رئیس سازمان سینمایی: اگر بعد از کشف حجاب حاضرید با حجاب بازی کنید، مانع نمی‌شویم

 محمد خزائیرادیو فردا:چند روز پس از آن‌که یک مدیر سازمان سینمایی وزارت ارشاد گفت تحریم‌کنندگان جشنواره حکومتی فجر حق فعالیت ندارند، رئیس سازمان سینمایی اعلام کرد مانع فعالیت «خانمی که کشف حجاب کرده‌ اما حاضر است با حجاب در یک فیلم حضور داشته باشد» نخواهند شد.

محمد خزائی، رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر همچنین حضور بازیگران در فیلم‌های تولیدشده در جمهوری اسلامی را نشانه «اعتقاد به نظام» دانست و مدعی شد «اگر بازیگران می‌خواستند سینما را تحریم کنند، در فیلم‌ها هم حاضر نمی‌شدند. حضور در این فیلم‌ها یعنی بازیگر می‌گوید من به این نظام اعتقاد دارم».

رئیس سازمان سینمایی در ادامه با اشاره به تحریم جشنواره از سوی برخی سینماگران اعلام کرد: «تحریم نشانه ضعف است. تمام کشورهای خارجی که دارند علیه جمهوری اسلامی تحریم‌هایی را اعمال می‌کنند، از سر ضعف‌شان است، چرا که نمی‌توانند رودررو با نظام جمهوری اسلامی باشند.»

این اظهارات رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد درباره تحریم در حالی بیان شده که جمهوری اسلامی نیز در اقدامی متقابل، اقدام به تحریم سازمان‌ها،‌ نهادها و افراد متعددی از کشورهای گوناگون و حتی ایرانی کرده است.

برگزاری چهل و یکمین دوره جشنواره فجر با چالش‌های متعددی همراه بوده؛ در این دوره سینماگران مطرحی در بخش مسابقه حضور ندارند و نشست‌های رسانه‌ای فیلم‌ها نیز عموماً بدون حضور بازیگران و عوامل سرشناس برگزار می‌شود.

چند روز پیش،‌ روح‌الله سهرابی، مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی، با انتشار یادداشتی، تحریم‌کنندگان چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر را تهدید کرد و گفت این افراد «مادامی که جمهوری اسلامی برقرار و چراغ سینمایش روشن است و جشنواره فیلم فجر در دایره فرهنگی و هنری‌اش برگزار می‌شود، نه باید فیلمی بسازند یا بازی کنند و نه در جشنواره‌ای شرکت کنند».

حالا اما، ‌رئیس سازمان سینمایی با لحنی متفاوت گفته است «این‌گونه نیست که ما کسی را مجبور کنیم و بگوییم شما حق ندارید کار کنید».

این در حالی است که مرداد امسال و پس از حواشی جشنواره کن و همچنین بیانیه برخی سینماگران که به «تفنگت را زمین بگذار» معروف شد، رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد از کار روی فهرستی از سینماگران ایران خبر داده بود که قرار است به‌‌ دلایل گوناگون از فعالیت در حوزه کاری خود منع شوند.

همان زمان،‌ محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی، نیز از اقدام سازمان سینمایی برای تهیه فهرست هنرمندان ممنوع‌شده از کار دفاع کرد و بار دیگر هنرمندان را تهدید کرد که اگر «خلاف منافع ملی کار کنند» یا علیه جمهوری اسلامی سخن بگویند، دچار ممنوعیت فعالیت هنری خواهند شد.
+5
رأی دهید
-56

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  اینا لطایف الحیلی است برای چسباندن ملت به دولت. برای همین آمار ملت رو دارن، کاملا تحت کنترلن این ملت. هنرمند مثل فرهادی مستقل برای خودش دفترودستک داره، اگه نمیتونی شغلت رو عوض کن.
  11
  3
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.