سوتی عجیب بذرپاش با انتشار تصویر دختران نونهال با خامنه ای و نوشتن کلمه «خانه پدری»

سایت رویداد 24: صفحه منتسب به مهرداد بذرپاش وزیر جوان دولت در توئیتر با انتشار یک تصویر از دیدار دختران نونهال با رهبر  در توییتی نوشت:خانه پدری

 این توئیت احساسی با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی همراه بوده و موجب تمسخر وی شد. کج سلیقگی و بی توجهی وزیر تازه کار باعث شد تا برخی این توئیت را دستاویز حمله و هتاکی به رهبر قرار دهند.

به گزارش رویداد۲۴ فیلم خانه پدری فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی کیانوش عیاری محصول سال ۱۳۸۹ ایران است. این فیلم که در دی ۱۳۹۳ اکران آن آغاز شده بود به دلیل وجود یک صحنه خشن با مشکلاتی در اکران روبرو و در روز اول اکران عمومی از پرده پایین کشیده شد. اما پس از پنج سال فیلم خانه پدری با اصلاحاتی جزئی و با رده‌بندی سنی بالای ۱۵ سال در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۸ مجدداً در سینما‌های ایران اکران شد.

این فیلم که قصه اتفاق‌های یک خانه قدیمی را از سال ۱۳۰۸ (اوایل حکومت رضا شاه) تا ۱۳۷۹ روایت می‌کند با بازیگرانی همچون متین کتکی، مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی، نازنین فراهانی و… در چند اپیزود ساخته شده و مسائل و مشکلات زنان ایران را در هفتاد سال اخیر به تصویر کشیده‌است.

داستان فیلم روایت یک خانواده است که دختر خانواده به واسطه سوءظن رابطه نامشروع با جوانی از سوی پدر و برادرش در زیرزمین کشته و چال می‌شود و این شروع یک داستان پر پیچ و خم در سه دوره زمانی است.مخالفان و منتقدین این فیلم، بر این عقیده هستند که این فیلم تصویری خشن و نادرست از ایران و فرهنگ ایرانی نشان می‌دهد. این درحالی است که بسیاری معتقد هستند که این سنت و فرهنگ تا همین حالا هم در برخی از خانواده‌ها و شهر‌های ایران وجود دارد و باعث مرگ دختران کشورمان می‌شود.
+119
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران
  خوبه ننوشت حمام منصوری . مرگ بر خامنه ای مفعول .
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.