ادامه خشم طرفداران حاکمیت از اهدای جایزه «گرمی» به ترانه «برای» و شروین حاجی‌پور

صدای آمریکا: با اهدای جایزه «گرمی» در بخش «ترانه تاثیرگذار اجتماعی» به شروین حاجی‌پور و ترانه «برای» که به شعار اعتراضی مردم ایران در پنج ماه گذشته تبدیل شده است، طرفداران حاکمیت در فضای مجازی و در رسانه‌های رسمی به تخفیف این جایزه و تحقیر دریافت کننده جایزه پرداخته‌اند.

بعد از واکنش‌های تند کاربران موسوم به «ارزشی» در توییتر فارسی و فضای مجازی که بیشتر با تمسخر و تلاش در بی‌اهمیت نشان دادن این جایزه همراه بود، روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران روز سه‌شنبه خطاب به طرفداران ترانه «برای» نوشت : «همه شما بی‌فضیلت، نادان، گمراه و بازنده‌اید.»

روزنامه جوان جایزه گرمی را فاقد ارزش هنری و تخصصی دانست و با نادان و گمراه خواندن همه کسانی که از دریافت این جایزه توسط شروین حاجی‌پور خوشحال شدند نوشت: «مخاطبان این ترانه، ربات‌های لایک و ریت‌زن فضای مجازی بوده‌اند.»

روزنامه همشهری ارگان مطبوعاتی شهرداری تهران نیز اعطای جایزه گرمی به شروین حاجی‌پور برای ترانه «برای» را «بی‌اهمیت» خواند و نوشت: «طراحی دشمن مثل روز مشخص است. قرار نیست به اثری جایزه داده شود که ‌شأن و منزلت هنری دارد،‌ تنور اغتشاش در ذهن‌ها نباید خاموش شود و این روشی است برای روشن نگهداشتن آتش اعتراض.»

همزمان با این حملات رسانه‌‌ای،‌ شروین حاجی‌پور که بلافاصله بعد از دریافت جایزه گرمی در توییترش نوشته بود:« ما بردیم» روز سه‌شنبه در توییتی تازه نوشت: «من و همه مردم ایران از این جایزه خوشحالیم اما کاش این جایزه را از یک فرد هنری می‌گرفتم نه همسر رییس‌جمهور آمریکا که بخش زیادی از زندگی و شادی مردم ایران و منطقه توسط دولت همسرش از بین رفته است.»

این توییت، واکنش‌های فراوانی را در میان مخاطبان به همراه داشت که در این میان «برای این توییت‌های اجباری، برای این پست‌های اجباری، برای این متن‌های اجباری و برای این حرف‌های اجباری» بیشترین تکرار را داشت.

برخی کاربران هم نوشتند:‌ «جمهوری اسلامی از اعتراف‌گیری اجباری تا توییت‌گیری اجباری، خاک بر سرت.»

گفتنی است هیات داوران شصت‌وپنجمین دوره گرمی جایزه «آهنگ برای تغییر اجتماعی» را به ترانه «برای...» ساخته شروین حاجی‌پور از ایران تقدیم کرد. شصت‌وپنجمین مراسم اهدای جوایز آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط که به «گرمی» شهرت دارد، یکشنبه ۵ فوریه در لس‌آنجلس برگزار شد. سایت آکادمی گرمی پیش از برگزاری مراسم، آهنگ «برای» را به ‌عنوان سرود غیررسمی معترضان علیه حکومت ایران معرفی کرده بود.

