تهدید غضنفرآبادی: بر اساس طرحی جدید، کارت ملی «بی‌حجاب‌ها» مسدود می‌شود

 موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامیرادیو فردا: یک نماینده مجلس ایران، از تدوین طرحی خبر داد که بر اساس آن، کارت ملی کسانی که حجاب اجباری را رعایت نکنند، مسدود و ارائه خدمات اجتماعی به آن‌ها قطع خواهد شد.

بر اساس گفته موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی، هدف نهایی از طرح جدید، افزایش فشارهای اجتماعی و محروم کردن شهروندان از خدمات اجتماعی با هدف مجبور کردن آن‌ها به رعایت پوشش مورد تایید حکومت است.

آقای غضنفرآبادی روز جمعه، ۱۴ بهمن به سایت «رویداد ۲۴» گفت که در این طرح کسانی که در مراکز عمومی «کشف حجاب» می‌کنند از طریق سیستم شناسایی و برای آن‌ها پیامک ارسال می‌شود.

به گفته وی، این افراد در صورت «اصرار بر بی‌حجابی» جریمه خواهند شد و در صورت عدم پرداخت جریمه، کارت ملی آن‌ها مسدود و در پی آن از خدمات اجتماعی مانند امکان استفاده از سیستم بانکی محروم می‌شوند.

به گفته رئیس کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی طرح اخیر، «خام» است و هنوز کمیسیونی که باید به بررسی آن بپردازد هم مشخص نشده است.

علاوه بر آقای غضنفرآبادی شمار دیگری از مسئولان و نمایندگان مجلس در ماه‌های اخیر و در جریان اعتراضات سراسری پس از کشته شدن مهسا امینی توسط ماموران گشت ارشاد، به شدت پیگیر طرح‌های ابداعی برای اجرای قانون حجاب اجباری هستند.

نقطه اشتراک این طرح‌ها، حذف «مواجهه فیزیکی با بی‌حجابی» و استفاده از تکنولوژی و به قول حسین جلالی، نماینده رفسنجان در مجلس «مدیریت هوشمند» در این زمینه است.
+3
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  برو درتو بذار مرتیکه مفتخور!
  2
  42
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  نمیخوام آیه یاس بخونم اما قشر خاکستری استاد تحمل کردنو بی تفاوتی هستشوبس. امیدوارم اشتباه کنم اما سخته باورش امت خاکستری حاضرباشن از زیر بار ذلت خارج بشن.
  3
  30
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  مهمترین چیز در این مطلب اینه ما قوه قهریه فیزیکی مون کند شده و اصلا دیگه برای دستگیری دوتا دختر زیر ۳۰ سال هم جواب نمیده. تمام. کره شمالی قوه قهریه داره عربستان داره آمریکا داره میتونن شهرونداشون رو به چیزی که میخوان هدایت کنند شما ندارید شما تنها یک لگد میخواهید. پس خفه شو بابا لگد آخر رو بخور میدونم آخوندین پرورویین ولی این دیگه از اون تو بمیریها نیست دیگه چه غلطی میتونید بکنید؟ والا قبلا که کارت ملی که هیچ رسما آژان میزاشتین مردم رو دستگیر میکردند نتیجه چی شد؟ حالا که میخواید عکس پاره کنید لابد فکر کردید مردم شلوارشون رو خیس میکنند؟ دختری که اول جوونیشه و میدونه بعد از دانشگاه هیچ کاری نیست و باید خونه باباش بشینه تنها دلخوشیش زیباییشه اصلا به این چیزها فکر نمیکنه و حکومت هم هیچ کاری نمیتونه بکنه. خدا آنچنان زده پس کلتون که پس از این دوره هرکی ملاست بساطش ملاییش رو رو مثل قاچاقچی مواد میزاره تو کیف از اینور شهر بره اونور (خوشبین فکر کردم).
  5
  18
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یه نوندونی جدید واسه بی ناموسها و بی شرفهای رژیم ، جریمه نقدی و در صورت عدم پرداخت ، بلوکه شدن کارت بی ارزش ملی که صاحبش رو از خدمات اجتماعی محروم میکنه !! مثلاً الان حکومت با این کارت ملی چه خدمات اجتماعی به مردم میده !؟ جز مشقت و خُرد کردن مردم زیر بار مصائب و مشکلات زندگی که از بی لیاقتی و فساد حکومت سرچشمه میگیره و اعتراض و انتقاد هم بگیر و ببند و زندان و شکنجه و تجاوز و حذف فیزیکی و اعدام رو بهمراه داره !!
  4
  27
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  حجت الاسلام مفعول باشی این فکر خوبیه چون اون موقع نصف بیشتر خانمها نمیتونند رای بدند.
  3
  22
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  جاسوس ۵۰درصدی صهیونیست در ایران شبیه نتانیاهو هم هست.دیگه اذهان عمومی در ایران خوراکهای مسموم مذهبیرو نمیپذیره و استراغ میکنه واین یعنی یک پیروزی دیگر برای مردم ایران
  5
  6
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.