مقاله واشنگتن اگزمینر: چرا ایرانی‌ها از مجاهدین خلق بسیار متنفرند؟

ایرانی‌ها از مجاهدین خلق متنفرند. این گروه از نخستین متحدان آیت‌الله خمینی بود‌ایندیپندنت فارسی: با گذشت بیش از چهار ماه از اعتراض‌های سراسری، گروه‌های اپوزیسیون و جایگزین‌های احتمالی جمهوری اسلامی نیز توجه رسانه‌های غربی را جلب کرده‌اند.

واشنگتن اگزمینر در مطلبی به قلم مایکل روبین، به یکی از این گروه‌ها می‌پردازد و شرح می‌دهد که چرا این گروه اقبالی میان ایرانیان ندارد.

روبین می‌نویسد: «یک بار از یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی پرسیدم با توجه به ماهیت فرقه‌ای مجاهدین خلق و منفور بودنشان در ایران، چرا از این گروه دستمزد سخنرانی دریافت کرده بود. او پاسخ داد حتی اگر این گروه درباره پایگاه حمایتی‌اش [میان مردم ایران] دروغ گفته باشد، حرف‌هایی که درباره دموکراسی و تغییر رژیم زد درست بود، و بنابراین در دریافت پول از آن‌ها اشکالی نمی‌بیند. او گفت سقوط رژیم لحظه رویارویی با حقیقت است، یا مجاهدین خلق خودشان را ثابت می‌کنند یا ترفند پانزی سیاسی‌شان از هم می‌پاشد.»

نویسنده مطلب که در دهه ۱۹۹۰ هفت ماه را در ایران گذرانده، معتقد است مشکل ورود به برنامه «تایید در مقابل پول» مجاهدین خلق اثری است که روی مردم عادی ایران می‌گذارد.

روبین می‌نویسد در هفت ماهی که برای تکمیل رساله دکترایش در ایران سپری کرد، با صدها نفر از مردم ایران ارتباط برقرار کرده بود، از کسبه، رانندگان اتوبوس و مسافران، فروشندگان، پزشکان و وکلا گرفته تا یهودی‌ها، مسیحی‌ها، بهائی‌ها و مسلمانان، از آذری‌های شمال غرب ایران گرفته تا بلوچ‌های جنوب شرق. بیشتر آن‌ها یا به جمهوری اسلامی بی‌علاقه یا با آن مخالف بودند. حتی کارمندان دولتی هم دروغ‌های جمهوری اسلامی را باور نمی‌کردند.

نویسنده که جمهوری اسلامی بیش از دو دهه است ورودش به ایران را ممنوع کرده، گفت‌و‌گو و ارتباطش با ایرانیان را قطع نکرده است. او می‌نویسد چه در سال ۱۹۹۶ چه امروز، نقاط اشتراک وجود دارد: مردم ایران از امیدشان به تغییر می‌گویند، برخی در مورد پسر شاه کنجکاوند، بسیاری دموکراسی پارلمانی بدون آخوندها را می‌خواهند، تا ایران کشوری عادی باشد.

اما به عقیده روبین، در دو مورد تمام ایرانی‌ها متفق‌القول‌اند:

اول، تغییر باید از داخل باشد. ایران طی قرن‌ها به حد کافی از دخالت‌های خارجی آسیب دیده‌ است. هیچ ایرانی مایل نیست به کشورش حمله شود یا بمباران شود. چنین کاری نتیجه منفی دارد و مانند حمله عراق، به جمهوری اسلامی امکان می‌دهد ایرانی‌ها را زیر پرچم ملی گرد هم آورد.

دوم، ایرانی‌ها از مجاهدین خلق متنفرند. این گروه از نخستین متحدان آیت‌الله خمینی بود. پس از اینکه خمینی اقدام به تصفیه سیاسی آن‌ها کرد، بسیاری در زندان‌های جمهوری اسلامی جان باختند، اما رهبرشان به عراق گریخت.

