دعوت از اپوزیسیون ایران به جای مقامات رژیم در کنفرانس امنیتی مونیخ

کنفرانس امنیتی مونیخ قرار است همزمان با سالگرد آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین از 28 تا 30 بهمن در آلمان برگزار شود العربیه: کریستو هویزگن، مدیر کنفرانس امنیتی مونیخ، از دعوت اعضای اپوزیسیون جمهوری اسلامی به جای مقامات این رژیم خبر داد.

هویزگن، دوشنبه 17 بهمن به برنامه پادکستی «گلوبال اینسایدر» که یکی از برنامه‌های وب‌سایت «پولیتیکو» است، گفت که اگرچه مدیران پیشین این کنفرانس بر دعوت مقامات جمهوری اسلامی به این بزرگ‌ترین رویداد امنیتی جهان تاکید داشته‌اند، اما به‌دلیل «نقض قوانین بین‌المللی و حمله وحشیانه سپاه پاسداران و پلیس ایران به مردم این کشور»، هیچ دعوت‌نامه‌ای برای مقامات جمهوری اسلامی ارسال نشده است.

به گفته مدیر کنفرانس مونیخ، تصمیم‌گیرندگان این کنفرانس از دعوت روسیه به این نشست نیز خودداری کرده‌اند زیرا نمی‌خواهند که کنفرانس امنیتی مونیخ به تریبونی برای تبلیغات روسیه تبدیل شود.»

کنفرانس امنیتی مونیخ قرار است همزمان با سالگرد آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین از 28 تا 30 بهمن در آلمان برگزار شود. به گفته سازمان دهندگان این نشست، رهبران بیش از 45 کشور جهان از جمله 50 وزیر خارجه و 30 وزیر دفاع به پنجاه و نهمین دوره کنفرانس سالانه امنیتی مونیخ دعوت شده‌اند.

هویزگن نام اعضایی از اپوزیسیون ایرانی که به این کنفرانس دعوت شده‌اند را اعلام نکرده، ولی اعضای اپوزیسیون روسیه که به کنفرانس امنیتی مونیخ دعوت شده‌اند، میخائیل خودورکوفسکی، گاری کاسپاروف، دمیتری موراتوف و نیز همسر الکسی ناوالنی، زندانی سیاسی سرشناس هستند.

در سال‌های گذشته همیشه وزرای خارجه جمهوری اسلامی در این نشست دعوت می‌شدند. سال گذشته نیز، با وجود مخالفت‌های بسیار، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در کنفرانس مونیخ شرکت کرد.

تحلیل‌گران می‌گویند که دعوت از اپوزیسیون کشورهای ایران و روسیه، به جای مقامات دولت‌های این دو کشور در شرایط کنونی می‌تواند امکان همکاری گروه‌های اپوزیسیون و همبستگی جهانی با جنبش اعتراضی مردم ایران را تقویت کند.
+317
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک

  کار درست هم همینه که برای آینده ای برنامه ریزی کنن که افرادی در ایران راس امور کشور باشن که بشه باهاشون کار کرد نه حکومتی که بجای پیشرفت تنها به فکر ساخت بمب و موشک و رواج شیعه گری و سرمایه گذاری در نیروهای نیابتی برای ایجاد ترس در منطقه باشه
  11
  111
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  وای چه جِلِزو و ویلیزی درست کردند واسه رژیم !! با یک تُن یخ هم آقا دائیهاشون خنک نمیشه !!
  8
  52
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  هههههههههههه، اروپا هههههه گشنه های دزد
  50
  10
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خر سوار سابق - آلبک، آلمان

  دوستان درود. منهم یک مالباخته از جمهوری ننگین اسلامی هستم. با وعده‌های دروغین خاتمی اندوخته خودم را به ایران بردم وبرای حدود بیست نفر (خوانواده )ایجاد اشتغال کردم و به دلایل معلوم الحال پس از ورشکستگی مابقی پول را در بانک گذاشتم. با قطع ایترنت ظرف چهارماه گذشته حدود چهارصد میلیون تومان‌ خسارت دیدم. آیا میتوانیم اشخاصی که داستان مشابه با من دارند با پیدا کردن وکیلی از جمهوری آخوندی شکایت و درخواست دریافت خسارت کنیم؟؟؟
  3
  23
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  خر سوار سابق - آلبک، آلمان
  آقا چه دل خوشی داری!!! از اینها میخوای پیش کی شکایت کنی؟ خارج از ایران که هر حکمی بدهند بدتر از تحریم که آمریکا و اروپا بهشون تحمیل کردند که نیست خوشحال باش که بیخودی نیافتادی گوشه زندان و داری نفس میکشی
  4
  13
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  اینو برای اپوزیسیون سوریه هم گذاشتن۱۰سال پیش، ولی بیفایده بود چون خود اپوزیسیون باهم دعوا دارن. این به اون فحش میده اون به این،البته سران نه،بلکه پیروان، یعنی باید۹میلیون ایرانی خارجی رو دعوت کنی،
  2
  1
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خر سوار سابق - آلبک، آلمان
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  امثال من در اروپا زیاد هستش. فقط بایستی همت کنیم و با اتحاد جمعی حق وحقوق مون را با گرفتن وکیلی در اروپا از آخوندها شکایت کنیم.
  1
  3
  جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.