تظاهرات در سنندج، آتش زدن تبلیغات حکومتی در پایتخت و دیگر شهرها

 معترضان بنر علی خامنه‌ای در کرج را به آتش کشیدندمناطق مختلفی از شهرهای تهران، مشهد، کرمان، اراک، کرج و کرمانشاه شامگاه دوشنبه هفدهم بهمن ماه شاهد سردادن شعارهای شبانه و ضد حکومتی، پخش آهنگ «برای» شروین حاجی‌پور و به آتش کشیدن بنرهای تبلیغات جشن حکومتی «دهه فجر»، از جمله بنرهای حاوی تصویر علی خامنه‌ای، بودند.

در سنندج نیز جمعی از معترضان با افروختن آتش و سردادن شعارهای ضد حکومتی ضمن برپایی تظاهرات خیابانی اقدام به بستن بلوار ارشاد کردند که ساختمان «زندان مرکزی سنندج» و مقر یگان‌های امنیتی امام علی نیروی زمینی سپاه پاسداران در آن قرار داد.

در جریان اعتراضات خیابانی دوشنبه شب سنندج، معترضان همچنین شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند.

مناطق مختلفی از شهر تهران نیز شامگاه دوشنبه هفدهم بهمن ماه شاهد شعارهای شبانه ضد حکومتی و پخش آهنگ «برای» شروین حاجی‌پور بود که یک‌شنبه شب در جریان اهدای جوایز گرمی، برنده جایزه بهترین «آهنگ برای تغییر اجتماعی» شد.

جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده و همسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، با حضور در این مراسم نام شروین حاجی‌پور را به عنوان اولین برنده جایزه بخش جدید جوایز گرمی یعنی «آهنگ برای تغییر اجتماعی» اعلام کرد.

شهرک اکباتان در غرب تهران از جمله مناطقی است که شامگاه دوشنبه بعد از شعارهای شبانه شاهد پخش آهنگ «برای» همراه با سردادن شعار «زن، زندگی آزادی» بود.

ویدیوهای اعتراضات شبانه اکباتان نشان می‌دهد که صدای شروین حاجی‌پور در اکثر بلوک‌های این شهرک طنین‌انداز شد و در برخی بلوک‌ها نیز ساکنان شهرک اکباتان اقدام به همخوانی ترانه «برای» کردند.

در مناطق دیگر شهر تهران از جمله منطقه صادقیه، خیابان دامپزشکی، شریعتی، سعادت‌آباد، شهرک باقری، و تهرانپارس نیز شماری از معترضان ضمن سردادن شعارهای شبانه علیه جمهوری اسلامی، اقدام به پخش آهنگ «برای» شروین حاجی‌پور از داخل خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی کردند.

گزارش‌ها حاکی است که همچنین جمعی از مردم معترض در نقاط مختلف شهر تهران دوشنبه شب اقدام به آتش زدن تبلیغات جشن حکومتی «دهه فجر» کردند. معترضان از جمله در اتوبان همت، یک بنر بزرگ تبلیغات جشن حکومتی را که در سراسر عرض اتوبان نصب شده به آتش کشیدند و همزمان خودروهای عبوری با بوق‌های ممتد از این اقدام استقبال کردند.
شهر کرج هم دوشنبه شب شاهد شعارهای شبانه و همچنین به آتش کشیدن تعدادی از بنرهای تبلیغات حکومتی بود. از جمله بنرهای به آتش کشیده شده در کرج، بنری حاوی تصویری بزرگ از علی خامنه‌ای همراه با بخشی از سخنان او درباره ۲۲ بهمن بود.

مناطقی از شهر مشهد نیز شامگاه دوشنبه شاهد سردادن شعارهای شبانه از سوی مردم معترض و همچنین به آتش کشیدن بنرهای تبلیغات جشن حکومتی «دهه فجر» بودند.

این در حالی است که خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، روز چهاردهم بهمن ماه از قول محسن داوری، فرماندار مشهد خبر داده بود که دو نفر به خاطر آتش زدن «بنرهای تبلیغات دهه فجر» در خیابان خیام این شهر بازداشت شده‌اند.

با این حال شامگاه دوشنبه، معترضان در چند منطقه شهر مشهد بار دیگر بنرهای تبلیغات جشن حکومتی نصب شده در کنار خیابان و همچنین بنرهای نصب شده بر پل عابر را به طور همزمان و با سردادن شعار «برای شهیدان و مجیدرضا رهنورد» به آتش کشیدند.

مناطقی از شهرهای اراک و کرمانشاه هم شامگاه دوشنبه شاهد شعارهای شبانه ضد حکومتی و آتش زدن بنرهای تبلیغات جشن حکومتی «دهه فجر» از سوی معترضان بودند.

در کرمان نیز معترضان شامگاه دوشنبه هفدهم بهمن ماه چند بنر تبلیغاتی جشن حکومتی «دهه فجر» را در مناطق مختلف این شهر همراه با سردادن شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» و «مرگ بر خامنه‌ای» به آتش کشیدند.
+109
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  هنوز یک شخص سالم و قابل اعتماد مردم که در جنایات و فساد حکومت اسلامی دست نداشته است بعد از تمام این سالها پیدا نشده است. اسلام دین محبوب دزدها و آدم کشان است
  17
  57
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  بایستی سرنگونی رژیم کثیف اسلامی را قبل از نابودی کشورمان بدست احمق ها و بیسواد ها و جنایتکاران این حکومت عملی بکنیم. پیروزی با ماست
  16
  61
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  مرگ و لعنت بر جمهوری فاسد ملاها و حامیان بیشرفشان
  1
  15
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خامنه ای منفورترین رهبر در بین رهبران جهان است . عکس تبلیغتی خامنه ای منفور در شهر و اویزان باشد حتما" به اتش کشیده می شود.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  اینا شب آتیش میزنن صبح میرن صف بانک، دوباره پول میریزن توی جیب آخوندا حواله ماشین ثبت نام کنن و ملک و املاک شمال و ترکیه اون طرف قطب هم شده بگردید چیزی مونده. اول باید حرص خودتون رو آتیش بزنین.اون آخوند بکمک حرص شماست که شما رو به بند کشیده
  2
  8
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.