مرگ وکیل دادگستری دو ماه پس از آزادی؛ دادستانی بازهم علت مرگ را «خودکشی» اعلام کرد

 تصویری که از مریم آروین در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده استرادیو فردا: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان، علت درگذشت مریم آروین، وکیل دادگستری، دوماه پس از آزادی از زندان را «خودکشی با استفاده از فرآورده‌های دارویی» اعلام کرد.

محسن نیک‌ورز همچنین گفته این وکیل جوان، «در ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز سابقه یک فقره خودکشی ناموفق به دلیل مصرف دارو داشته که سوابق بستری و درمانی وی موجود است.»

آقای نیک‌ورز به علت اقدام به «خودکشی» این وکیل دادگستری و رابطه احتمالی «خودکشی» با فشارها در دوران بازداشت و بازجویی اشاره‌ای نکرد.

وی مدعی شده: «موج‌سواری رسانه‌های دروغ‌پرداز بر ماجراهای ساختگی، تازگی ندارد و به یقین این دروغ‌ها و شایعات به هیچ عنوان مورد پذیرش مردم قرار نخواهد گرفت.»

نیک‌ورز گفته که خانم آروین، پنجم آذرماه سال جاری بازداشت شده و پس از تحقیقات و جمع آوری مستندات، در ۲۲ آذرماه، قرار بازداشت وی تقلیل یافت و با معرفی کفیل آزاد شد.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان، پرونده آروین پس از صدور حکم قانونی از سوی دادگاه بدوی مورد اعتراض قرار گرفته و تاکنون در دادگاه تجدیدنظر در حال بررسی بوده است‌. وی از مشمولان عفو گروهی زندانیان بوده است.

این برای نخستین‌باز نیست که خبر درگذشت یکی از بازداشت‌شدگان، پس از آزادی از زندان، منتشر می‌شود.

در ماه‌های اخیر، جان باختن چند تن دیگر از بازداشت‌شدگان هم اندکی پس از آزادی از زندان خبرساز شده است
+15
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  شاهزاده رضا پهلوی و اینهمه روانشناس خارج کشور باید یک تیم گروهی برای مشاوره و روانکاوی گروهی این افراد ترتیب دهند. میشود برای اینها خط مستقیم درست کرد. روانشناسان در ایران در خطر هستند ولی این افراد این حداقل وظیفه انسانی خود را برای هموطنان خود میتوانند انجام دهند خرجی هم ندارد و هزار ابزار برای اینکار فراهم است. کار شاهزاده نیست ولی آدمهای تحصیل کرده افراد باید این پیشنهادها را بدهند. لعنت خیلی عصبانیم ما ایرانیها برای برنامه ریزی این چیز‌ها بسیار ضعیفیم.
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اینها خودکشی نمی کنند. توی زندان آخوندهای کافر حرامی بهشون داروهای پیشرفته چینی و مواد شیمیایی میدهند ، و در طی چند هفته اثر میگذاره و تدریجی باعث مرگ میشه. البته خیلیها هم خودکشی کردند بر اثر اینکه بهشون تجاوز میکنند و فیلم میگیرند و بعد تهدید میکنند که فیلمشون را پخش کنند.
  0
  26
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  این جنایات سپاه پاسداران ضد ایرانی انقلاب اسلامی در تاریخ ثبت خواهد شد.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.