در عراق دو اشتباه مرتکب شدند که ایرانی‌ها نخواهند بخشید: با صدام حسین که شهرهای ایران را موشک‌باران می‌کرد و سربازان ایرانی را می‌کشت، متحد شدند. آن‌ها همچنین موجی از عملیات‌های تروریستی به راه انداختند تا جمهوری اسلامی را بی‌ثبات کنند، که در این روند صدها ایرانی بی‌گناه نیز کشته شدند. به بیان دیگر، ایرانی‌ها مجاهدین خلق را به همان چشمی می‌بینند که مردم آمریکا شهروندان آمریکایی عضو طالبان را.

به نوشته روبین، حمایت کلامی از مجاهدین خلق هزینه دارد. چنین کاری گروهی را تایید و حمایت می‌کند که به باور ایرانی‌ها، از حکومت فعلی بدترند. برای رهبران ایران، آن مبالغ پنج رقمی که مجاهدین خلق می‌پردازند نعمتی است که اعتراض‌های مردمی را تضعیف می‌کند. او در پایان می‌افزاید: «آمریکایی‌ها باید کنار مردم ایران بایستند، نه اینکه آن‌ها را به پول بفروشند.»
اعتراض رئیس‌دفتر مخصوص شهبانو فرح پهلوی به حمایت پمپئو از مجاهدین خلق
کامبیز آتابای، رئیس دفتر مخصوص شهبانو فرح پهلوی، نیز یک ماه پیش در نامه‌ای سرگشاده به مایک پمپئو، وزیر سابق امور خارجه آمریکا، از دیدار او با مریم رجوی در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی انتقاد کرده بود.

او در این نامه، که نسخه‌ای از آن در اختیار اینیدپیندنت فارسی قرار گرفته، با اشاره به اینکه پمپئو رجوی را «رئیس‌جمهوری منتخب» خطاب کرده بود، نوشت:«چنین نامی نابجا بود. مجاهدین خلق فرقه‌ای سیاسی با سابقه فعالیت‌های تروریستی است که به مرگ افراد بسیاری منجر شد، از جمله مشاوران آمریکایی نیروهای مسلح ایران در دهه ۱۹۷۰.»

او در ادامه، حمایت پمپئو از مجاهدین خلق را «حیرت‌انگیز» خواند و نوشت: «در حالی که شما و شماری از سیاستمداران ارشد سابق آمریکا در گردهمایی‌های مجاهدین خلق شرکت می‌کنید، حقیقت این است که شرکت‌کنندگان در تجمع‌های اعتراضی جاری در ایران در چهار ماه گذشته هیچ ارتباطی با مجاهدین خلق نداشته‌اند.»

آتابای ضمن اشاره به اینکه معترضان جوان در ایران هیچ وابستگی سیاسی خاصی ندارند، تاکید کرد که مجاهدین خلق در داخل ایران منفورند، حتی منفورتر از حاکمان فعلی جمهوری اسلامی.

رئیس دفتر مخصوص شهبانو فرح پهلوی در پایان نامه‌اش متذکر شد: «تایید منفعت‌طلبانه این فرقه مشابه طالبان، پذیرفتنی نیست. پس از ۴۳ سال ظلم جمهوری اسلامی، مردم ایران دارند برای آینده‌ای مبارزه می‌کنند که با نسخه‌ای که شما می‌پیچید متفاوت است.
+295
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  بازی با آخوند جماعت میشه سرنوشت مجاهدین خلق،این جماعت خوب بلد است چطور حلال را حرام کند و برعکس و خوب تونستن در طی ۴۴ سال گذشته این سازمان که اعضاء آن چه قبل و بعد انقلاب افراد نخبه کشور هستند را بدنام کنند و در آخر لزومی ندارد وارد بحث با خلایق ضرورتی ندارد چون بحثی ممل و طولانی است و همین بس خلایق همین(آخوند) لایق
  181
  34
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  گروه خایینی که هشت سال هموطن خودش رو بکشه، عملیات لو بده و گرا بده به دشمن که جوونای مملکت لت و پار شن، به اندازه مدفوع سگ هم اعتبار نداره. رفقای ما که اینا رو پکوندن دل ما هم خنک شد.
  11
  155
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  حکایت مجاهدین داستان آشنای « حسابهایی که کور با**رش میکرد»! حتماً همه با این داستان آشنا هستن!
  9
  80
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  علت نفرت ایرانیان از مزاحمین خلق این است که اگر مریم لچک هم بقدرت برسد یکی میشه شبیه خامنه ای مفعول هر دو در سودای رهبری دین بربریت اسلام در ایران هستندهمین مزاحمین خلق به طویله رهبری در سال 58 رای دادند همین مزاحمین بعنوان ستون پنجم در عراق سالها اقامت داشتند همین مزاحمین خلق با با طلاق مریم لچک از ابریشمچی و در آغوش مسعود پریدن ارزش زن را پایین آورد همین مزاحمین خلق به سنت و شیوه پیامبر اسلامشان کودک همسری را رواج دادندمهدی ابریشم چی با 45 سال سن مریم لچک را به خواسته مسعود طلاق داد و مینا خیابانی 15 ساله را به ازدواج خود درآورد میشه کتابها در مورد مزاحمین نوشت
  10
  135
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه

