکر] کند. در برابر دشمن باید سینه سپر کنیم و تذکر زبانی بدهیم.»

روحانیون شیعه حاکم بر ایران سال‌ها است که پشت دو مفهوم «بی‌‌حجابی» و «گناه» پنهان شده‌اند و این دو عامل را در کنار «دشمن»، مهم‌ترین دلایل مشکلات کنونی جامعه ایران معرفی می‌کنند. آن‌ها و به خصوص علی خامنه‌ای، با همین استدلال‌های مذهبی و فردی با تجویز دعا و ذکر و «طب اسلامی» به جنگ ویروس کرونا رفتند اما این خوش‌خیالی به مرگ دست‌کم ۱۴۵ هزار نفر در ایران منجر شد.

رویارویی با پدیده‌های مدرن از طریق ابزار سنت و مذهب و تفسیر شکست از این پدیده‌ها با حربه «بی‌دینی و گناهکار بودن مردم» از سیاست‌های ثابت چهار دهه گذشته این روحانیون در ایران است. این گفتمان مبتنی بر تقدیر‌گرایی و وابسته به متون مقدس و بیگانه با تحولات جامعه روزبه‌روز فاصله مردم ایران از حکمرانان شیعی را بیشتر کرده و در جامعه ایران دو زندگی موازی خلق کرده است.

یک بعد از مشخصات این زندگی همانی است که علی خامنه‌ای و دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی مبلغ‌ آنند و تلاش می‌کنند سبک زندگی و باور‌های اقلیت دین‌دار حامی نظام را به کل جامعه تعمیم دهند. در بعد دیگر، هم ده‌ها میلیون مردمی‌اند که سبک زندگی آن‌ها از قوانین سفت‌وسخت دینی و سنتی فاصله گرفته و با ارزش‌های نوین جهانی پیوند خورده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی برای مقابله با این زندگی موازی در ایران از مدت‌ها پیش تلاش‌ برای سرکوب آن را آغاز کرده‌اند که یکی از نتایج آن بروز اعتراض‌های سراسری سال ۱۴۰۱ شد که مهم‌ترین خواسته آن عبور از کلیت نظام و حذف دین و دولت در تعیین سرنوشت و انتخاب انسان‌ها است.
+9
رأی دهید
-95

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  سیستم هم درباره «ساده‌زیستی» او تبلیغات فراوانی به راه انداخته است؟؟؟!!!هر وقت در جایی مثل آنچه در عکس دیده می شود،خود و خانواده اش زندگی کردند اونوقت میشه ساده زیست که از محالات است
  1
  66
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  مردک پس اون مالیات که مردم میدن چیه شماها که نمیتونید هم مالیات بگیرید و هم خمس و ذکات
  0
  64
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یعنی کارگر تو گرما کار کنه بعد خمس و ذکاتش رو بده که زیر کولر خوابیدی و شکمت رو گنده کردی تا تو بهش وعده سر خرمن بهشت رو بدی. اون زمان که با این وعده ها مردم رو خر میکردین گذشت
  2
  55
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود . راه رفتنه این آخوند مذلف رو نگاه کن بپا النگوهات نشکنه!!! الان یه حدیث درمیارند پیامبر اسلام هم اینجوری راه می‌رفت!! 😁😁
  2
  42
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  قبلا دلار سه تومن بودخارج می رفتن بی حجاب میشدن الکل میخوردن براحتی، یه جوری تخلیه میشدن،حالا دلار ۵۰ تومن، خیلی گرونه نمی تونن برن، اصلا تورای ترکیه و دوبی پر میشد اما حالا خالیه، در نتیجه همینجا توی ایران تخلیه میکنن، این اصلا غریزه طبیعیه ملته ،نمیشه جلوی تخلیه اش رو گرفت
  33
  2
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  بعبارت دیگه « تکه‌تکه هم شدید به یکورش» ما را حفظ کنید و در همه حال خمس، زکات، سهم امام، وقف نذورات، فطریه، سهم مردم مظلوم فلسطین، هزینه مدافعین حرم، بازسازی بقاع متبرکه، طلا پوش کردن گلدسته ها (مخصوصاً گل دسته ما روحانیون و ائمه جمعه و مداحان و بقیه اراذل و اوباش) یادتون نره! آهان، تا یادم نرفته، رأی رأی رأی! البته نه اینکه ما رأی شما عزیزان رو به پشم مون هم حساب نمیکنیم ولی فقط برای اینکه به جهانیان نشون بدیم شما امت عزیز چه گوساله هایی هستین!
  1
  46
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  به قول شاعر: کلنگ از اسمان افتاد و نشکست سکینه سالعلی را بر زمین زد ابوالمعجر شتر را اره میکرد ولیکن من کجا و بی وفایی واقعا از جماعت اخوند از لحاظ سط سیزوفرنی زدن رو دست اپوزرتسیون ایران
  4
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  بخاطرت بسپار و منتظر تکه تکه شدن خودت و خانواده باش
  3
  11
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  از اول تاریخ پیدایش آخوند تا به امروز ، این جماعت زالو و تن پرور ، هر جا و هر وقت حرفی زدند ، روایت و حدیثی از اونجاشون درآوردند ، برای ک..گشادی و راحتی ، فقط و فقط منافع خودشون رو در نظر گرفته و اونرو قانون کرده اند ! مثل همین سهم امام و خمس و ذکات و کوفت و زهرمار !! جماعتی هستند که ژنشون پیوند عمیقی یا شیطان لعین داره !!
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  خمس و زکات در سیستم کثافت مفتخور اسلامی یعنی وجوه اسلامی،خمس یک پنجم (٢٠ در صد)، زکات یعنی یک هشتم ( ١٢/٥ درصد) ! ٣٢/٥ در صد تا اینجا!! اینها یکطرف، حالا میرسیم به مالیات یعنی اول ٣٢/٥ در صد بدین، خب، حالا که خوب دولا شدین ، مالیات وزارت دارایی، بعد سهم امام، رد مظالم، فطریه، سهم مردم مظلوم فلسطین، تا وقت که نگین ...خوردیم مسلمون شدیم افسارتون دست ماست!
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  ترجمه زورمون نمیرسه! یکم روانشناسی رو در کلمات در نظر بگیرید. حالا ببین دخترا با این ملاها چکار بکنند. اینا بعد از چند هزاره تو دهنشون خورده حالشون گرفتست. کلا یکی لیست انجام بده انجام نده تکراری دارند همون رو به مردم چند هزاره زور میکنن(چه شغل باحالی) الان بعد از چند هزار سال پیرو لیست میگه نمیکنم خداوکیلی شما جای اینها بودی چه حالی میشدی؟
  2
  6
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.