استعفای مربی ایرانی اتلتیکوکامرشیال پس از «تروریست» خطاب شدن از سوی هواداران

ایران وایر: «کوشا دلشاد» مربی ایرانی تیم فوتبال اتلتیکو کامرشیال برزیل تنها دو روز پس از انتخاب به عنوان سرمربی‌ این تیم استعفا داد. کناره‌گیری دلشاد پس از آن صورت گرفت که هواداران این تیم وی را «تروریست» خطاب کردند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، کوشاد دلشاد در ۳۱ ژانویه امسال به جای «ژوزه کارلوس آمارال» سرمربی سابق اتلتیکو کامرشیال انتخاب شده بود.

تیم اتلتیکو کامرشیال برزیل یک تیم منطقه‌ای است و در لیگ دسته دوم ایالت پیائو بازی می کند. این تیم بعد از شش هفته، تنها سه امتیاز کسب کرده و به همین دلیل کارلوس آمارال را برکنار کرده بود.

وبسایت revistaforum برزیل گزارش کرده که شعارهای «بیگانه هراسانه» هواداران اتلتیکو علیه کوشا دلشاد و «تروریست» خطاب کردن این مربی ایرانی باعث شد تا دلشاد ۲ روز پس از آغاز فعالیتش از این تیم استعفا دهد.

این شعارها در حالی علیه این مربی ایرانی سر داده شده که صفحه اینستاگرام وی نشان می‌دهد که او از اعتراضات سرارسی ایران علیه نظام جمهوری اسلامی حمایت کرده است.

کوشا دلشاد در واکنش به شعارهای هواداران این تیم گفته «فکر نمی‌کنم مربی‌ای که باشگاهی را در منطقه سقوط تحویل می‌گیرد فقط با دو روز تمرین، معجزه کند. این مربی سزاوار توهین های تعصب آمیز و بیگانه هراسانه مانند شعارهای "مربی تروریست" نیست»

او همچنین از اقدام سه تن از بازیکنان تیمش علیه وی خبر داد و گفت «نمی‌توانستم تصور کنم روز بازی سه بازیکن اعلام کنند که وارد ورزشگاه نمی‌شوند و برای تیم بازی نمی کنند. آنجا بود که فهمیدم در یک باشگاه حرفه ای نیستم»

شعارهای هواداران اتلتیکو کامرشیال علیه مربی ایرانی این تیم پس از آن سر داد شد که اتلتیکو کامرشیال در نخستین بازی خود با مربی‌گری دلشاد با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد.

استعفای کوشا دلشاد با واکنش باشگاه اتلتیکو کامرشیال همراه بوده و این باشگاه با انتشار بیانیه ای کوتاه در اینستاگرام خود نوشته که شعارهای هواداران علیه مربی ایرانی را به شدت رد می کند.

رویدادهای منتهی به استعفای کوشا دلشاد علاوه بر رسانه‌های محلی در شبکه CNN برزیل هم بازتاب پیدا کرده است.
+85
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  شعار تروریستی برعلیه دلشادمزدور ، نشانه جهانی شدن حرکت انقلابی ایرانیان بر علیه ج.ا میباشد
  55
  13
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  hassan1326 - تهران، ایران
  آدم نابغه ! این بابا خودش از جمله معترضانه، توهین به یک ایرانی معترض چه ربطی به حرکت انقلابی بقیه ایرانیان داره؟
  0
  53
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  از یه مشت هوادار لیگ دست ۲ فوتبال در برزیل چه انتظاری دارین. تیمشون باخته عصبانی اند فحش میدند. خود ایران تیم ببازد خواهر و مادر مربی در امان نیستند.
  5
  6
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  یعنی این یارو ماست با چنگال خورده بود اینقدر ضایع نمیشد، یه مشت ایرانی احمق خارج از ایران وقتی هشتگ مشتگ راه می‌اندازید اینجوری دودش تو چشم همه میره
  18
  0
  یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.