بالاتر از شارل‌ دوگل پاریس و هیترو لندن؛ فرودگاه بین‌المللی استانبول پرترددترین در اروپا شد

یورونیوز:فرودگاه بین‌المللی استانبول (İGA Istanbul Airport) با ثبت میانگین انجام روزانه هزار و ۱۵۶ پرواز عنوان پرترددترین فرودگاه اروپا در سال ۲۰۲۲ را از آن خود کرد.

مطابق اعلام یوروکنترل (Eurocontrol) که اطلاعات ترافیک هوایی اروپا را گزارش می‌کند، فرودگاه آمستردام تنها با روزانه ۱۶ پرواز کمتر از فرودگاه جدید استانبول در رتبه دوم قرار گرفت؛ هر چند که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ شاهد کاهش ۱۸ درصدی تعداد پروازهای روزانه بود.

فرودگاه فرانکفورت که در سال ۲۰۱۹ در جایگاه نخست قرار داشت، سال گذشته به مقام چهارم رسید که ناشی از افت روزانه ۳۶۲ پرواز نسبت به سال ۲۰۱۹ بود.
بر پایه این گزارش، فرودگاه‌های شارل‌ دوگل پاریس و هیتروی لندن هم سوم و پنجم شدند.

اپراتور فرودگاه بین‌المللی فرودگاه استانبول نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این فرودگاه با خدمات رسانی به ۳۰۹ مقصد پروازی، پس از فرانکفورت (۳۳۰ مقصد) به دومین مرکز اتصال پروازهای بین‌المللی در جهان بدل شده است. در رده‌بندی فرودگاه‌های جهان بر اساس شاخص میزان دسترسی بین‌المللی آنها فرودگاه‌های شارل‌ دوگل پاریس و هیترو لندن سوم و چهارم هستند.

فرودگاه جدید استانبول پس از افتتاح رسمی در اواخر اکتبر ۲۰۱۸ از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ به طور کامل عملیاتی شد. شهر استانبول دو فرودگاه قدیمی دیگر به نام‌های آتاتورک و صبیحا نیز دارد.
+7
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.