ابوالفضل قدیانی: اصلاح‌طلبان به میرحسین موسوی بپیوندند و از جمهوری اسلامی عبور کنند

 ابوالفضل قدیانیرادیو فردا: ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی ساکن ایران، با اشاره به بیانیه اخیر میرحسین موسوی، از نیروهای اصلاح‌طلب این کشور خواست به آقای موسوی «تأسی کرده و عبور خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کنند.»

آقای قدیانی در یادداشتی در این زمینه افزود: «چون اکثریت قاطع آنان [اصلاح‌طلبان] به درستی به این نتیجه رسیده‌اند که این نظام غیرقابل اصلاح است.»

این فعال سیاسی بیانیه اخیر میرحسین موسوی را «نقطه عطفی در جنبش دمکراسی‌خواهی ایران» توصیف کرد و نوشت که نخست‌وزیر پیشین جمهوری اسلامی «شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد».

روز شنبه، آقای موسوی، از رهبران «جنبش سبز» که همچنان در حصر به سر می‌برد، با انتشار بیانیه‌ای خواستار برگزاری همه‌پرسی «آزاد و سالم» در ایران و گذار از جمهوری اسلامی شد.

پس از آن، هفت زندانی سیاسی سرشناس و همچنین جمعی از نواندیشان دینی و چهره‌های جریان «ملی مذهبی» از این بیانیه حمایت کردند.

آقای قدیانی در یادداشت خود نوشته است: « به نظر من به همین دلیل قاطع یعنی پایگاه نداشتن نظام جمهوری اسلامی در میان ملت، نظام محکوم به فروپاشی است.»

او افزود: «این نظام به ریاست علی خامنه‌ای، خود‌کامه‌ قدرت‌پرستِ ایران باید فرو بپاشد در غیر این صورت کشور نابود خواهد شد؛ البته بخش مهمی از کشور توسط این نظام و ولی فقیه‌اش از بین رفته و مابقی آن هم نابود خواهد شد.»

درخواست قدیانی برای پیوستن نیروهای اصلاح‌طلب به موسوی برای گذار از جمهوری اسلامی در حالی است که محمد خاتمی روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای بر ضرورت «اصلاحات» در ایران تاکید کرد.

با این حال، حتی خود آقای خاتمی اذعان کرده که «هیچ نشانه‌ای از تمایل حاکمیت به اصلاح و پرهیز از اشتباهات گذشته و حال مشاهده نمی‌شود»
+17
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  این اصلاح طلبان وسط بازند. اصولگرایان صد رحمت به اینها دارند حداقل مثل اصلاح طلبان تا این حد دو رو نیستند
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  "وسط باز" اسم جدیدی است برای حذف جریان میانه رو. باید به هوش بود که حذف جریان میانه رو به معنای رواج فاشیسم است! در ضمن باید این را هم در نظر گرفت که همواره در طول تاریخ فاشیسم در بستر حمایت گسترده مردمی برابر قدرت حاکم متولد شده و در نهایت پس از کنار زدن قدرت حاکم گریبانگیر خود مردم شده! این سناریو بارها و بارها در تاریخ تکرار شده و اینبار نمیتواند یک استثنا باشد!
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.