جمیله علم‌الهدی: اعتراضات «جنجال» آمریکا برای فرستادن «تروریست‌ها» به خیابان بود

 جمیله علم‌الهدی، همسر ابراهیم رئیسیرادیو فردا: جمیله علم‌الهدی، همسر رئیس‌جمهور ایران، اعتراضات سراسری چند ماه اخیر کشور را «جنجال آمریکا برای ارعاب و هراس‌افکنی» توصیف کرد و معترضان خیابانی را «تروریست» خواند.

خانم علم‌الهدی در گفت‌وگو با شبکه خبری روسی «راشا تودی» گفت: «جنجالی که بر سر موضوع مرحوم مهسا امینی در کشور رخ داد، چیزی جز ارعاب و هراس‌افکنی از سوی آمریکا نبود.»

همسر ابراهیم رئیسی همچنین ادعا کرد هدف آمریکا اثبات این موضوع است که بگوید «من به شما نزدیکم و می‌توانم تروریست‌ها را به خیابان‌های شما بکشم و ماشین‌ها را در خیابان‌های شما به آتش بکشم».

علم‌الهدی درباره «تروریست‌‌های در خیابان» توضیح نداد و با گذشت چهار ماه و نیم از شروع اعتراضات «زن زندگی آزادی» نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی هنوز هیچ سندی از حضور «تروریست‌ها» در میان مردم معترض منتشر نکرده‌اند.

پس از آغاز اعتراضات سراسری در ایران در پی کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت پلیس گشت ارشاد، مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای همواره تلاش کرده‌اند این اعتراضات را تماماً به عوامل خارجی نسبت بدهند و آمریکا را به «طراحی» آن متهم کنند.

در واکنش به این اظهارات، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، پیشتر گفته بود که جمهوری اسلامی «با مشکلاتی که خودش ساخته، مواجه است» و اعتراضات «بسیار قدرتمند» جاری در ایران اساساً به آمریکا یا هیچ عامل خارجی مربوط نیست.

به گزارش سایت حقوق بشری هرانا از ۲۶ شهریور تا ۱۶ بهمن، در جریان سرکوب اعتراضات مردم، دست‌کم ۵۲۷ معترض از جمله ۷۱ کودک کشته و بیش از ۱۹ هزار و ۶۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

با وجود این موج گسترده سرکوب و اعدام چهار معترض تاکنون، مقامات جمهوری اسلامی سعی دارند با «اغتشاشگر» و «تروریست» خواندن معترضان بر این اقدامات خشونت‌آمیز و مرگبار خود سرپوش بگذارند.

با این حال در ماه‌های گذشته ویدئوهای بسیاری از حضور گسترده نیروهای مسلح حکومتی در شهرهای مختلف منتشر شد که نشان می‌داد به‌صورت هدفمند اقدام به شلیک مستقیم به معترضان و تخریب اموال شخصی و عمومی می‌کردند.
+2
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  یکی این عجوزه را خفه کنه
  0
  19
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  تو یکی خفه شو پاانداز جونده !! خونه های عشق و حال عربها در مشهد زیاد از حد مقدس رو واسه بابای الدنگت بگردون و زِر زیادی نزن ! .... !
  0
  21
  ‌سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.