محمدرضا باهنر: قدری تردید دارم امام گفته باشند اسرائیل باید از بین برود

جماران نوشت: باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه «حضور» گفت: ما تا میانه سال ۸۵ مواظب ایران هراسی دنیا بودیم. باهنر: بله؛ اما متأسفانه از سال ۸۵ به بعد آن آقای رئیس جمهور آمد هولوکاست و این مسائل را مطرح کرد که بعد هم گفتند قطعنامه‌ها ورق پاره است و این حرف‌ها... من می‌خواهم بگویم ما یک مقداری در این ۲۰ سال اخیر از مسئله خنثی کردن ایران هراسی غفلت کردیم و شاید بعضی جاها برخی مقامات ما بنزین ریختند روی آتش ایران هراسی. عوض اینکه آب بریزند و توضیح بدهند در دنیا که ما اهل جنگ و خصومت و اهل لشکر کشی نیستیم و اهل دفاع از مظلوم هستیم.

    امام (ره) به اصولی که اعتقاد داشتند، ذره‌ای کوتاه نمی‌آمدند. مثلاً در اعلام حکم اعدام سلمان رشدی، یک عده در دولت بحث کردند که این خلاف منافع سیاست خارجی ما هست و فلان. امام (ره) فرموده بودند اصلاً مقامات رسمی روی این مسئله موضع نگیرند. اگر هم در خارج از کشور چیزی گفتند، بگویند آن طلبه گفته است. جمهوری اسلامی لازم نیست موضع بگیرد که سلمان رشدی قتل واجب است. بگذریم که بعدها آقای صانعی در مجموعه ۱۵ خرداد جایزه تعین کردند.

    حتی من قدری تردید دارم که امام گفته باشند اسرائیل باید از بین برود. یک زمانی هم در شورای دفاع بحث شد که این، موضع نظام جمهوری اسلامی باشد یا نه؟ که حضرت امام (ره) فرمودند بگویید نه، آن طلبه گفته است. چون آن موقع می‌گفتند امام فرموده است صدور انقلاب و در بیرون از کشور، ایران‌هراسی راه انداخته‌ بودند که ایران با توپ و تانک و لشکرکشی می‌خواهد انقلاش را صادر کند. امام توضیح دادند که ما اگر می‌گوییم صدور انقلاب، منظور صدور فرهنگی، اعتقادی، صدور فکری است، نه صدور نظامی.

    از اول انقلاب آمریکا و صهیونیست‌ها و مخالفین یک ترفندی داشتند که ایران‌هراسی را در دنیا تبلیغ می‌کردند و می‌خواستند همه را از ایران بترسانند. تا میانه سال ۸۰ ـ ۸۵ روی این مسئله مراقبت جدی داشتیم که ایران هراسی را نگذاریم در دنیا رشد کند و به اصطلاح آب می‌ریختیم روی آتش و می‌گفتیم که طرفدار صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز هستیم. حتی در چشم‌انداز بیست ساله، در سال ۸۴ تیم مجمع بحث کردند و آقا ابلاغی کردند که چهار فراز دارد. یکی از فرازهایش تعامل سازنده با همه کشورهای دنیا به استثنای رژیم صهیونیستی بود. یعنی هیچ کشور دیگری را استثنا نکردیم. اصلا، چشم‌انداز را آقا ابلاغ فرمودند. ما پیشنهاد کردیم به ایشان. چشم‌انداز جزو ابلاغیه‌های رسمی کشور است.

  ما تا میانه سال ۸۵ مواظب ایران هراسی دنیا بودیم. باهنر: بله؛ اما متأسفانه از سال ۸۵ به بعد آن آقای رئیس جمهور آمد هولوکاست و این مسائل را مطرح کرد که بعد هم گفتند قطعنامه‌ها ورق پاره است و این حرف‌ها... من می‌خواهم بگویم ما یک مقداری در این ۲۰ سال اخیر از مسئله خنثی کردن ایران هراسی غفلت کردیم و شاید بعضی جاها برخی مقامات ما بنزین ریختند روی آتش ایران هراسی. عوض اینکه آب بریزند و توضیح بدهند در دنیا که ما اهل جنگ و خصومت و اهل لشکر کشی نیستیم و اهل دفاع از مظلوم هستیم
+4
رأی دهید
-135

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  شیطون تو هم فهمیدی زِر مفت زدن هزینه داره !؟ حالا خیالی نیست و مجلس بی ریا ، خجالت نکش و یکی یکی بگو و تردیدهاتون به یقین تبدیل کن !!
  2
  70
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  عقب نشینی از شعارهای قبلی ، مشابه قلعه حیوانات .
  9
  56
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  محمداسماعیلی - ایران، ایران

  به قول ناهید: دیگه دیره! دل اسیره!
  9
  32
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  و البته حضرت امام خیلی غلط کرد که چیز اضافی خورد. مردک ماله کش!
  1
  35
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  تردیدی نیست که قوم بنی اسرائیل یهود از هدایت شدگان و اهل کتاب هستند. چه بسا که در ولایت هم کنیسه و آداب خود را بجا می‌آورند. همچنان بدنی که بیمار و ویروس‌زده می‌شود، باید بیماری را از بین برد، نه کالبد را. امام راحل رضوان‌الله هم به همین موضوع اشاره کرده‌اند. بعد عده‌ای از کلام ایشان از برای مقاصد خود سوءاستفاده می‌کنند.
  27
  13
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  با رزمایش اخیر اسرائیل و آمریکا ، کی بود کی بود ، من نبودم شروع شده . اگر او چنین حرفی را به صراحت نگفته پس شعار دیوارهای ایران ، پنل ها در تظاهرات و پرسش های امتحانی دروغ دیگرتان بود ؟ این چه انسان احمقی بود که هر سخن خصوصی او را شعار تظاهرات میکردند و او خاموش بود ؟ این تردید شما الان بوجود آمد یا سالها قبل ؟
  3
  15
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  کاملا موافقم. امام فرمودند ایران باید از بین برود
  1
  13
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  اصولا امام به گور یکی از پدراش خندید که بخواهد در این خصوص اظهار نظر کند! مرتیکه مفتخور بیسواد!
  1
  18
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  فردا هم میگید کمی تردید داری امامتون بچه ادمه
  1
  10
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.