  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان
  یک مشت پوفیوز بنام من درآوردی احمقانه مجاهدین خلق یه درست بگوییم معاندین و مفاسدین خلق با کمک صدام حسین, جنایتکار جنگی معدوم به ایران, به وطنی که درش با کمال شرم متولد شده بودند برای مقاصدی پلید تر از آخوندهای دوزای حمله ور شدند. حالا تو اسم این پوفیوزهای الدنگ چارقد به سر ابله رو میزاری نخبه؟!!! اینها عاقبتشان همچون عاقبت آخوندهای پست تر از لجن سیاه بوده و هست. حال همه ما از شما ها بهم میخورد بدرد بیگاری هم نمیخورید مفتخوران یابو.!
  17
  113
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  چون افکارشان هم مثل چهره هایشان کریه و زننده هست.درست مثل ارازل سپاه و جمهوری اسلامی.مجاهدین در واقع مسبب اصلی انقلاب ننگین ۵۷ بودند،جمعی چپگرای مذهبی و سر دسته شان مسعود رجوی هم با خمینی ملعون عکس میگرفت،اما خمینی مکار به اینها هم‌خیانت کرد و انقلاب را ازشان قاپید.اعضای این فرقه بعد به عراق پیش صدام ضدبشر پناه بردند و از اونجا با سربازان مملکت خود جنگیدند،اما با پا به سن گذاشتن و از رده خارج شدن اعضا و نبود هیچگونه تمایل برای جایگزینی نیرو و هلاکت مسعود رجوی،پرونده این سازمان اسلامی/چپ هم بسته شد.
  9
  101
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  فقط ایرانی‌ها را مختص نمی‌گردد.
  60
  11
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  hiwa68 - رتردام، هلند

  مجاهد کلمه عربی. مغز شوی اسلام عربی. همه مجاهدین چیز خل هستند.
  8
  93
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Samad-agha - استکهلم ، سوئد

  ای بابا یه مشت پیر و‌پاتال فکستنی تاریخ گذشته (مجاهدین)رویایی حکومت ایران دارند.اینا همونای هستن که سرود معروف خمینی ای امام میخوندن بعد که خمینی سرشون کلاه گذاشت و دستشونو گذاشت تو پوست گردو با چادر زنونه فرار کردن رفتن شدن حامی مردم ایران زهی خیال باطل شماها همون کپی برابر اصل آخوندها هستین بابا
  9
  100
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان
  برای منفور شدن بیشتر کار رو خود رهبران سازمان انجام دادند تا آخوندها!. گذشته از هم دست شدن با صدام که به اندازه کافی برای بد نام کردن خوشنام ترین شخصیت ها کفایت میکرد،. این بند اسارتی که سازمان به پای اعضایش زده، تیر خلاصی است به هرچه اعتبار و ادعایی که این سازمان میتواند داشته باشد!!. پیر مردان و پیرزنانی که زمانی جوانانی پر شور بودند و به امید فردایی بهتر به به این سازمان گرویدند و برای همیشه در دام این سازمان گرفتار شدند، عمرشان در اسارت اشرف و حالا آلبانی هدر شد و هنوز هم اسیرند! خدا نیاورد روزی که همه مردم ایران اسیر این سازمان اهریمنی بشوند که اگر بشوند به روزی خواهند افتاد که دوران سیاه آخوندهای جنایتکار بشود حسرت جدیدشان!!
  5
  75
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران

