واکنش قابل تامل حسین دهباشی به پست توییتری شروین حاجی‌پور پس از دریافت جایزه گرمی

 سایت رویداد 24: شروین حاجی پور پس از دریافت جایزه گرمی پست توییتری منتشر کرد که حسین دهباشی به آن واکنش نشان داده است.

شروین حاجی پور پس از برد جایزه گرمی و اهدای جایزه او توسط جیل بایدن همسر جو بایدن، در پستی توییتری نوشت: «من و همه مردم ایران از این جایزه خوشحالیم، اما باید بگویم بخش زیادی از زندگی و شادمانی مردم ایران و منطقه توسط دولتی از بین رفته که همسر رئیس‌جمهور آن کشور این جایزه را به من اهدا کرده است. کاش این جایزه توسط یک شخصیت هنری به این اثر هنری اهدا می‌شد. کشور عزیزم را دوست دارم و اینجا خواهم ماند.»

حسین دهباشی پژوهشگر تاریخ در واکنش به این توییت نوشته «ترانه شروین حاجی پور اگر جایزه گرمی داشت، یاداشت اخیرش لایق «پولیتزر» است! اگرچه فقط یک خاورمیانه‌ای می‌داند که چرا!»


به گزارش رویداد۲۴ جایزه پولیتزر معتبرترین جایزه جهان در روزنامه‌نگاری و ادبیات و موسیقی (ترانه) است که در موارد بسیار از روزنامه‌نگاران و موسیقیدانانی که آزادی بیان ندارند، حمایت کرده است. دهباشی با انتشار توییتی تلویحا کنایه زده که شروین حاجی‌پور هنگام نوشتن این توییت آزادی بیان نداشته است!
+122
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  گذشته از اینگه ترانه شروین حاجی پور لایق بهترین جایزه هاست اما با این توثیت اخیر شروین حاجی پور فقط یک چیز بنظرم میرسه که ممکن است شروین حاجی پور تربیت شده خود طویله رهبری برای ایجاد چند دستگی بین نیروی های مردمی باشد که لط شهریورماه گذشته تا به امروز خستگی ناپذیر در احقاق شعار زن زندگی آزادی هستند(در این دوره زمانه نمیشه به کسی اعتماد کرد)
  169
  23
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  varied - ریزه، ترکیه
  دهباشی با انتشار توییتی تلویحا کنایه زده که شروین حاجی‌پور هنگام نوشتن این توییت آزادی بیان نداشته است!
  5
  81
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  آقای دهباشی ، همه دنیا مفهوم گفتار او را فهمیدن ولی به جو ایران واقفند ولی خود شما چی ؟ مسلما کارهات قابل ستایش است ولی ایا توانستی همه حرفهای خودت و واقعیت ها را بدون ترس عنوان کنی ؟ آیا خودت نمیدانی که مصاحبه شوندگان یا دروغ گفتن و یا از ترس مجبور بودن که واقعیت را نگویند ؟ اما خانم دهباشی ،با سپاس و آفرین از تمجید شما ، جایزه و یا پاداش توسط هر کسی داده شود از ارزش آن کم نمیشود ولی در چند سال اخیرا شاهد تغییر در آن برای بهترین ها بودیم . شروین پاداش خودش را قبلا توسط مردم ایران و هنرمندان دنیا گرفته بود
  10
  37
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  varied - ریزه، ترکیه
  کامنت شروین دقیقا کامنتی هست که من نوشتم موقع اعلام برندگیش توسط جیل بایدن. این جایزه و چندین جایزه دیگه حق شروین هست ولی اینکه زن کسی که سرش با اخوند تو یه اخور هست شروین را به عنوان برنده معرفی میکنه حقش نبود.
  5
  60
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  از همون اول من گفتم این سیرک زن زندگی آزادی ساخته و پرداختهء طویلهء خامنه ای و اسپانسرهای دولتی اش در خارج از کشور است، کسی قبول نکرد. وقتی سگِ حاجی پور بزنه و گربهء دهباشی برقصه معلومه صدای آهنگ از طویلهء خامنه ای داره درمیاد.
  86
  6
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Reza222 - سیدنی، استرالیا

  بگویید واکنش سپاه نه شروین اینقدر ساده نباشید. یعنی شروین جرات میکنه نظر واقعی رو بیان کنه. درصورتی که اسلحه رو جمجمش، ادبیات اوضع منطقه فقط از دهن کثیف سپاهی درمیاد
  4
  51
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پرنده ابی - لندن، انگلستان
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  کاکو ایناهمون بانده اصلاح طلبان.توهمین انگلیس اگه همین حرفومیزدی آدمو وسط خیابون کتک میزدن یافوحش میدادن.اگه بگی به سیاست کارندارم فوحش میدن.هرکی هستن یه بخش ازقدرتو دارن.
  13
  2
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  مهرداد2538 - تهران، ایران
  اگه جنبش عظیم زن زندگی آزادی سیرک بود مسلماً تو موجود نادان را می آوردند که جای دوست و دشمنت رو نشون بدی .مرگ بر جمهوری اسلامی و سایبریهای حامی
  2
  26
  ‌پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.