رکورد جهانی گینس برای مسن‌ترین سگ شکسته شد

بابی رکورد جهانی گینس را به عنوان مسن ترین سگ که برای چندین دهه پابرجا بود، شکستبی بی سی: یک سگ ۳۰ ساله پرتغالی در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان مسن‌ترین سگ جهان ثبت شد و رکوردی را که برای یک قرن باقی مانده بود، شکست.

این سگ که بابی نام دارد از یک نژاد اصیل به نام رافییرو دو آلنتجو(Rafeiro do Alentejo) است، این نژاد به طور میانگین بین ۱۲ تا ۱۴ سال عمر می‌کنند.

اعلام شکسته شدن رکورد مسن‌ترین سگ دنیا تنها دو هفته پس از آن منتشر شد که یک سگ از نژاد چی‌واوا به نام اسپایک با ۲۳ سال سن، رکورد مسن‌ترین سگ زنده را به دست آورده بود.

پیش از این دو در سال ۱۹۳۹ یک سگ استرالیایی به نام بلویی این رکورد را در اختیار داشت که در ۲۹ سال و پنج ماهگی مرد.

در اول ماه فوریه، بابی ۳۰ سال و ۲۶۶ روز سن داشت.

سن بابی توسط پایگاه داده حیوانات خانگی دولت پرتغال، که توسط اتحادیه ملی دامپزشکان اداره می‌شود، مطابق رکوردهای جهانی گینس تأیید شده است.

او تمام عمرش را با یک خانواده پرتغالی در روستایی در نزدیکی ساحل غربی این کشور زندگی کرده است.

لئونل کاستا صاحب بابی می‌گوید که این سگ را از زمانی که هشت ساله بوده، داشته است.

او می‌گوید والدینش به دلیل داشتن تعداد زیادی حیوان در خانه تصمیم به از بین بردن بابی و دیگر پاپی‌ها گرفته بودند، اما بابی فرار می‌کند.
گفته می‌شود بخشی از راز طول عمر بابی در محیط آرامی است که او در آن زندگی می‌کندلئونل و برادرانش وجود این سگ را از والدین خود مخفی می‌کنند تا اینکه در نهایت آنها متوجه می‌شوند و بابی به عضوی از خانواده‌شان تبدیل می‌شود و همان غذایی را که می‌خوردند به او می‌دهند.

بابی تنها در سال ۲۰۱۸ به دلیل از حال رفتن در بیمارستان بستری شده بود و آقای کاستا می‌گوید که بابی از زندگی نسبتا بدون دردسر لذت می‌برد و معتقد است راز طول عمر او «محیط آرامی» است که در آن زندگی می‌کند.
+18
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  مطمعنا بابی از جنتی برای جامعه مفیدتر بوده است
  0
  10
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.