  همه ما ایرانی هستیم و فقط اتحاد . هرنوع جدایی و نفرت از هموطن کار این انگلیس پیر کفتار است .
  75
  12
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  از چی متنفر نیستن ، از مصدق متنفر بودن۱۳۳۲سرنگونش کردن. از شاه متنفربودن ۱۳۵۷سرنگونش کردن، حالاهم جمهوری اسلامی. رکوردار تنفردر تاریخ جهانن،در عرض۷۰سال۳تانظام رو سرنگون میکنند
  48
  13
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  آمریکا عربستان و اسرائیل و اروپا حامیان اصلی مجاهدین خلق هستن، اینا چه جوری تو اروپا دفتر دستک و کمب دارن هیچ کسی بهشون کاری نداره؟ جان بولتون و بقیه مقامات آمریکایی چطور همیشه توی کنفرانس های اینها شرکت دارن؟ پول این سازمان رو کی داره میده؟
  12
  72
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  یکی از این رفقا عموی خدابیامرز من بود، روحش شاد. در مرصاد با هدف قرار دادن یکی از ریوهای منافین با تیربار ژ۳ (به گفته شاهدان عینی با ۱۰ بار نوارفشنگ ۵۰۰ تایی) به درک واصلشان کرد.
  47
  10
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  BrainWorm - لیون، فرانسه
  اولا:لیون فرانسه چه کار میکنی؟؟؟!!!گفتم خلایق همین آخوند جماعت لایق است
  44
  4
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  hamidesabz - لندن، انگلستان
  درست می فرمایید و درست است سخته جبران کنند ولی دیر نیست ولی حقیقت اینست که نظام فقط از این سازمان حساب می برد
  44
  9
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  تنفر از افکارشان داریم، نه از ایرانی بودن آنها.
  3
  39
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  چندین کس با ندانم کاری و تفکر احمقانه نظام اخوندی را به قدرت کامل در داخل ایران و سطح منطقه رساندن. این کسان یکی صدام حسین رئیس جمهور وقت عراق بود و دوم مسعود رجوی رهبر سازمان مجاهدین بود و سوم رهبران کرد بودن که با اغوش باز جنگ با نیروهای نظامی نظام اخوندی را پذیرفتند. اینان که نام بردم با نظام پست اخوندی در ان زمان حساس اوایل عنقلاب که اکثر مردم فریب رهبر نظام اخوندی خمینی دجال را خورده بودن دچار جنگ و درگیری شدن و نظام اخوندی را بجای رساندن که بعداز 43 ادامه نظام فاسدشان هنوز هم پا برجا است و بر مسند قدرت در ایران تکیه زده اند. واضح تر بنویسم , اگر عراق با ایران نمی جنگید و رجوی دستور بمب گذاری و درگیری مسلحانه به افرادش نمیداد و رهبران کرد دستور مقابله با نیروهای تا دندان مسلح نظام اخوندی نمیدادن سن نظام اخوندی به 5 سال نمیرسید که سقوط میکرد!
  4
  31
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  hamidesabz - لندن، انگلستان
  دوست عزیز اینها که هنوز با سازمان مجاهدین مانده اند بخاطر این نیست که اسیرند به دلیل این است کلی عمرشان را برای این سازمان به باد دادن به همین دلیل نمیخواهند بیایند بیرون چون فکر میکنن بیرون بیایند رسواتر خواهند شد.
  2
  30
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  دوست عزیز اینها که هنوز با سازمان مجاهدین مانده اند بخاطر این نیست که اسیرند به دلیل این است کلی عمرشان را برای این سازمان به باد دادن به همین دلیل نمیخواهند بیایند بیرون چون فکر میکنن بیرون بیایند رسواتر خواهند شد.
  2
  18