علی خامنه‌ای در دومین موضع‌گیری خود درباره اعتراض‌های سراسری در ایران در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز چهارشنبه، ۲۰ مهر گفته بود که دشمنان او و نظام از نفوذ «سرود سلام فرمانده» در بین «ده‌ها میلیون جوان در سراسر منطقه و جهان» ناراحت بودند و به همین دلیل به دنبال «ایجاد اغتشاش» رفتند.
+139
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید !! امروزه دنیا براحتی خیر رو از شر و خوبی رو از بدی تمیز و تشخیص میده و این تنها یک انتخاب ساده از خیر و نیکی بود !!
  5
  155
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  بقول مموتی اب را بریزید همانجا که میسوزد و جیلیز و ویلیز میکند چون بدجوری بوی ماتحت سوخته میاد.
  5
  151
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  آی که چقدر طرفداران ک. مشنگ و تهی مغز ولایت به خاطر یه جایزه دارن میسوزن😂. ولی بسوزین تا اونجاتون پاره شه. مطمئنم که اگر همین جایزه رو به همین ک. شعره سلام فرمانده میداند این نخود مغزهای بیشعور ولایت ماتت دنیا رو پاره میکردن و با گ. خوری خیلی زیاد همه جا داد میزدند که ارزشش بی نهایته😂.
  4
  49
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  این آهنگ سگش شرف داره به سلام درمانده مگه نه فاطی کابلی (با پوزش از سگ وفادار)
  4
  43
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  این جمله را زیاد جدی نمی‌‌گیرم. چه بگوید ؟ تشکر خانم بایدن. ویکتور خارا که نیست. جوانی که با یک شعر دنیا را عوض کرد. یک نمونه نشان دهید.بله ویکتور خارا داشتیم بوب مارلی. پینک فلوید .ولی همه کم یا بیش عقیدتی بودند.وابسته به این و آن. این جوان به معنا واقعی خلقی بود. از میان مردم. افسوس آنها که سینه خلق را به سینه می‌‌زنند. سکوت و سکوت . هیچ. یادشان رفته چگونه در سال ۵۷ با "والا پیامدار محمد " از فرهاد دو نسل را نابود کردند. پاپ اسلامی با چاشنی ویکتور خارا یک کمی سالار شهدا . روضه اسلامی. چه نهره می‌‌کشیدند ؟ چه عشقی‌ می‌‌کردند زمانی که فرهاد به سبک بوب بارلی "عمیق و با صدا گلو سیگاری فریاد می‌‌زد "والا پیامدار مهمییییییییییید". خلقی بود که غش می‌‌کرد. اسلامی بود وگرنه کرست هم به طرف او پرتاب می‌‌کردند. بدین گونه انتقام از نسل ۸۰ اتی می‌‌گیرند.چون نه فریاد زد. مرگ بر امپریالیست. مرگ بر اسراهیل .مرگ بر این و آن و زنده باه خلق فلسطین. هنوز به اتحاد سرخ و سیاه شک دارید؟
  4
  36
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  نه تنها طرفداران حاکمیت. قبله ۵۷ هم .فحش نمی‌‌دهند ولی سکوت یک آقا هم دیروز از خارکف نوشت. موزیک لوس و بی‌ هنر. دلیل هم این بود که موزیک برا موزیک باشد و استفاده سیاسی نشود. می‌‌گوید نادان حافظه کم دارد.همین است. در طول تاریخ بشری چقدر خواننده داشتیم که سیاسی خواندند و هنوز هم می‌‌خوانند؟ باب دلن. بوب مارلی. پینک فلوید. ویکتور خارا این‌ها را در میدان فوتبال سانتیگو شیلی با تبر دستش را قطع کردند تا دیگر گیتار نزند، توی همین مملکت خودمان "والا پیامدار محمد" از فرهاد سیاسی نبود؟ هرچه کمونیست بود به زیر عبای امام پرتاب کرد. گنجشکک اچی ماچی چه بود ؟ سیاسی نبود ؟ هر هفته جمعه از آسمان خون می‌‌بارد چی‌؟ اهنگران چی‌ ؟ که با مزخرفترین شیوه ترانه سراهی "موزیک مینی بوسی لمپنی بین راه" مانند ممد نبودی ببینی‌ ۱۰‌ها هزار جوان ۱۲ ساله را به سلاخ خانه جبهه جنگ ایران و عراق فرستاد. به این که رسید،نباید سیاسی باشد. همان اهنگران برا شما خوب است که برا لنین سنیه بزنید
  4
  32
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  شعر وسرود انقلابی زایده افکار وتصورات عمومیست کما اینکه شورش ۵۷ هم مملو از سرودهای انقلابی زمان خودش را داشت وهم اینک سرود برای شروین حاجی پور دقیقا از بطن جامعه تحت ستم ملایان بر خواسته وبنیاد این رژیم منحوص اقتدار طلب وتمامیخواه را نشانه گرفته درود بر مردم آزاده وسلام بر زن زندگی آزادی.
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  به کوری چشم حرمزاده ها.
  4
  18
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  از خشم شما خوشحالیم. حرا…زادگان سایبری سایت کجا هستند بیان زر زر کنند بهشون بخندیم؟
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  اینو بخاطر حسادتشونه ،. مثل حسادت که به فرهادی کردن وقتی اسکار گرفت، نه اینکه باخته باشن، شایدبیشتر بردن چون این ترانه غمه،مثل مخدره ، می گفتن دین افیون توده هاست اینم همینطور، ، چون هیچ راه حلی ارائه نمیدن
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.