رئیس «بنیاد مستضعفان»: پهلوی‌ها اشیاء قیمتی را با خود نبردند چون فکر می‌کردند به ایران بازمی‌گردند

خروج پادشاه فقید و شهبانو از ایران؛ فرودگاه مهرآباد دی‌ماه ۱۳۵۷کیهان لندن: ماه‌هاست که مقامات و رسانه‌های جمهوری اسلامی به دستور علی خامنه‌ای و به اسم «جهاد تبیین» کارزار تخریب علیه پهلوی‌ها به راه انداخته‌اند اما نه تنها روشن است که آنطور آنها انتظار داشته‌اند اصلا پیش نمی‌روند بلکه نتیجه برعکس هم می‌دهد!

رئیس «بنیاد مستضعفان» از بنیادهای وابسته به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سالگرد ورود خمینی به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی می‌گوید «پهلوی‌ها هنگام فرار اینقدر عجله داشتند که ‌حتا شناسنامه‌، سند ازدواج و مدارک‌شان را هم جا گذاشتند!»
وی ادعا کرده «دفاتر املاک پهلوی در استان‌ها موجود است و در این دفتر‌ها از مردم به زور امضا گرفتند و مکتوب کردند که املاک از مردم خریداری شده در حالی که ریالی به مردم ندادند.»

پرویز فتاح همچنین گفته «خاندان پهلوی در کنار غصب اموال مردم، از ثروت مملکت برای خود کاخ و املاکی ایجاد کرده بودند که جای شگفت دارد و نشانه طاغوت است؛ حتی چند کمپانی بزرگ دنیا جمع شده بودند و یک خودرو برای شاه ساخته بودند.»

او اشاره‌ای هم به «خودروی طلای رضا‌خان» کرد و گفت: «بخشی از زیورآلات پهلوی در نمایشگاه به نمایش گذاشته شد که درواقع ثروت مملکت بوده است یا گران‌ترین تابلو‌های نقاشی دنیا را از ثروت ملت و کشور خریداری کرده بودند.»

یکی دیگر از اشیاء قیمتی که فتاح به آن اشاره کرده «شمشیری با ۴۰۰ عدد الماس» است. او گفته این شمشیر نشان‌دهنده زندگی طاغوتی پهلوی‌هاست و در هنگام فرار از کشور نیز قسمتی از اموال و ثروت کشور را با خود بردند!

وی با بیان اینکه نظام اسلامی از این اموال که مربوط به دوران پهلوی است استفاده نکرده و به مردم نشان خواهد داد سرانجام نگرانی نظام را بر زبان آورد و گفت «با وجود این حجم از غصب، اما باز عده‌ای به دنبال تطهیر این غاصبان هستند.»

رئیس «بنیاد مستضعفان» که نمی‌تواند درباره باقی ماندن ثروت کاخ‌هایی که پهلوی‌ها در آن زندگی می‌کردند و به مردم تعلق دارد و همچنین دیگر اموال ملی مانند تاج و جواهرات و نیز بسیاری از متعلقات شخصی آنها در ایران دروغ بگوید، افزود: «برای بعضی جای سئوال است که چرا پهلوی‌ها هنگام فرار از کشور بخشی از اشیاء نفیس را با خود نبردند و یکی از دلایلش، فرار با عجله بوده بطوری که حتی شناسنامه، سند ازدواج و مدارک‌شان را هم جا گذاشتند و نبردند و دلیل بعدی نبردن اشیاء، محاسبه و تصور غلط آنها بود که فکر می‌کردند برمی‌گردند.» وی بلافاصله اضافه می کند: «اما در آن رفتن، بازگشتی نبود!»

ادعای خروج اشیاء با ارزش از ایران توسط پهلوی‌ها درحالی مطرح می‌شود که پیش از این علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی در توییتی ادعا کرد «۳۵ میلیارد دلار اموال ایرانیان ۳۸۴ چمدان جواهر و الماس دو تاج با ۵ هزار قطعه الماس، ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید که از نظر قیمت غیرقابل تخمین است و… اینها بخشی از اموالی است که دیکتاتور هنگام فرار با خود به خارج برد. امروز سالگرد مرگ سلطنت، وابستگی و وطن‌فروشی در ایران است.» اما بعد از این توییت واکنش‌ها به ادعای کذب او بالا گرفت و مشخص شد همه آن جواهرات مورد اشاره در گنجینه بانک مرکزی ایران قرار دارد.

در واکنش به این ادعا شهبانو فرح پهلوی نیز گفت در دی‌‏‌ماه ۱۳۵۷ و هنگام خروج از کشور، او حتا بخش بزرگی از جواهرات شخصی‏‌اش را هم در «گنجه‏‌های کاخ نیاوران» باقی گذاشت و با خود نبرد.

سردار پاسدار عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی جمهوری اسلامی نیز در توییتی تصاویری از بازدید خودش از دو تاج مشهور «پهلوی» و «شهبانو» را در موزه جواهرات سلطنتی منتشر کرد.

«بنیاد مستضعفان» پس از شرکت ملی نفت ایران، دومین مؤسسه اقتصادی بزرگ در ایران است. بعد از انقلاب اسلامی به فرمان روح‌الله خمینی اموال مصادره شده خانواده پهلوی و سایر مقامات و کارخانه‌داران و بازرگانان به اسم «کمک به فقرا و نیازمندان» تقدیم رهبر جمهوری اسلامی شد بدون اینکه به «مستضعفان» سودی برسد!
+71
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  معمولا اشخاصی که دارای اصالت میباشند هیچ نیازی برای بزرگنمایی ندارند و لی افراد پوچ و تهی مغز برای پوشاندن عیوب خود و پنهان کردن بیشعوری خود با گزاف گویی و دروغ پراکنی و افترا های گوناگون دیگران را متهم میسازند
  2
  18
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  شما فکر کردی که با خودت ببری و در خارج بفروشی. همه رو از حلقتون بیرون خواهیم کشید.
  2
  18
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  دقیقا همونه که گفتی . بزودی برمیگردن ولی نه برای اشیائ قیمتی . برای نجات ایران دوشادوش هم وطناشون .
  2
  22
  جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.