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  چرا چرند میگی؟ این جماعت منافقین در زمانی که ایران در زیر حملات پی در پی اعراب و متحدین غربیشان بود، با صدام بیعت و به خیال خامشون فکر کردند که می‌توانند سلطه را در دست گیرند. ولی عملیات فروغ جاویدانشان به ظلمات ابدی تبدیل گشت. سزای تک تک این افراد شعله‌های سوزان جهنم است و همینطور طرفداران اسکل‌شون.
  22
  18
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  سالها پیش در اواسط دهه ۸۰ میلادی در پاریس ، برای اولین و آخرین بار در تظاهرات مجاهدین شرکت کردم ، هنوز مجاهدین فرقه نشده بودند و عملیات فروغ انجام نشده بود ، برای . اولین بار شعار ایران - رجوی/ رجوی ایران را شنیدم ، و بعد از دو دقیقه از جمعشان خارج شدم ، همان موقع فهمیدم که یک جای کار اشتباه است ، دوست مجاهدی که مرا به تظاهرات دعوت کرده بود ، و‌انسان صادق و شریفی بود ، در عملیات فروغ جان باخت ، بسیاری از مجاهدین انسان‌های صادقی بودند که قربانی سیاست شازده رجوی و مریم لچک شدند
  2
  20
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  نه عزیز جان آخه به این سادگی ها هم‌نیست،عربستان و اسرائیل رو‌نمیدونم‌ (شاید اونها از هر کس دشمن جمهوری اسلامی باشه حمایت کنند) ولی اینطور نیست که اروپا و آمریکا حامی این فرقه باشند.اول که اینها فقط در آلبانی رسما حضور دارند که یک کشور فقیر بدبخت و توسعه نیافته هست.دوم‌که به علت آزادی بیان و تا وقتی کسی به نزاد با مذهبی نفرت پراکنی نکنه اجازه تجمع و ایجاد کنفرانس میدن حالا هر کی باشه،همونطور که مراکز اسلامی رژیم هم در اروپا فعال هستند.این معنیش این نیست از اینها حمایت میشه،شاید بعنوان اهرم فشار روی رژیم و یک آپشن جایگزین مدتی روی اینها حساب میکردند اما از اظهار نظرهای اخیر میشه نتیجه گرفت که فهمیدن اینها با اون عقاید مذهبی چپی و سابقه هیچ گونه شانسی بین مردم ایران ندارند.
  3
  15
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر گفته های آنانکه موفق شدند از حلقه این سازمان بگریزند جستجو کنید حقیقت امر دستگیرتان میشود!
  0
  14
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بخاطر خیانت واینکه این فرقه هیچ فرقی باحکومت اسلامی ایران ندارد وفقط اسمش فرق میکند شما مصاحبه های گریخته تز غرقه را نگاه کنید که چه رکزشان آوردند مثل حیوان با آنها رغتار کردند باادعایی که از کرامت انسانی وآزادی حرف میزنند افکارشان ۱۸۰رجه با اعمالشان فرق میکجد
  1
  12
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  این موضوع جای بحث نداره ایرانیان مانند هر قومی از خیانت کاران متنفرند ، درضمن فاطی کابلی در مسائل ایرانیان دخالت نکن و گرم نه شب باز میام سراغت
  6
  20
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ما ملتی داریم که در جهل ابدرالدهر مونده،ملتی که یک روز مسیح صیغه زاده ملیجک جورج سورس و دیبان دمکراسی و یک روز اسماعلیون را داریم که بنیاد راکفکر و دیدبانان دمکراسی یعنی دکه خورده فروشی جورج سورس بناد کوخ دید دوربینها را روشون انداختن یک روز مریم بلنده و مسعود ۴ چشم میشن جاذبه دوربینهایی که صحنه گردانهاشون به باند جورج سورس که خاتمی را یکشبه خاتمی کرد و جلنساکی دلغک را سیاستمدار و مسیح صیغه را مدافع حقوق جنان و چپ وراست هدیه بهش فرو میکنند. مسیح هم کافی یک قر کمر بره ابروهاشو کمی باریک کنه ملت ایران ایکی ثانیه سال ۵۷ را فراموش میکنن و مسیح صیغه نژاد را میفرستن تو ماه، هیچکس نپرسیده چرا یکی از بدردنخورترین ملیجک های خاتمی مسیح صیغه نژاد یهو سراز نیویورک در میاره و ستاره حقوق زنان ایران میشه وویلای ۵ میلیونی تو بورلی هیلز میخره.هیچکس از خودش نپرسیده چرا دوربینها به سمت اقای پهلوی نشانه نرفتن با وجود اینکه امریکا و کل غرب میدونن بچه هایی که حتی دوران پهلوی را در خواب ندیدند ،روحت شاد رضا شه داد میزنن.امریکا و غرب میدونن اقای رضا پهلوی اگر دوباره زمام قومیتهای ایران را زیر یک پرچم جم
