الشرق الاوسط: بازگشت غافلگیرکننده آمریکا به عملیات نظامی مستقیم در ایران

زیتون: «الشرق الاوسط» می‌گوید هدف از حمله پهپادی هفته گذشته به تاسیسات نظامی وزارت دفاع در اصفهان «بیش از آن که اعلان جنگ باشد ارسال یک پیام بود.»

این روزنامه معتبر جهان عرب می‌نویسد:«مانور‌های هفته گذشته آمریکا و اسرائیل به وضوح علیه ایران و شامل آموزش برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای بودند.»

به نوشته شرق الاوسط، ایالات متحده پس از شکست در عملیات آزادسازی کارکنان سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۸۰ میلادی، از انجام حملات مستقیم اجتناب کرده و در عوض پاسخ از راه دور و انجام حملات انتقام جویانه را برگزیده بود.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد:«چهار دهه پس از این وقفه بازگشت به شیوه عملیات نظامی علیه ایران به همان اندازه غافلگیر کننده بود.»

شرق الاوسط می‌نویسد:«آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از میان تمام گزینه‌هایی که در اختیار داشتند پهپاد‌هایی را برای هدف قرار دادن کارخانه تولید پهپاد در اصفهان انتخاب کردند.
+138
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  هیچ درگیری نخواهد بود ج ا برای مردم ایران یک نکبت در حد مغول است و برای اینها یک نعمت است. چرا نخوانشون؟ واقعا ضرر ج ا برای اینها چیه؟
  6
  194
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  romano - تهران، ایران
  شما چرا چسبیدید به مغول - مغولان ضد اسلام بودند شما هنوز اینرا درک نکردید ارغون ایلخانی قصد حمله به مکه داشت که توسط تروریستهای اسلامی مسموم شد و مرد
  5
  34
  دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  امیدوارم بزودی مردم ایران بتوانند اسلام به خلا ریخته سیفون بکشند هرچه بدبختی مردم ایران است از مذهب و در راس آن از اسلام است هر حکومتی(به غیر از کمونیسم و مذهب ) چه با حمله نظامی نیروی خارجی و یا بدون آن در ایران آزاد سرکار بیاید مردم می پذیرند
  3
  53
  دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  romano - تهران، ایران
  جمهوری نکبت اسلامی ارزش و اعتبار اسراییل(بعنوان مظلوم ) را در جهان تثبیت کرد
  1
  31
  دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.