رئیس فیفا مقابل مهدی تاج از عبارت «خلیج عربی» استفاده کرد

ایران وایر: «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، در فاصله کمتر از یک ماه، برای سومین بار از عبارت «خلیج عربی» به جای «خلیج فارس» استفاده کرد. او این بار این عبارت را مقابل چشم «مهدی تاج» و در کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا به کار برد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

جیانی اینفانتینو پیش از این هم دو بار برای معرفی رقابت‌هایی که به میزبانی کشور عراق برگزار شده بود، عبارت خلیج عربی را به زبان آورد. فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای بدون اشاره به نام فیفا و جیانی اینفانتینو مدعی شده بود که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

مهدی تاج از اعضای سابق اطلاعات سپاه اصفهان است که براساس اسناد افشا شده از هک خبرگزاری فارس با حمایت مستقیم سپاه پاسداران به ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی رسید. او وعده داده بود «منویات رهبر جمهوری اسلامی» را در فوتبال ایران پیاده کند.
+16
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  همه ما ایرانیها از کلمه خلیج عربی بیزاریم اما کشور ما شده یک کشور بی صاحب که هر کسی یک گوشه شو میخواد بگیره☹ چه درد بزرگیه☹☹
  0
  50
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  مهدی تاج آن مادر به خطایی که جلوی چشمش حتی اگر زنش را عربها به زیر گیرند فقط رنگ اسکناس را میبیند نه خیانت را، لذا این مادر به خطا محصول همان جمهوری اسلامی است که در درون آن حتی ناموسش را هم حاضر است زیر پای عربها بگذارد و بگویند خلیج عرب، آن خلیج ، خلیج فارس است همانگونه که اطلس مینویسد، اما گویی که مهدی تاج دوست دارد عربها ناموسش را خارش دهند، تقی بر شرفت
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  چرا این مرتیکه باید واکنش نشون بده؟ به ۲ دلیل اینکار رو نمیکنه ۱. ذات و ریشه جد و آبادش عرب‌ هستن و ۲ .به خاطر منافع مالی . این الدنگ بوگندو روزی تاوان خیانت رو میده
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  تاج که هیچ اگر جلوی مفعول چلاقعلیل هم از خلیج عربی استفاده میکرد ، چیزی عوض نمیشد ! اینها ، تا امروز نشون دادند که ایران براشون بی اهمیت و ذره ای ارزش نداره !! کَکِشون نمیگزه و عین سیب زمینی بی رگن !!
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  mina minavand - هانور، آلمان
  جدای مسئله رژیم ایران که اجازه هرگونه حرف حق رو از آدم گرفته نباید از نظر دور داشت که سیاستهای مخرب آمریکا و انگلیس و یک طرفه بازی کردن آنها هم پس از جنگ جهانی دوم نقش مهمی داشته. این مشکل نه در زمان ملایان بلکه پیش از ملایان بوجود آمد و آمریکا و انگلیس چشمشان را بر آن بستند. دلیل آن زخم پس از جنگ جهانی دوم بود که ملی سازی و ایجاد اوپک به مفت خوری آنها زد. شاه بیشک بزرگترین ضربه را به گردن انگلیس تشنه منبع پس از جنگ زد اسرائیل آمد و سیاست خارجی آمریکا را شکل داد لطفا مصاحبه چند روز پیش Dr Jordan B Peterson and Walter Russell را ببیند. با سیاست مخرب . خلع حذف ایران و عثمانی کمونیزم سپس اسرائیل و پس از آن عربها قدرت گرفتند که هیچکدام تا کنون برتری و رهبری معنوی و فرهنگی و امنیتی پیدا نکرده‌اند. این مشکل هیچ راهی ندارد چون رجوع به مراجع جهانی هم در واقع رجوع به همانهاست که پشت این قضایا هستند تنها راه کاهش تنش و افزایش قدرت نظامیست که حکمیتت را اگر لازم شد تثبیت کنی حاکمان مستاجرند اما حکمیت متفاوت است شاه بینوا اینرا میدانست سخت نیاز به قدرت داشت که شورش درونی و کودتای خارجی امانش نداد.
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.