  1
  12
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ما ملتی داریم که در جهل ابدرالدهر مونده،ملتی که یک روز مسیح صیغه زاده ملیجک جورج سورس و دیبان دمکراسی و یک روز اسماعلیون را داریم که بنیاد راکفکر و دیدبانان دمکراسی یعنی دکه خورده فروشی جورج سورس یا بیناد کخ دید دوربینها را روشون انداختن یک روز مریم بلنده و مسعود ۴ چشم میشن جاذبه دوربینهایی که صحنه گردانهاشون باند جورج سورس و بنیاد راکفلر و نیاک یعنی حرمسرای این دو باند در امریکا آست که خاتمی را یکشبه خاتمی کرد و زلنسکی دلغک را سیاستمدارومسیح صیغه را مدافع حقوق زنان و زبل خان ایران میکنه و چپ وراست هدیه بهش فرو میکنند. مسیح هم کافی یک قر کمر بره ابروهاشو کمی باریک کنه ملت ایران ایکی ثانیه سال ۵۷ را فراموش میکنن و مسیح صیغه نژاد را میفرستن تو ماه، هیچکس نپرسیده چرا یکی از بدردنخورترین ملیجک های خاتمی مسیح صیغه نژاد یهو سراز نیویورک در میاره و ستاره حقوق زنان ایران میشه وویلای ۵ میلیونی تو بورلی هیلز میخره.هیچکس از خودش نپرسیده چرا دوربینها به سمت اقای پهلوی نشانه نرفتن با وجود اینکه امریکا و کل غرب میدونن بچه هایی که حتی دوران پهلوی را در خواب ندیدند ،روحت شاد رضا شه داد میزنن..
  1
  6
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ...امریکا و غرب میدونن اقای رضا پهلوی اگر دوباره تمام قومیتهای ایران را زیر یک پرچم جمع خواهد کرد انوقت مجالی برای بنیاد دمکراسی یا راکفلر و یا باند سورس برای جولان نیست، دیگر نمیتونن ایران مثل اکرایین را با روی کار اوردن دلغکی بنام زلنسکی ۲۰ در صد اکرایین را بخرن. حالا ملت قلب و لایک برای اسماعلیون مسیح صیغه نژاد بفرستید. ولی روزی که چشمشو باز شد یاد اون حرف مرحوم محمدرضا پهلوی میافتند که ایران را ایرانستان نکنید!
  2
  6
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  متاسفانه حق با شماست ، یکی از سفرای بریتانیا با تحقیر در مورد ایرانیان در زمان قاجار نوشته بود ، که مردم پستی هستند ، با شنیدن جرینگ جرینگ سکه پول از شاه ، تا دربار ، تا وزیر و نوکر را می‌توان خرید ، البته به باور من ایران انسان‌های شریف کم ندارد ، اما مشکل اینجاست که دشمنان ایرانزمین کسانی را که استعداد همکاری و در بدترین حالت مزدوری دارند را برجسته ، سلبریتی ، رهبر می‌کنند ، اینکه این همه امکانات به امثال مسیح داده میشه قابل تفکر است ، سال ۵۷ هم قطب زاده و یزدی و غیره را در راستای منافع ضد ایرانی در راس قرار دادند تا خمینی را رهبر کنند بعد هم که سوخته شدند کنارشان گذاشتند
  1
  6
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  samisan - توکیو، ژاپن
  این مجاهدین خلق افکار و دینشون مثل اخوندها و احمق تر از اخوندها و اخوندها هم احمق تر و پاجخوار اعراب بدتر از مجاهدین خر
  1
  6
  دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  samisan - توکیو، ژاپن
  ببین تور خدای بزرگ ایران زمین با چه کسانی شدیم هشتاد پج میلیون با چه افراد احمق و خر مذهبی و یک عده مذهبی ریا کار و دغل باز و مال مردم خواری شدیم ایرانی
  1
  7
  دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.