جنگ نیابتی ایران و اسرائیل وارد فاز جدیدی شده است


صدای آمریکا:امیر گیتی
در هفته گذشته حمله‌ای پهپادی به تاسیسات نظامی در اصفهان انجام شد و جمهوری اسلامی اسرائیل را مسئول این عملیات اعلام کرد، سالهاست که جمهوری اسلامی و اسرائیل به نوعی درگیر یک جنگ نیابتی با یکدیگر هستند، جنگی که به نظر می‌رسد حالا وارد فاز جدیدی شده است.
 
+81
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  و این رویاروییها درست زمان انجام میشود که ایرانیها خواهان سقوط و یا تغییر نظام دست به اعتراضات گسترده می زنند اتفاق می افتد،چرا؟؟؟!!!
  10
  57
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  بشنو باور نکن هر دوطرف بهم نون قرض میدن داستان تام و جری بدون هم نمیتونن زندگی کنند با هم هم باید بزنن تو سر همدیگر تا روزگارشون بگذره. ج ا بزرگترین خادم غرب و اسرائیل بعد از جنگ جهانی دومه و مردم ایران بازنده ترین. اتفاقا برخلاف تبلیغ ج ا بزرگترین دشمن غرب اتفاقا شاه فقید بود با ایجاد اوپک و ملی کردن نفت یک حرکت جهانی راه افتاد و راه بخور بخور انگلیس پسا جنگ جهانی دوم تشنه پول پس از قرنها قطع شد. عادت کرده بودن به مفخوری و شاه از پایه گذاران این حرکت بود و این کار رو در زمانی انجام داد که در ایرلند مردم رو سگ کشی میکردند، در سخنرانی‌های اعلیحضرت میتونید ببینید اینرو با لذتی می گفت هر چیزی نرخی داره ما پولی بیشتر از حقمون نمیخوایم شما عادت به مفت بری کرده‌اید. مخصوصا بعد از ماجرای بحرین. انگلیس پس از اون دیگه کمرش راست نشد.
  6
  49
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان. دقیقا به همین دلیل که حکومت پایه های اجتماعیش رو از دست داده و به اصطلاح ضعیف شده، نکنه شما فکر کردی که دل اجنبی به حال ملت میسوزه؟
  6
  36
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  درشعله ور شدن اتش انقلاب و برجسته شدن خمینی و تشکیل جمهوری اسلامی اسراییلیها مثل غربیها نقش اول داشتند و هدفشان نابودی ایران و ایرانی بود.حالاهمون رزیمی که خودشون نقشه اومدنشو کشیده بودن در زمینه هایی که برای اسراییل از همان زمان شاه هم خطرناک بود قوی شده است و اینو اسرییل نمی تابد . اما کور خونده
  3
  5
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  هیچکدام از این کشورها که ادعای دشمنی با رژیم خامنه ایی را دارند هیچوقت خواهان سرنگونی این رژیم را نیستند، چون این رژیم متضمن منافع همه این کشورهاست! یک ایران قوی و منشاء ثبات در قلب خارمیانه به نفع هیچکدام از قدرتهای بزرگ ئر حال حاضر نیست!
  2
  8
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  romano - تهران، ایران
  مرسی کامنت خوبی بود ،
  2
  0
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  من مخالفتی با موجودیت اسراییل نداشته و ندارم و در ضمن گوشمالی اسلامیست ها را از جانب این کشور زیبا و ‌‌پیشرفته را تحسین می‌کنم . اما واقعیت اینه که پروسه تشکیل ، گسترش و شهر سازی و برخورد خشن با فلسطینی ها در خصوصا نیم قرن گذشته اعتبار خوبی برای اسراییل نداشت ، در جنبش سنگ پراکنی کودکان و‌نوجوانان فلسطینی در دهه ۸۰ میلادی و اوایل نود ، حس ترحم به مشکلات فلسطینی ها در جهان پدید آورد ، اما جمهوری اسلامی ( و نوچه های آن مثل مموتی و سردار کتلت ) با تحدید های کثیف و عملیات های تروریستی داستان را به نفع اسراییل تغییر داد ، بعد از برکناری مموتی ، وزیر اسراییلی گفت که مموتی موهبتی برای اسراییل و گسترش سیاست های نظامی ما بود ، دنیا مظلومیت اسراییل را در مقابل اسلامیست ها پذیرفت ، از این رو بسیاری از روشنفکران فلسطینی شدیدا از ج. اسلامی بیزارند ،
  1
  0
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.